Cujo, vzteklý pes

Vic Trenton (Daniel Hugh-Kelly) je reklamář a má problém. Reklamní kampaň na snídaně pro děti se hroutí, protože výrobek je závadný a tak musí Vic odjet z města. Jeho žena Donna (Dee Wallace) se synem Tadem (Danny Pintauro), kteří zůstali doma, se rozhodnou odvézt porouchané auto ke známému opraváři, který vlastní krásného bernardýna. Jenže nikdo netuší, že psa nedávno pokousal netopýr nakažený vzteklinou a proměnil jej tak ve smrtící nástrahu pro cokoliv živé... (monolog)

Kybela

Možná kdyby nevybrali zrovna bernardýna, kterej ve vypjatých situacích ještě vrtí ocasem, bylo by to uvěřitelnější. ()

Velislav

Legendárna "kingovka", ktorá ma prekvapila. Čím? Solídnymi výkonmi hercov a celkom logickým konaním postáv, keďže som očakával najhoršie. Scény so psami, resp. zvieratami nie je jednoduché natočiť, tu sa to celkom vydarilo a nebyť toho, že išlo o bernardína (aj keď s besnotou od Batmana), na ktorého si človek po zhliadnutí psa Beethovena ťažko vie zvyknúť ako na krvilačnú beštiu, bolo by to pre súčasného diváka napínavejšie. 6/10 ()

Kontryhelka

Cujo- roztomilý bernardýnek se promění v běsnící bestii. Četla jsem i knihu a obojí mně pohltilo. Mám ráda Kinga a ani tentokrát mně nezklamal. Plný počet. ()

JesterKruger

Než jsem do tohoto filmu šel, tak jsem si přečetl knihu. Ta byla naprosté peklo, a nejhorší kniha co jsem kdy četl. Byla nudná, a ke všemu natahovaná, a někdy až zbytečně vulgární (Ty vulgarity byly někdy upřednostněny před dějem). Navíc se v knize neustále řešila reklamní kampaň a kauza s vločkovým profesorem, a jeho vadnými výrobky se škodlivým barvivem. Pak jsem si ale pustil tento film, a byl jsem překvapen. Nepamatuji si, že by mě film bavil více, než jeho knižní předloha (Buďto stejně, anebo filmová adaptace kapku zaostávala). Hned jsem si tu všiml několik rozdílů. Joe Camber (Buranský automechanik) je tu o něco s chováním mírnější, než v knize. V knize chtěl svou ženu Charity seřezat páskem za to, že chce jet se svým synem na pár dní ke své sestře. Scéna, kdy honí Cujo králíka, byla v knize až po seznámí s Cujem a rodinou Trentonových. Tady honička s králíkem byla už na začátku, a seznámení s Trentonovými až poté. Až na těch pár změn musím říci, že Cujo: vzteklý pes, je pohodový horor, který rychle uteče, na rozdíl od knihy se tu tolik neřeší kauza s vločkovým profesorem. Jelikož ta byla prakticky základní vložkou děje. Tady tomu tak nebylo. Ta kauza se tu řešila o dost méně. V tomto filmu se jde hned na věc, takže žádné zbytečné natahování, nakažený pes Cujo útočí jak to jde, a celkově je to fakt v poho film. Sice to není u mě nic převratného, a po druhé bych si to nepustil, ale i tak můžu tento film ostatním doporučit. Pro mě je fakt zajímavé to, že tento film u mě předčil svou knižní předlohu. Extrémně silné 3*. ()

frostack

V jednoduchosti je síla, a to u tohoto filmu vyzdvihuji, film má jednodušší zápletku i zpracování, ale výsledek je koukatelný film ()

LordMalak

Četl jsem Kingovu předlohu a dějově se jí tenhle "film" v podstatě drží, to znamená, že oběti umírají ve správném pořadí, jen tím koncem si nejsem jistý. To jsou asi všechny klady. V knize byl Cujův stav mnohem lépe ztvárněný a to mi ve filmu chybělo. Kdyby alespoň použili kameru pro pohled z jeho očí... Docela průměrný televizní film, nejlepší adaptací Kingovi knihy je tak pro mě stále Zelená míle. ()

