Bolestná realita

Reality Bites

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

Mám pocit, že vsetky filmy o kamošoch a láskach a mladíckej neschopnosti uchytiť sa vo svete dospelých, boli v tých rokoch natáčané omnoho realistickejšie. Žiadne zbytočné drama, ani trápne pokusy o melanchóliu. Tá tu prichádza tak nejak prirodzene a nevtieravo. Prosto realisticky. Nikdy som nebola fanda Bena Stillera, ale že toto tak pekne zrežíroval, to fakt smekám klobúčik. A aby som nezabudla, Winona bola neskutocne zlata.(1.11.2016)

"Melrose place je dobrej seriál." Bolestné devadesátky v nejlepším slova smyslu. Winona Ryder je anděl, Ethan Hawke rozervaný beatník, Emmanuel Lubezki si hraje s ručníma kamerama a celému all stars týmu šéfuje Ben Stiller. Dolehlo to na mě víc, než jsem čekal, a když na konci hráli U2 (a ty víš, jak moc nemám rád U2), tak šlo vnímání předvídatelnosti stranou a na povrch se pomalu draly slzy. Víc od filmu s názvem Bolestná realita nečekám.(7.2.2016)

• Rex Mundi

Myslela som si, že už kvôli tej romantickej odrhovačke Baby I love your way to je nejakým spôsobom kultový film. Trt makový. Nepozerala som ho síce na 100%, ale prečo? Lebo sa to nedalo. To bola taká strašná, preafektovaná NUDA, že som sa väčšinu času radšej nedívala, len počúvala tie ich "dozrievajúce" plky a problémy a varila obed. Hádam jediná zábavná postava bol nafúkaný moderátor okázalo trápnej rannej šou :-) Prípadne ešte divní rodičia. Naopak mladí protagonisti mi prišli totálne nezaujímaví, trápne rozháraní, infantilní a neznesiteľní. Ako vravím, nedávala som úplne pozor, ale nemyslím si, že by to príliš pomohlo. Aspoň ten vyprážaný patizón čo som upiekla pri filme, bol skvelý :-)(2.9.2013)

• JohnnyD

Singles 2, len bez uveriteľnosti. Ben Stiller, synček Hollywoodu, nakrútil príbeh o ťažkom živote čerstvých absolventov na pomedzí 9-to-5 jobov a prázdnych vzťahov. Mohlo to byť skvelé, ak by to nakrútil niekto, kto niečo také zažil. Ten kontrast vidieť pri scénach s TV show - tie Stiller zvláda skvelo a mocking MTV je jedna z mála meta-vecí, čo mu vychádza. Zvyšok je vyumelkovaná 90s špina života mladých s otrasnými postavami. Medzi Ethanom Hawkeaom a Winonou Ryder je asi toľko chémie ako medzi pápežom a moskovským patriarchom.(5.4.2015)

Takovej ten klasickej film prakticky o nicem a bez poradnyho deje, kde se resi hlavne vztahy party cerstvejch absolventu, ktery vylezou ze skoly s hromadou idealu a postupne zacnou mit problemy, hlavne s praci. Ale je to natoceny pohodove, je tu perfektni hudba a herci, i kdyz se obcas chovaj jak hovada, hrajou perfektne, obzvlast Hawke je paradni, ale i Stiller a Zahn podavaj svuj nadprumer. Celkove misty zajimavy, misty trochu zdlouhavy a stereotypni, nicmene za slabsi 4*.(20.10.2008)

• - Renée Zellweger v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Helen Childress mala 19 rokov a bola študentkou prvého ročníka na USC, keď dokončila scenár filmu. (jofffo1)

• - Pieseň Lisy Loeb "Stay" bola zahrnutá na soundtrack po tom, čo ju Ben Stiller dostal na páske od Ethana Hawka, ktorý bol jej osobným priateľom. (jofffo1)