poster

Berlin Express

Drama / Thriller / Film-Noir

USA, 1948, 74 min

 • liquido26
  ****

  Berlínský expres se nese v poválečném mírovém duchu sjednocování Německých okupačních zón a předzvěsti Studené války. V dobovém kontextu mi to proto tedy nijak nevadilo. Příběh samotný nebyl nic zvláštního, ale nenudil jsem se. Co jsem si ale opravdu užíval byla atmosféra - skvělé noirové scény jako např. ta ve skladišti anebo působivé záběry rozbombardovaného Frankfurtu a Berlína. To se opravdu povedlo.(14.2.2012)

 • Bebacek
  ***

  Tourneur nabízí několik obrazově slastných a šikovných scének: např. přestřelka v opuštěném skladišti a jedna ze závěrečných ve vlaku, která mi dost připomněla Fleischerův The Narrow Margin (že by inspirace? citace?). Ale to dobové poválečné mírové poselství spojující národy "nenápadně" proložené celým filmem (a iritující zejména na konci) celkem vadí. A pak taky ta strašná Merle Oberonová, k níž už jsem se, myslím, dostatečně vyjádřila v jiném komentáři.(21.2.2009)

 • MacGuffin
  ***

  1946: v rychlíku Paříž-Berlín je unesen z ameriky se vracející zběratel uměleckých předmětů a bývalý odbojář Bernhardt. Americká policie zjistí, že staří nacisté chtějí opět nastolit politickou suverenitu Německa..., H.- Merle Oberon (Lucienne); Robert Ryan (Robert Lindley); Charles Korvin (Perrot); Fritz Kortner (Franzen); Paul Lukas (Dr. Bernhardt); Reinhold Schünzel (Walther); Roman Toporow (poručík Kiroshilov); Robert Coote (Sterling)(16.5.2013)

 • EdaS
  ***

  Otravný vypravěč, každou chvíli předhazované mírové poselství, haprující logika a pravděpodobnost, ale kamera je u Tourneura nepřekvapivě krásná a hlavně - vidět rozbombardovaný Frankfurt a Berlín krátce po válce stojí určitě za to.(30.8.2009)

 • Martin741
  **

  Noir o snahe byvalych nazi hajzlov snivajucich o obnoveni ich rise dvakrat nejde dohromady. Nudny uvod, stred je doslova prespikovany prisernou nudou a zaver utnuty. Celkovo len dalsi noir film ustreleny do prazdna : 40 %(23.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace