Pro rodinu s dvěma malými dětmi to měla být dokonalá dovolená. Luxusní hotel v tropickém ráji a hoteliérův tip na tajnou pláž coby potřebná špetka dobrodružství. Na první pohled ta pláž opravdu nemá chybu – je nádherně písčitá, obklopená skalami a blankytně modré moře láká k tomu, abyste do něj okamžitě skočili. Na druhý pohled už to tak ideální není, protože z přítomnosti dalších opalujících se turistů je jasné, že podobný „tajný“ tip dostalo mnohem víc lidí, i když pořád nejde o nic, co by mělo rekreanty znepokojovat. Trable v ráji se projeví až ve chvíli, kdy děti na pláži najdou opuštěné věci patřící jiným hostům hotelu a z moře vytáhnou mrtvolu. Než se z prvotního šoku vzpamatují, čeká je mnohem větší otřes – všichni náhle nevysvětlitelně rapidně stárnou, což je patrné zejména na dětech. Tam, kde před chvílí stáli dva prckové, jsou teď vyděšení teenageři na prahu dospělosti. Všem na pláži je záhy jasné, že pokud se chtějí dožít večera, musí okamžitě vypadnout. Jenže to nějak nejde… (Cinemart)

Litvicek

57%? No to běž do píči. Po dlouhé době jsem viděl absolutně úchvatný film, který naprosto strhnul a už od ani né dvacáté minuty mi prohraboval můj nechápavý mozek tak absolutně skvělými scénami, až se mi tomu nechtělo věřit - všechno posléze už jenom bobtnalo a gradovalo do vynikajícího a především zajímavého finále. Nebudu spoilerovat ale doufal jsem, že bude nějaký happyend a mohu říct, že jsem si celý film, i jeho naprosto užil - Myšlenka úžasná, herecky brilantní ale hlavně zajímavé a kurevsky mysteriozní. Tohle se povedlo a hodnocení je hoooodně mimo. 4 hvězdy minimálně. ()

Hanys_

Za mě cajk. Shy prostě pokaždé nepřijde s pointou, která mě zarazí do křesla, ale u něj platí možná víc než u ostatních, že i cesta může být cíl. Fakt mě to bavilo. 7.5/10 ()

Adramelech

Velmi slibný námět, ale bohužel nevalně zpracovaný. Co to mělo být, ta scéna v jeskyni, která se odehrávala skoro úplně ve tmě? To snad tvůrci filmu čekali, že si divák domyslí, co se tam děje? Kdyby mě děj zajímal, tak bych se o to třeba i snažil, ale takhle jsem si pomyslel, ať se ti neumětelové jdou bodnout. Jestliže si pustím nějaký film, tak se chci koukat na hejbací obrázky a ne na černou obrazovku. Zdařilý je překvapivý a přitom logický závěr. To se hned tak nevidí, aby béčkový film měl hlavu a patu. Dávám 1,5 * za námět a 1,5 * za závěr. Co bylo mezitím, to občas ušlo a zbytek se dal přetrpět. ()

HonzysKISS

Už jenom kvůli tomu, že to nedostalo Rko, tak jsem tušil, že to bude zklamání roku. Vážně škoda. Týpci ve filmu panikaří, jak stárnou, ale přitom to nejde absolutně poznat. Teda když nepočítám konec filmu. Mohlo to být opravdu lepší, ještě k tomu, když v dnešní době to už digitální efekty umí. Rozhodně od toho tedy nečekat žádné vrásky navíc, odpadávání kůže nebo pomalé vzdychání. Nejdřív jsem si říkal, že to má špatnou kritiku kvůli hercům, kteří jsou totálně smíšený (ehm rasově). Jenomže ono je to opravdu špatný. Celkově mi přišlo, že to bylo i nějak divně natočené. Jde z toho cítit takový levný dojem. Dokonce ani neuvidíme žádné kozy, což u filmů, které se točí na pláži, to zcela vážně chybí. Ale jedna fajn hláška přece jen padla „Je to poprvé, co si běloši přejí, aby byli černí“. 10/100 ()

