Bolestná realita

Reality Bites

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

Užasné! Ben Stiller - zvláštne ho vidieť v takejto úlohe, Winona Ryder a Ethan Hawke - neopakovateľné. Úvod trochu natiahnutý ale ten záver je srdcervúci! Posledné minuty vyvážia to čakanie stonásobne. Asi sa vo mne ozval romantik, no myslím, že každý potrebuje s času na čas viac alebo menej snívať.(12.6.2011)

Vidět to v devadesátých letech, možná hodnotím jinak. Dnes už má všechna ta rebelie trochu podivný patos, takže obsahovou stránku pominu. Zaujalo mě to ale obsazením. Ethan Hawke je tu rozhodně nepřehlédnutelný a má potřebné charisma, asi si s ním budu muset pustit ještě nějaký další film z té doby. Totéž bohužel nemohu říct o Benu Stillerovi, který je mi tu krajně nesympatický. A Winona Ryder je sice krásná a hraje dobře, nemohu se ale zbavit, že se od devadesátých let moc nezměnila a herecky nikam nepovyrostla.(22.6.2011)

• rikitiki

Hlavní hrdinka si nahrává na kameru dění v pronajatém bytě, kde čtveřice přátel vypráví o svém dětství i současnosti a sem tam uspořádají mejdan. Stejně nudný a banální je film. Je jako videodeník nepříliš talentovaného a nápaditého filmaře, takže může zaujmout jen jeho nebo jeho známé (a ty nejspíš pouze ze soucitu). Všechny postavy tohoto filmu jsou navíc protivné svou nevyhraněností a nerozhodností. (6. 1. 2011)(6.1.2011)

Mám rád Stillera ako komika, ale jeho réžijné začiatky sa moc nevydarili (myslím toto a hlavne Cable Guya).Keby to točil niekto iný, napr. DiCillo alebo Crowe ako autorský film s rovnakou hereckou zostavou, mohla to byť teraz už klasika.Miesto toho vznikol nedotiahnutý snímok, s nádhernou Winonou Ryder, ktorý už dávno upadol do zabudnutia (nehodnotilo ho tu ani 500 ľudí)(22.1.2012)

Mám pocit, že vsetky filmy o kamošoch a láskach a mladíckej neschopnosti uchytiť sa vo svete dospelých, boli v tých rokoch natáčané omnoho realistickejšie. Žiadne zbytočné drama, ani trápne pokusy o melanchóliu. Tá tu prichádza tak nejak prirodzene a nevtieravo. Prosto realisticky. Nikdy som nebola fanda Bena Stillera, ale že toto tak pekne zrežíroval, to fakt smekám klobúčik. A aby som nezabudla, Winona bola neskutocne zlata.(1.11.2016)

• - Ethan Hawke (Troy Dyer) ve filmu předvedl i své pěvecké nadání. Zazpíval písničky "I'm Nuthin" a "Add It Up" (obě dvě jsou covery od kapely Violent Femmes). (LilyDeLarge)

• - Helen Childress mala 19 rokov a bola študentkou prvého ročníka na USC, keď dokončila scenár filmu. (jofffo1)

• - Ben Stiller sa dozvedel, že by mohol zahrnúť pieseň "Stay" od Lisy Loeb na soundtrack, len ak bude súhlasiť s tým, že tam dá aj "Baby, I Love Your Way" (prerobené Big Mountain). (jofffo1)