Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

kohak

Nenalézám jiný výraz než zhovadilost. Jedna hvězda za Trojanova Hitlera. Jinak prázné, hloupé, nevím čí m si Ondříček vysloužil renomé dobrého režízéra. Pokud vezmu v úvahu, že Ordinace v Růžové zahradě se točí 3 dny a on své "opusy" minimálně 30, pak v tomhle kontextu jsou Ordinace či Ulice zrežírovány mnohonásobně líp. ()

ronin zabak

Mě se tady líbí dvojka Taclík - Macháček, kde hrají pomatené pomstichtivé oslíky, nedosahující na svou vytouženou mrkev. ()

JARDAHONDA

David Ondříček O5 zaperlil po vydařených Samotářích natočil skvělou černou komedii. Výborné herecké obsazení, skvěle zahrané role: Jirky Macháčka, Ivana Trojana, Marka Taclíka i pana Třísky co by Extravagantního travestita. Vladimíra Dlouhého, který má svůj televizní pořad : Načapám tě. Všichni hlavní hrdinové jsou, tak trošku jiní-nebo spíš hrají "blázny".. tento druh černého humoru opravdu můžu :) ()

Pavliable

pro mě nesmrtelné hlášky a opravdu milej film, jeden z mých tuzemských oblíbených! pro někoho možná hůře stravitelný, ale pro milovníky trochu zvrácenějšího humoru ideál. ()

modrafixa

Myslela jsem si,že když to nechám chvíli odležet, třeba mi dojde, co se za tou změtí postav a dějových linek skrývá za poselství,ale ne. Ani po několika měsících ne. O čem ten film sakra má bejt? ()

miamiamia

Není to pro každého a je to horší než Samotáři. Ale! výborně jsem se bavila v Macháčkově klasické poloze, Trojan překvapením dne, jeho žena parádní...tolik rovin v tom filmu najdete.. a můžu na to koukat pořád dokola. ()

LEOM

"Nečum na mě nebo ti useknu ruku" "sejdem se za 15 minut....ale já nemam hodinky....tak za deset" kdyby už nic jinýho ve filmu nebylo tak ty hlášky jako normální houbovej čaj za ty 4 hvězdy stojí ()

Layath

Uvařte si normální hobouvej čaj, pozvěte si kamarády na promítání, upečte orla a jděte se proletět. Pro umocnění atmosféry doporučuji před shlédnutím tohoto filmu mrknout na Pád třetí říše... ()

boticelli

Nezajimava hloupost. Mam pocit, ze uz muze tocit kdokoli... Nicmene od kolonky odpad film v mem pripade zachranuje pan herec Trojan a samozrejme prekvapiva role pana herce Trisky. Zbytek je nehorazna sra*ka, kterou nechci jiz nikdy videt. ()

nihiliste

Skvělí Macháček a Trojan v jedné "podle mého názoru" z nejlepších českých černých komedií. Film zaujme spoustou vtipných situací a hlášek, jako v kultovnějších Samotářích, výbornými hereckými výkony i hudebním doprovodem od mistra Muchowa. ()

Painkaa

Já ten film odmala zbožňuju. Když se na to dívám teď s odstupem času, už se mi nelíbí tolik, přesto to ve mě zanechává stopu určité geniality, vtipných hlášek a hereckých výkonů. Přesto to má i svoje proti a proto 3* ()

Awesomer

Na nápaditém charakteru Ivana Trojana měl být celý film postaven a nikoliv degradován přitroublou, rádoby vtipnou dvojicí v podobě Taclíka s Macháčkem, sršící infantilními vtípky. Světlé momenty vždy přišly pouze ve scénách, kde se dva ze tří skutečných herců v tomto filmu, tedy Trojan a Dlouhý objevili. Role pana Třísky byla s ohledem na herce jeho kalibru skutečně nedůstojná. Ale takový už je holt osud české filmařiny v nové éře. Kvalitní režisér, co by dokázal soubor kvalitních scénáristických nápadů složit v jeden funkční celek, u nás zkrátka prozatím chybí. A pokud přeci jen někdo takový existuje, David Ondříček tímto počinem rozhodně nedokázal, že by oním spasitelem byl právě on.... ()

kuce

Mačkopsovitý výtvor, pri ktorom som strácal nervy udržať sa pred obrazovkou. Nerozumiem ako to pán režisér celé myslel, a čo chcel povedať. Humor mal byť číslo jedna, po Samotároch som ho očakával na moje sklamanie som sa zasmial jeden jediný krát. Herecká zostáva sľubuje kvalitu výkonov nie však celého snímku a úprimne som sklamaný, že Trojan na tento scenár pristúpil. Hudba ma miatla, nad scenárom som sa mračil a v konečnom dôsledku ma pán režisér vôbec ničím nepotešil, ba naopak sklamal. ()

mr_radek

Líbilo se mi to. Asi to bude tím, že herce jako Macháček nebo Trojan mám rád. Úroveň samotářů to sice nedosahuje, ale i tak se jedná o zajímavý český počin. Postava Taclíka je napsaná možná až moc idiotsky, až si člověk říká, že nikdo snad nemůže být takový debil, ale účel pobavit to splnilo. Divná rodinka v čele s Trojanem (scéna projevu naprosto famózní) a jeho ženou v roli "bláznivé" matky byla výborná. V neposlední řadě musím přiznat, že se mi líbila i Kristína Lukešová, její hlásek mi přišel hrozně roztomilý. Sečteno, podtrženo, jedna z těch lepších českých komedií. Verstehen Sie?! ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017