woodsman

vau pecka paradny film velmy ma to bavilo reziser nesklamal ten ma uz toho dost za sebou ta scena s tou blondinou masaker ()

mclenin

Koncept, s ktorým pracoval Shymalan je zaujímavý a ponúka množstvo spôsobov akým ho uchopiť. Spôsob akým ho uchopil a podal Shyamalan bol pre mňa miernym sklamaním, nakoľko snímok nie je divácky intenzívny tam kde by mal a mohol byť, pričom výsledný dojem kazí predovšetkým prostredná časť, ktorá pôsobí miestami ako zlý a nevkusný B-čkový film, o logike sa pri tomto type filmu radšej ani nezmieňujem, aj keď isté prvky sú až do oka bijúce. Zvažoval som tomuto filmu udeliť maximálne jednu hviezdu, avšak úvod, záver a motív ako taký to napokon vytiahli aspoň na slabšie 3. ()

Asmodin

Jako mysteriozní film dobrý, ale rozhodně bych to nemohla označit jako horor. Shyamalan má lepší filmy. Mohu doporučit třeba horor the Visit. ()

qxkamo

Vždy keď si spomeniem na scénu slečny s deficitom vápnika v jaskyni, nerozumiem prečo nemá tento film aj žáner komédia. ()

filipvrbik

Když to porovnám s Escape Room 2, je to mnohem napínavější, hororovější i zajímavější... Bohužel je to natočeno divně - M. Night Shyamalan vždy sází na prvek překvapení, ale tady vlastně víme vše dopředu - film se jmenuje Old a co si nedomyslíme, to je na plakátě. Kdyby se zásadní zápletka filmu neproflákla hned bylo by to super, naštěstí aspoň konec přinese trošku nečekané rozuzlení, ale osobně bych dal přednost temnějšímu konci...60% ()

Oralfabet

Premisa sice zajímavá, ale taky natolik divná, že si ji stěží dokážu představit uspokojivě a smysluplně zpracovanou i v rukách někoho mnohem schopnějšího, než je M. Night. Rozhodně to není taková blbost jako The Happening (což je možná trochu škoda), dialogy sice taky občas trochu trhají uši, ale herci skoro všichni dělají, co můžou a občas se Nightovi povede i navodit celkem slušnou atmosféru nebo přijít s nějakým cool nápadem, navíc mám trochu slabost pro filmy odehrávající se na jednom místě a ta pláž měla něco do sebe. Aby si to udrželo mou pozornost celou dobu, potřeboval bych asi zajímavější postavy nebo skromnější stopáž, ale že bych se nudil, to taky říct nemohu. Jo a originální název i český překlad stojí za hovno. Slabých 6 nebo silných 5/10 ()

Kacitr

Z traileru to vypadalo daleko lépe. Kratší stopáž, možná dvoudílný seriál by byla lepší volba. Je to utahané. Ani bych to nenazývala hororem. Diváka dožene k zamyšlení, že opravdu nic není věčné a času máme jen omezené množství. Prokletá pláž a vše okolo vysvětleno dostatečně. Kameraman mi chvílemi přišel dost mimo, ale to je věc vkusu. ()

janabel

Napínavý horor na to, že se děj odvíjel povětšinou na jednom místě. Zajímavá je i psychologie postav, které se dostaly do absurdní situace. A to rozuzlení mělo i svojí logiku. A to docela aktuální na dnešní dobu. ()

ArthasKarfa

Tenhle film mne velmi překvapil. Kamera s Vámi jde nějak tajemně, kouká stále na těla lidí, kteří by měli užívat své nejlepší dny a během několika událostí se stane smrt zcela běžnou událostí jejich dne (roku). Chvílemi je to akční a chvílemi přemýšlíte co bude dál... ()

