Bláznivá komédia má svoje miesto v britskej kinematografii a 50-te roky jej svedčali. Tu sledujeme dievčenskú internátnu školu, kde si dievčatá bez disciplíny robia, čo chcú. Všetko sa naplno roztočí, keď do školy vstúpi mladá princezná... Riaditeľku internátu hraje Alistair Sim ( tento herec hraje dvojúlohu ) a v ženskom prevleku je úžasný. Imaginárna škola v St.Trinian´s bola predmetom mnohých filmov rôznych kvalít. Lepší priemer. Tretí komentár.(15.7.2020)

Natočeno dle (po 2. světové) populárního komiksu. Ve sloupci Související můžete vidět, kolik pokračování a novodobých restartů (které jsem viděl dříve) bylo natočeno. ___ Velmi mě zaujaly poslední minuty filmu. Nejdříve dojde na závěrečnou scénu s poháry, která rozmetala mé představy o originálnosti Tomboly z Hoří, má panenko. A následují titulky, které jsou doprovázené pochodem Liberty Bell, později sloužící jako ústřední melodie Monty Pythons.(9.8.2013)

Hodně umírněná původní verze, podle které byl natočen známější remake St. Trinians z roku 2007. I tady se setkáváme s militantními teroristkami z dívčí internátní školy St. Trinian's, kterou vede šílená ředitelka, i zde hraná mužem.(14.3.2009)