Vzpomínky na Itálii

• Velká Británie Made in Italy (více)

Londýnský umělec Robert (Liam Neeson) a jeho syn Jack (Micheál Richardson) před lety ztratili svou ženu a matku. Navzájem se odcizili, teď se ale společně vracejí do jejich starého rodinného domu v Toskánsku, protože ho potřebují narychlo prodat. S domem se pojí dávné šťastné i nešťastné vzpomínky, které vybledly a zpustly stejně jako dům. Místo idylické venkovské vily ze svých vzpomínek najdou téměř ruinu s protékající střechou, s kusy omítky padajícími ze stropu i zdí a s plandajícími okenicemi i dveřmi. Nezbývá jim, než se tu neplánovaně zabydlet a pustit se do oprav. Přirozená nešikovnost je přinutí hledat pomoc u místních rázovitých zedníků a Jack v místním městečku doslova a do písmene narazí do Natalie, krásné majitelky malé restaurace. Jak opravy domu pokračují, otec a syn také krok za krokem opravují svůj vzájemný vztah, který během let po maminčině smrti zchátral stejně jako jejich venkovská usedlost. Půvabné Toskánsko s úzkými silničkami mezi zelenými pahorky a vinicemi, místní lidé, slunce a nesmělý počátek romantického vztahu Jacka a Natalie fungují jako nejlepší rodinná terapie. Nakonec vše vypadá, že Vzpomínky na Itálii budou tentokrát pouze krásné. (Bontonfilm)

angel74

Krásné toskánské scenérie dozajista potěší nejedno oko diváka, ale nezachrání tuhle jinak ničím zajímavou podívanou, což je škoda, jelikož reálný základ příběhu skýtá jistý potenciál. Nejvíc mi asi vadí, že většina scén, které mají dojímat, nepůsobí ani trochu emotivně. Kus romantiky v tomhle filmu asi bude, ovšem komediální momenty bych tady nenašla, i kdybych se stokrát snažila. (45%) ()

andrii

Neopomněly. Útulná objetí. Žal založit, srolovat s žaluziemi. Vnést přímé, upřímné světlo do oken, stěn interiérů. Prozřít v křehkosti. Poučit se z pavučin. Mít jasno v nitru. Otevřít, zřít galerii maleb/né/ lidskosti, pod římsami vanilkové siesty. ()

Johnny.ARN

Dráma o strate, láske, nájdení cesty k sebe saméému. Proste všetky tie hovná, čo sú v každej jednej dráme o rodine. Tu je to aspoň zaliate toskánskym slnkom a Liam dobre hláškuje. Inak zhola nič. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Vzpomínky na Itálii jsou snímkem, kterým bych doslova definoval „krásný a příjemný film“. Možná s od začátku průhlednou pointou, ale velice sentimentálním nádechem, který na mě ke konci účinně dolehl. A to jsem si jen den předtím říkal, zda jsem ještě vůbec schopen projevit nějaké emoce, protože jsem u žádného filmu neřval už dlouhé roky - no, tady jsem měl co dělat. Hlavní hrdina mi sice přišel jako takový labilní blbeček, ale byla to zkrátka jeho role, které odpovídalo i herecké obsazení. Když si k tomu připíšu přítomnost charismatického Liama Neesona, mám tu dokonalý recept na večerní pohodu okořeněnou sentimentem a atmosférou Toskánska. A na Itálii obecně mám prostě slabost. ()

fabecc1222

O něco silněji působí tenhle film s vědomím toho, že oběma hlavním protagonistům se tatéž ztráta stala i v reálném životě. Liam zas pro změnu jednou rodinu nezachraňuje, ale snaží se jí stmelit, a to v krásném prostředí Toskánska, které však po hříchu není využito tolik, jak by se v obdobně tématickém filmu slušelo. Jinak je film vesměs od začátku jasně načrtnut, splní si všechny žánrová zadání a dospěje k uspokojivému konci pro všechny. ()

Jaro.Krafcik

Neeson sa blysol aj v romantickej komédii. Nie, nieje to láska nebeská. Už len to že som si pustil takýto film je čudné. Inak jeho syna som tu vôbec nepoznal aj keď sa podobajú len trochu. Neeson mal aj lepšie filmy a radšej by som ho uvidel v niečom akčnom. To mu sedí viac. 3* ()

jefff

Velmi rutině natočený film, který sází ne toskánské exteriéry a charisma Liama Neesona. Jinak je to přehlídka klišé a fádních hereckých výkonů a nikam nevedoucích dialogů. Ale na sobotní večer dobrý. ()

