Úspěšná módní návrhářka Melanie Carmichaelová se zasnoubí se synem starostky New Yorku, který ale netuší, že jeho nová známost skrývá tajemství. Je to venkovan Jake, za nějž se Melanie provdala na střední škole. Přes veškeré snahy se jí díky Jakeově zamítavému postoji nedaří realizovat rozvodové řízení. S pevným odhodláním ukončit tento vztah jednou provždy se Melanie vydá do svého rodného městečka v Alabamě, aby donutila manžela k podepsání rozvodových papírů. Jenže změnila se nejenom Melanie. Z Jakea je najednou sympatický a oblíbený chlapík a Melanie si najednou není vůbec jistá, zda se s ním chce rozvést. Mezitím starostka, která šílí při pomyšlení, že její syn si chce vzít nějakou neznámou holku z Alabamy, začne pátrat v její minulosti. (TV Nova)

marocco

Priemerné, na Reese Witherspoon sa však fakt skvele pozerá. Záver otrepaný a očakávaný, ale inak než s úsmevom na tvári som na to pozerať nemohol. ()

Fujin

Nelíbilo snad ani trochu. Každá esence filmu mi přijde hloupá a přestřelená. A tak 1* za psa potápníka + ústřední song "Sweet home Alabama" a 1* za krásnou slečnu "Chřadloulžíci". ()

baby1978

Reese jako herečka v tomto filmu rozhodně nezklamala, ovšem tento snímek dokoukáte a konec. Žádné zážitky, zapamatovatelné hlášky, prostě nic. Taková oddychovka, která neurazí, nenadchne. ()

Kikaa_B

Pro mě VELKÉ ZKLAMÁNÍ v podobě děje a závěru filmu... vybrala si špatného chlapa...a jinak klasický romantický film, s tím, že si opravdu vybrala špatného prince na bílém koni, i když dlouho váhala, kterého zvolit... brala až přebrala.... možná jsou i ty tři hvězdičky moc... ()

Gaston155

Pozerať v roku 2012 romantickú komédiu z roku 2002,to chce silné nervy vydržať celú minutáž.10 rokov ubere na hodnotení,hlavne tak ľahko predvídateľný dej a ten koniec,ach bože. ()

Korra

Nechápu, jak si mohla vybrat toho vesnickýho burana. Proč musí vždycky Jižani být ti milí, hodní a srdeční? To se mi zdá být klišé nad klišé. Vždyť ona skutečně něco v životě dokázala - a dokázala to na Severu, v New Yorku. ()

len.tilka

Neni to blbý, jenom strašně předvídatelný. Možná je to nějakou aktuální náladou, ale ta průhlednost mě hrozně otrávila. Herci sou fešáci a Reese je skvělá, ale to stejně nevytáhnou. Možná to zkusim ještě později jednou, kdoví :) ()

viax

Jó, na Jihu uměj žít, slavit a veselit se! Ňákýho Yankeeho mezi sebe hned tak nepustěj. A bez Reese by ten film byl poloviční. ()