Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

ZackSawyer

Film přetékající hláškami a vynikajícím herectvím. Trojan v super roli. Dokonalost na české poměry. "Přátele prověřuj, ty pověřené obručí z ocele přimkni si k srdci" Pro mě lepší než Samotáři. ()

David David

Prvně jsem od toho tolik nečekal, co jsem slyšel první ohlasy, ale nakonec jsem se bavil daleko víc než u Samotářů. Macháček i Trojan jsou excelentní a některé vtípky mě opravdu dostaly. ()

pouler

Tenhle film je největší nářez. Pro svou vtipnost, ironii, hranou trapnost. Viděl jsem ho 4x v kině (kamarád tam dělal:-) a mohl bych ho vidět zase znovu. Po roce 2000 české filmy už nedosahují takové kvality jako v letech předchozích ale v tomhle vidím cestu jak tu českou scénu trochu zvednout. Ještě tak 3 sezony v pekle. Ale chce to víc :-) ()

LadyEsik

Zdá se mi, že je to jeden z nejlepších českých filmů, které jsem v poslední době viděla - možná z toho důvodu, že vybočuje z těch našich tragikomedií ze života a je nasáknut černým humorem, u kterého jsem se místy válela pod stolem. Co se týče děje, je zvláštní a možná jsem ho docela nepochopila (ten konec), ale celkově se mi líbí. Nedá se až tak vyvyšovat k jiným filmům, kterým jsem dala 4 a víc hvězdiček, ale rozhodně má něco do sebe a jsem ráda, že jsem ho viděla :) ()

beckham-

Neuvěřitelný herecký výkon Ivana Trojana (na jeho podání Adolfa jsem koukal s otevřenou pusou) a dalších. Bavil jsem se celý film a to neskutečným způsobem. Hláškama doslava překypující a psychopatické děti byly třešničkou na dortu. ()

Rorka

Variace na Samotáře, místy jsem se opravdu od srdce zasmála, místy to bohužel dohnali k trapnosti. Každopádně hlavněTrojan ve své pasáži skutečně předvedl, že prostě umí. ()

actor-SP

Vstup do deja bol optimálny. Na české pomery v skutku originálny. Pútajú najmä solídne zábery s dávkou estetizmu, miestami s klišé (čo už toľká sláva nie je). Ivan Trojan začína mútiť vody (ako vo väčšine filmov, kde nielen vody múti, no púta na seba až prehnanú pozornosť z pohľadu kvality) a tak ostatné postavy vzbudzujú pocit mierne prehnaného idiotizmu či zbytočnosti. J. Macháček je svojský, je to jeho rola, rola na mieru, no tých sme už vo filmoch s ním videli pomerne dosť. Spomínaná zbytočnosť niektorých postáv priamo ústi do zbytočnosti niektorých scén a teda dier v scenári. Ten sa tiahne na pohľad priemerne dlhou minutážou, ktorá sa však v tomto filme javí ako veľký nepriateľ. Myšlienku máme zaujímavú, no chýba nám tá správna gradácia, explicitnosť, strohosť a ten správny spôsob narácie. K zhrnutiu minirecenzie: Ide o nevšedný, humorný film, ktorý ste ešte nevideli, ktorý je divný od základov, ktorého scenár možno nepochopíte, no budete si ho pamätať. 3* (60%). ()

snoodles

Nuda v Brně i kdekoliv jinde, dvě hvězdy za Macháčka s Trojanem a pár dobrých úchylných úletů. Jinak tedy velký podprůměr... ()

Kingjiri

Tak já teda nevim. Film, o kterym jeden čas každej druhej kecal a tvrdil, jak je výbornej. Trvalo mi dost dlouho, než jsem rozšířil řady diváků, nakonec jsem ze zvědavosti téměř dvě hodiny svýho času obětoval, ale moh jsem si to klidně nechat ujít. Super hlášky jsem hledal marně a za legendární může být označena tak maximálně scéna se šlehačkou. Ačkoliv mám obě ruce, po projekci jsem rozhodně netleskal a tleskat nebudu. ()

GIK

Přes blázna film ukazuje marast společnosti. Právník krade. Lidi to berou, protože je to sranda. Superboháči už nevědí co by, tak žerou orli, lidský ruce. Propagace kanibalismu, viz Santa Clarita Diet. ()

Hpatrik

Bez debat jedna z nejzábavnějších českých komedií. Je to dobře napsané, špičkově obsazené, všechny postavy baví, Trojan tu vystřihne jednoho z nejlepších filmových hitlerů, spousta gagů a hlášek, ze kterých se válím smíchy, z toho jedna z nich naprosto legendární "Nečum na mě, nebo ti useknu ruku!" :D ()

Plechpetr

"To nic to bude Gut!" Podle mého skromného názoru není dobře jíst lidi ani vzácné ptáky a už vůbec není dobře vařit si na zahřátí čaj z muchomůrek. Dlouho jsem film odkládal a musím říct že kdybych se na něj nikdy nekoukl, tak by to vůbec nevadilo. Prostě další česká sračka, ovšem s hodně povedeným hláškováním. ()

Mara97

Význam našich setkání bude možná v plném rozsahu rozpoznám až po mnoha staletích. Ale jedno vím již dnes. Člověk, který nemá dost odvahy a trpělivosti k objevování a zavrhuje věci nesnadné, jež jdou do větší hloubky, se stává bytostí stagnující, bránící se přirozenému vývoji. Bytostí statickou, degenerující, která se krčí někde v koutě temné místnosti namísto toho, aby se rozeběhla! Ale co rozeběhla, rozlétla se po obloze a hltala plnými doušky z číše nepoznaného! Abychom se společně odlepili od země, vzhůru k obloze, nesmíme se bát. Je třeba obětí a my musíme být připraveni je podstoupit. Sich in seinen Gegner fest beißen und sich nicht mehr von diesem Happen losreißen! (Pevně se zakousnout do svého soupeře a už se neodtrhnout od tohoto sousta!) Jeden z nás musí povstat a vzít na sebe plnou odpovědnost. Rozhodnout, co je správné a co správné není. Kladu-li si otázku: "jsem hoden takového úkolu?", pak si zároveň na ni musím odpovědět: Ja, ich bin würdig solches Auftrags, ich verliere nie die Werfen, mein Wille ist unerschütterlich und mein Atem ist länger als der Atem meiner Gegner! (Ano, jsem hoden takového úkolu, neztrácím nikdy zbraně, moje vůle je neochvějná a můj dech je delší než dech mých nepřátel!) Když vás naplněn pocitem nejvyššího štěstí pozoruji, pak vím, můj životní boj nebyl bojován nadarmo. Mé dílo nebylo nadarmo konáno. ()

DAPDO

Naprosto geniální a do detailu promyšlený dílo, ve kterým exceluje Ivan Trojan. Škoda, že Ondříček netočí víc, jeho filmy jsou top. ()

tranquill

"Nečum na mě nebo Ti useknu ruku!" Tento film je pro mě kultovní, na něj já budu čumět vždycky rád, i kdybych měl přijít o ruku :-) Parádní černé komedii vévodí crazy humor a skvělé herecké výkony asi naprosto všech představitelů. "My se vůbec neznáme, viď, Stando!" Povedený scénář je postavený také na skvělých hláškách, takže full point! "Počkej, počkej .. no já čekám, čekám..." ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017