Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

Red Meat

Jedna velká trapnost. Scénař je o NIČEM a vtipných scén poskrovnu. Vlastně ani nevím, za co je ta jedna hvězdička. Nejspíš za Trojanův výkon. ()

PALINO

Vtipná a zábavná záležistosť, ktorá svojim spracovaním a príbehom v dobrom osviežuje českú kinematografiu. JEDNA RUKA NETLESKÁ dokáže baviť skôr svojimi momentami, než ako celok a treba uznať, že niektoré scénky dokážu vyvolať úsmev, niektoré i úprimný smiech. Takisto herci miestami nemajú chybu. Jiří Macháček si tu vystrihol jednu zo svojich ďaľších blbečkovských postáv, ktoré mu tak dobre sedia a pohľad na jeho indiánske vlasy v úvode filmu naozaj stojí za to. Výborní sú i Jan Tříska, či Vladimír Dlouhý so svojou reláciou Načapám tě, ale najväčší herecký koncert predvádza Ivan Trojan, ktorého výrazové prostriedky vyvolávajú neudržateľné výbuchy smiechu, ktoré naplno explodujú pri jeho hitlerovskom prejave. ()

Lavi

A to jen kvůli výbornému Trojanovi, jinak je to prachsprostá továrna na hlášky. To je málo. Takhle naštvaný jsem z kina ještě nikdy nešel. ...holt jsem od toho čekal víc, no... ()

brooklyn73

Mne tento film perfektne sednul.V zadnem pripade bych to nesrovnaval se Samotari, citim ze to je neco uplne jineho i kdyz se stejnymi herci ci reziserem.Nedivim se ze nekteri lide mohou videt tento film jako "uchylny" , mne to vsak tak vubec neprijde.Kazdopadne lide otevreme vice nase oci, jeste vice nez uz otevreny jsou! Jedina trochu vytka je ze ja bych si daleko radeji poslechnul v zaveru pri titulkach ceskou pisniku, nez anglickou.Kazdopadne pro mne neodiskutovatelnych pet hvezd ()

rozbris

NA českých film to jde, jsou mnohem horší než Jedna ruka netleská, ale je pravda, že na obsazení jaké to má viz Trojan, Macháček....atd. to mohlo být o špetku lepší. ()

bari68

Jedna ruka netleská je filmom, ktorý je svojim spôsobom rozporuplný .Rozporuplný vtipom, ktorý môže niekomu pripadať kreténsky inému bravúrny. Priznám sa,že patrím do prvej kategórie, s tým rozdielom, že som sa ale vo väčšine vtipných pasáží dobre zasmial . ()

medlint

Tak nízké hodnocení nepochopím. Výborný český humor, kvalitní herecké výkony, hezká hudba, pošmourná atmosféra. Skvělý český film, pro mě jeden z nejlepších. ()

Wally

Co si budeme povídat...filmům typu Pelíšky, Samotář apod se tento snímek nevyrovná, ale komu to vadí? Výkony J. Macháčka, M. Taclíka a opět I. Trojana opravdu stojí za to a věřím tomu, že nemálo hlášek z tohoto filmu se stejně jako v případě výše zmíněných filmů uchytí na veřejnosti. Mne to nezklamalo a docela dost jsem se bavil :-) ()

klukluka

Těch blbých tady bylo na můj vkus trochu moc, ale jinak to měl David Ondříček udělané famózně. Před pelotonem ostatních tuzemských režisérů má celkem náskok. Viděl bych to nejmíň na několik kiláků. ()

joora1

Podle mě jeden z nejvíce nedoceněných filmů v novodobé historii. David Ondříček jako jeden z mála má "koule" se pustit do černých komedií. Ale ne do těch trapných, prostě do takových, kde je zejména černý humor a vše tak nějak balancuje na hraně vkusu. Příběh to má, ale o ten tu úplně tak nejde. Děj spíš spojuje jednotlivé mini scény, ve kterých je ta pravá síla. Zejména Taclík je tady trefa do černého, ale ani starý známý "samotář" Macháček není moc pozadu, takže ústřední duo dominuje na place a zamotává se do takového tajemného noir příběhu, který ústí v jednu humornou scénku za druhou. A Trojanův přerod do vůdce to se jen tak neomrzí. ()

LEATHERFAC odpad!

Co tohle jako kurva mělo bejt? Netuším, co fetovali Ondříček s Macháčkem při tvorbě tohohle veledíla a už vůbec netuším co fetujou lidi co tomu napálili ty čtverky a pětky... Ale vím zcela bezpečně, že větší píčovinu jsem už sakra dlouho neviděl. A ještě delší dobu ani vidět nechci. ()

Nassau

/-/Jak sem nakládal ty bedny s těma kuřatama, se mi tam zdálo něco divný... Kuřata v tý jedný bedně mi přišly nějaký divný. (7/10) ()

Zagros

Davida Ondříčka mám jako režiséra velmi rád a pravidelně hodnotím jeho filmy hodně vysoko. Film Jedna ruka netleská je ale jeho nejslabším. Proč? Je to až moc velká ptákovina. Herecké obsazení je slušné, ale všechny postavy byly příliš vyšinuté a situace podivné. Špatná gradace, nic moc pointy, nevýrazná hudba … tohle mi zkrátka nesedlo. Občas dobré popíchnutí do stereotypů a občas slušný černý humor, nicméně na víc než dvě hvězdy to není. Oproti mým oblíbeným Samotářům je to sešup o několik pater dolů. ()

black_adder

Snad všichni kamarádi, kteří viděli tenhle film dřív než já, mě varovali, že od něj nemám moc čekat...tak jsem vyrazil do kina s tím, že jdu na něco průměrného, ale nic takového se nekonalo! JRN mě opravdu velice příjemně překvapila. Vynikající výkon dua Macháček - Trojan jsem tak trochu čekal, ale co mě potěšilo nejvíc, je na české poměry nadmíru kvalitní scénář. Ještě k výkonu Marka Taclíka - ne, že by zahrál špatně, ale zdálo se mi, že tak trochu po divadelním způsobu přehrává...ale na jeho první velkou roli to bylo stejně dobrý... ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017