dan4815

Reakce na tento film se různí: "Okamžitě jsem se zamiloval do této pláže. Dilatace času nebyla nikdy zábavnější!" Albert Einstein; z korespondence M. Nightu Shyamalanovi. "Nesnáším tuto pláž, nejezděte sem s dětmi." Bohuš Matuš o dovolené s Lucinkou. Obvykle si nepamatuji na scénáristy, slavné kameramany či na některé méně slavné režiséry... nicméně Shyamalana si vybavuji velmi dobře. Je to jeden z mála tvůrců, které sleduji a snažím se seznámit s každým jeho dílem. Myslím si, že Shy je trochu nepochopený a podceňovaný. Jeho filmy se mi vryly pod kůži a šimrají mou kreativní a filosofickou část mozku. Jeho uvažování nad tématy a notnou dávku vědeckosti u něj vždy rád vítám. Snaha o vědecké vysvětlení, ale také vytváření tajemna je takovým milým a nezaměnitelným autorovým podpisem. Ne jinak je tomu i u Času. Režisér má také charakteristický postup děje - velké uvítání střídá postupná gradace děje se závěrečným "WTF" momentem, kdy je překvapený divák konfrontován s vysvětlením. Film nabízí pohled na filosofická témata a je na divákovi, jak s nimi naloží. Je krásné počasí, několik sobě neznámých lidí přijeli do hotelu kdesi na ostrově. Krátce na to dostanou nabídku, která se neodmítá - vlastní pláž. Sledujeme (ne)páry, které jsou něčím narušené a jejich problémy postupně odkrýváme. Z idylky se postupně stává horor; první hádky, první mrtvola, první stárnutí. Počáteční šok střídá snaha o vysvětlení. Plíživá temná síla je ale silnější, nelze vůči ní nijak jinak bojovat. Co jí způsobuje? Má to vědomí? Je to cílené? Každý z nich volí nějaký způsob útěku, a tak sledujeme psychologický boj s časem i s vnitřními motivacemi k odchodu. Jsou toho ale schopni? Ovlivní je jejich vnitřní problémy? Je to opět psychologická hra od našeho oblíbeného indického kluka. Osobně musím říci, že jsem čekal větší nálož. Začátek je poměrně silný, rozjezd to má solidní, ale pak filmu chybí silnější nosný děj. V druhé polovině scénáristovi docházel dech, což lze bohužel vidět. Pak přišlo vysvětlení, které mohlo být vskutku delší a více zakomponovaný do děje na pláži. Ve své podstatě je film stále docela originální, a to z něj dělá zajímavou podívanou. Moc tomu nepomáhají některé postavy, k nimž si divák nedokáže vytvořit hluboký vztah. Je to škoda, neboť ve Znamení ukázal, že příběh hlavních postav umí dobře napsat a prezentovat tak, že se divák o ně bojí. Zde mi bylo jedno zdali někdo umře. Nicméně, stále film doporučuji, a i když znám zápletku, klidně si ho zase někdy pustím. ()

Flopik

Výborný nápad ale to prevedenie teda za mňa úplne hrozné. Postavy nesympatické, nevedel som fandiť ani jednej. Celý čas tam po sebe kričia a danej situácii sa teda chovajú absolutne nelogicky, teda aspoň po väčšinu času. Hlavný nápad s rýchlim starnutím je fakt dobrý ale film mu ako keby venuje hrozne málo času. No a kto by čakal od Shyamalana aspoň nejaké hlboké vysvetlenie tak nedostane ani to. Výsledok prečo sa to vlastne deje, je ten najjednoduchší aký mohol byť. U mňa za 2*. Scéna v jaskyni s dolámanou bola famózna... Škoda, že takých nebolo viacej. ()

TheSpearCZ

Musím se přiznat, že nové filmy Shyamalana v oblibě rozhodně nemám, jediné co se mi z jeho poslední tvorby vyloženě líbilo byl The Visit, ale jinak má u mě tenhle Ind spíše reputaci zahazovače skvělých námětů než světoborného hororového režiséra, kterým v devadesátých let byl. Od té doby se toho hodně změnilo a tady znovu potvrdil, že může mít velmi originální námět, který je zašlapán v jeho typickém dělání scénáře, jehož smysl zná opravdu jen Shyamalan. Herci jsou všichni doslova na pěst a není tady vyloženě nikdo, na koho se by se dalo koukat a netrápit se u toho. No paradoxně mi to uteklo stejně rychle jako ústřední dvojici těch 45 let. Teď jen doufám, že na tom nejsem věkově jako Clint Eastwood. Slabší 3* ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (více)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (více)