Název filmu režiséra Jiřího Svobody odkazuje na pokyn, který dávali vězeňští dozorci manželkám politických vězňů, když je upozorňovali, o čem smí hovořit při návštěvách a psát v dopisech. Samotný film totiž pojednává o inscenovaných politických procesech z padesátých let. Hrdinou filmu je stranický funkcionář JUDr. Jan Steiner-Kamenický (J. Bartoška), který je jednoho rána nečekaně zatčen a obviněn ze záškodnické činnosti proti socialistickému režimu. Skutečným důvodem je ovšem jeho židovský původ a emigrace na Západ během války. Podobný osud stihne i tajemníka Krajského výboru KSČ Jaroslava Mrázka (J. Hanzlík). Oba zadržené, stejně jako jejich rodinné příslušníky, čeká tvrdý nátlak, jehož cílem je přimět je k doznání všech údajných zločinů… (Česká televize)

Felsenberg

Skvělý film, ze kterého čiší syrovost, chlad a beznaděj. Vynikající a naprosto věrohodné výkony herců. Film, který u nás nemá srovnání. A přesto je skoro neznámý. ()

lineker

Jeden z dalších kousků na téma komunisti jsou svině a komunismus je svinstvo. Na film jsem narazil čirou náhodou. Je velká škoda, že tomuto snímku nepřála doba vzniku. Zvěrstva zločinecké partaje jsou zde vyobrazena ze syrovou autentičností, chvílemi se mne nedostávalo dechu. ()

adaben

Film dobrý, scénář i námět kvalitní, paní Kolárová asi dobře znala o čem píše, a tak člověk trochu promíjí i komunistické schematismy. Herecky výborný Hanzlík,Vančurová (na tuhle její roli se myslím trochu zapomíná), zajímavý Kńažko, příjemně zaujaly i filmově méně vytížené Reifová, Frejková, Mucha, zajímavé bylo i obsazení Donutila na začátku jeho pražské herecké dráhy, naopak Roden, Landa, Hrušínský ml. a někteří další mi přišli trochu stereotypně obsazení, či se mi zdálo dokonce, že někteří až přehrávají. ()

milos.bradik

Výborný a herecky velmi dobře obsazený film, který komančům velmi vadí a tak jsou schopni napsat i to, že byl mizerně zahraný. Ten film by měl patřit k povinným pro všechny, ale oni by někteří stejně nevěřili, takže jej  jen vřele doporučuji. ()