LexBarker

Příjemná letní podívaná s nádhernými záběry Toskánska. Civilní, nenápadné herectví všech hlavních protagonistů přispívá k slušnému diváckému zážitku. ()

sedm.1

Made in Italy se pro mě stal překvapivě velice příjemným filmovým zážitkem. Ano, je to sice velmi nenáročná, přímočará a předvídatelná romantika od začátku až do konce, nic z toho mi ovšem nebránilo tomu, abych si celý tento film užil. Samozřejmě, a toho si byli jistě vědomi i sami tvůrci, tu nejzásadnější a nejvýraznější roli zde sehrává uhrančivé prostředí Toskánska, kterému musí podlehnout snad opravdu každý, ta krajina, ty domy, to je prostě úchvatně působivé a opakuji, tvůrci toho využili na 100% a já jim to v tomto případě jenom schvaluji. Zápletka pak sice nedisponuje naprosto ničím novým, překvapivým, či neobvyklým, na druhou stranu se vší tou tuctovostí je zde naloženo snad nejlépe, jak jen to šlo, film tak nabízí jak jemný nádech fungujícího humoru, tak i emočně přesvědčivého dramatu, v čele nicméně ale přeci jen stojí ona romantika, ovšem i ona působí skutečně mile a hlavně nestrojeně a nenaivně. Atmosféru pak zařídilo zmiňované dech beroucí prostředí, no a nemalou zásluhu na mém pozitivním dojmu z celého filmu pak mají i veškerý herci, na čele s akčním bardem Liamem Neesonem, který si sem od všeho toho střílení na chvíli odskočil a nebylo to odskočení vůbec marné, nicméně i ostatní tu působí vážně příjemně a sympaticky, takže i když se zkrátka nejedná o žádný přelomový žánrový přírůstek, tak já si ho užil opravdu nečekaně hodně, a prostě se jedná o fakt příjemnou záležitost. ()

Jaccobos

Film má báječnou atmosféru italského venkova a působí v psychologii postav autenticky trochu schématicky, ale o to srozumitelněji. Pro mě nejsilnějším momentem agresivně-katarzní scéna, ve které se potvrzuje stálá pravda o potřebě odreagování emocí, které se dekády skladují a škodí. Je v něm drama i legrace a celkový dojem je kompletně letní, takže doporučuji. ()

DavidS.

Dotek dolce vita a malebnost údolí Val d'Orcia v Toskánsku nespasí režijní ani scénáristickou nemohoucnost a "maskulinní" vykrádačku Pod toskánským sluncem... ()

KoRner

Tak trochu predvídateľná dráma v peknom prostredí, ktorú pozdvihuje vzťah dvoch hercov na plátne a ich spoločne prežité ťažké chvíle. Bohužiaľ pre ostatných dosť nuda. ()

AdamesWWE

[6/10] Dlhšiu dobu som mal v hladáčiku tento film s Liamom Neesonom v hlavnej úlohe, ktorého vždy rád uvidím v nejakom projekte. Made in Italy nieje veľkolepý film, ktorý by v človeku vyvolal nejaký nezabuduteľný moment, ale je to všetko pekne natočené, pôsobí to príjemným dojmom, fajn atmosféra. Príjemné prostredie, herci dobrí, ako som písal Neeson vždy poteší a v tejto "inej" roli bol celkom v pohode. Mám pocit, že to mohlo byť oveľa lepšie, viac sa povenovať deju, roztiahnuť film o pár minút dalej, ale z mojej strany vládne spokojnosť, možno si to niekedy ešte pustím. ()

filipvrbik

Ze začátku hrozné a nezajímavé, se nakonec rozjede v povedené drama... Není to natočeno bůhvíjak dobře, ale téma je zajímavé a konec dobře udělaný. Liam Neeson ještě nepatří do starého železa a jeho syn to také zvládl skvěle...60% ()

arcticsky

I přes okolnosti vzniku filmu je to taková vcelku banální romantická story. Atmosféře Toskánska nelze odolat, jen jsem fascinovaně zíral na záběry. K tomu dobří herci. Nakonec je to sečteno podtrženo potěšující zážitek. ()