V tomto kriminálním příběhu nejsou kupodivu pronásledováni ani všeho schopní zločinci, ani špioni či diverzanti, jak kdysi bývalo běžné. Zápletka je téměř všední: kdosi nenechavý odčerpal z cisterny alkohol, aniž tušil, že se jedná o smrtelně jedovatý metylalkohol, určený pro průmyslové účely. Zjišťování, kam všude byl jed dopraven a které lidi ohrožuje, vyžaduje mravenčí práci. (oficiální text distributora)

karlee

Nadčasový osvětový krimithriller o metylalkoholu, ze začátku trochu rozpačitý, ale ke konci poměrně napínavý, parádní scéna ke konci, kdy Kemr názorně předvádí, jak postupovat v případě otravy. ()

G04T

Normálně by to bylo za tři, ale tenhle film má hlavně informační hodnotu, proto ještě jednu přidávám. Pochybuju, že v té době národ věděl co to je methanol. ()

Pitryx

Na můj vkus se příliš dlouho čeká než se přejde k věci, kulturní vložka s rvačkou o babu tam také nemusela být, takže s bídou **. S velkou bídou. 211020116940/6946-----Dá se na to dívat. Hlavně když právě probíhá kauza metanol hihihi. 201209126943/6949 ()

ilclassico

Když člověk čte, kolik lidí se podílelo na scénáři, nechápe, proč je právě on nejslabším článkem filmu (viď pitomý a zbytečný komentář na začátku filmu). Hlavně Brdečka na dialogy nebyl asi nejšťastnější volba. Škoda, potenciál to mělo. Další filmy podobného ražení: Život pro Jana Kašpara (1959) a Bomba (1957). V rámci žánru za 2,5. ()

Nerajohn

Tento snímek je přinejmenším hodně zvláštní. Na moderním nádraží zůastli pracovat původní lidé a dva z nich odčerpají z odstavené cisterny methylakohol do dvou demižonů, aby si přilepšili. Druhý den je ale někdo mrtvý, další kamarádi slepí a další člověk si odváží demižón kamsi na svatvu a tak se neví kam. SNB tak pátrá, kam jede, aby ho zastavili. Agitka jako prase, čistě protialkoholický film s dominujícími výkřiky postoženého: " Já nevidím, já nevidím ". Scénář tedy za nic, herecké výkony zrovna taky nejsou úplně ideální, zaujme snad hostinský (F. Holar) nebo jeho žena (D. Medřická). ()

miza

V dnešní době a v tomtočase asi aktuální kriminálka.Je vidět,že metyalkohol byl u nás pokaždé problém. ()

Winster

Zajímavý pohled do práce SNB a jejich bleskové akci na odhalení člověka, který ještě neví jaký dárek dostane k svatbě. ()

Hombre8

Film podle skutečné události, která se v mnohem větším a mnohem zavrženíhodnějším měřítku po 55 letech opakovala. Tehdy ale nešlo o neznalost a hloupost, jako prve, ale o čistočisté zmrdství. Film jako takový špatný není, ale patrně díky nezkušenosti režiséra poněkud postrádá břink. ()

Podhorsky

Slušná detektivka. Po zkušenostech s českou prohibicí 2012 ještě zajímavější. Dobře obsazeno a zahráno, jak to u našich starších filmů bývá. ()