Ditulka

Mě se líbilo jak to zahrál ten pejsek, vypadal fakt hrozivě a určitě bych u hororu neřešila, že má po vzteklině někde zalezlej umřít, vždyť málokterý horor se může stát ve skutečnosti ne? ()

Ponocnej

no nevim nejak strasidelny mi to neprislo spsie se ve filmu skoro nic nedelo a hlavnim hrdinum stacilo pockat ... docela to kazil ten hysterickej spratek co mel astma a dost fim kazilo to ze pes pri utoku vrtel ocasem coz mi okamzite zkazi atmosferu ale chapu ze je obtizne to natocit jinak ()

soarka

Na tu dobu, je to opravdu velmi dobře zpracované. Děj se od knihy téměř neliší. Škoda některých scén, které do filmu nedali. A ten, kdo nečetl knížku se nemůže divit, že nejdelší část je opravdu žena s dítětem v autě terorizovaná nakaženým psem. I v knize je nejdelší část právě tato. Cujo, jako zlý pes, se povedl. "Tady je vše v pořádku." ()

Mark1983

Tento film jsem viděl poprvé ještě když jsem byl na základce a byl jsem u toho napnutej jak kšandy,ale s postupem času se tento film pro mě stal průměrem,i když se mi pořád líbí.Ale po těch letech,když na to koukám,mám pocit,že bych některé věci i vystříhal.Například takový ty amaterský herecký výkony ohledně šťastné rodiny,i když šťastná nebyla nebo bych dal pryč i to zaříkávání proti příšerám,ale hlavně bych s těma útokama od Cuja začal o něco dřív,než to v tom filmu začalo, ...Nedávno jsem dočetl knihu CUJO a konec v knize vypadá úplně jinak. ()

MrClansman1

To je vôbec prvý film, kedy som prv prečítal predlohu a až potom sa pustil do samotného filmu. No musím povedať, že film ma oproti knižnej predlohe nijako extra nezaujal. ()

KatnissEver

Chudák pes! Dostane vzteklinu a pitomá ženská s uřvaným, protivným spratkem uvíznou na jeho území... Měl je sežrat ;). Blbější už to být nemohlo. Strašně nudný film. Škoda. Dvě hvězdy za toho psa... ()

Feacher

Tak taky to není kdovíjak geniální. Straaašně dlouhý úvod, 40 minut na uvedení do děje je podle mě hrozně moc v 90minutovém filmu. Nicméně musím uznat, že vzhledem k tomu že se děj odehrává na dvoře opraváře automobilů, tak zápletka dává jakž takž smysl. Po době covidu také víme, co může netopýr způsobit, takže v tomto ohledu dobré... 3* podle mě spravedlivé! ()

Audrina

Další zbytedčný přepis mistra Kinga...kniha naprosto skvělá,originální a mrazivá,filmové zopracování plytké a závěr,kdy dítě-spoiler-přežívá mě dostal...v horrorech moc happyendy nemusím a zajímalo by mě co na to mistr King:-) ()

raca odpad!

Další z filmů, podle Kinga, který dopadl katastrofálně. Film nemá žádnou atmosféru, neni se ani čeho bát " na to že to má být horor " a herci podavájí mizerné výkony. Spousta pasáží z knížky ve filmu není a i konec filmu je uplně pozměněn. Cujovo stav neni ve filmu vůbec zobrazen tak jak to King popsal v knize, tvůrci se snažili z něho udelat jen krvelačnou bestii, což se ale vůbec nepovedlo. FIlm je jedna velká nuda proti skvěle napsané knize. Kingovo knihy bych radši zakázal převádět na filmové plátno než se aby se točili takové slátaniny !!!! ()