Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z rychlíku Paříž - Berlín je unesen z Ameriky se vracející sběratel uměleckých předmětů a bývalý odbojář Bernhardt. Mezinárodní policejní tým zjistí, že pachateli jsou skalní nacisté, kteří chtějí násilně opět nastolit politickou suverenitu Německa. (MacGuffin)

Recenze (7)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Noir o snahe byvalych nazi hajzlov snivajucich o obnoveni ich rise dvakrat nejde dohromady. Nudny uvod, stred je doslova prespikovany prisernou nudou a zaver utnuty. Celkovo len dalsi noir film ustreleny do prazdna : 40 % ()

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Tourneur nabízí několik obrazově slastných a šikovných scének: např. přestřelka v opuštěném skladišti a jedna ze závěrečných ve vlaku, která mi dost připomněla Fleischerův The Narrow Margin (že by inspirace? citace?). Ale to dobové poválečné mírové poselství spojující národy "nenápadně" proložené celým filmem (a iritující zejména na konci) celkem vadí. ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Berlínský expres se nese v poválečném mírovém duchu sjednocování Německých okupačních zón a předzvěsti Studené války. V dobovém kontextu mi to proto tedy nijak nevadilo. Příběh samotný nebyl nic zvláštního, ale nenudil jsem se. Co jsem si ale opravdu užíval byla atmosféra - skvělé noirové scény jako např. ta ve skladišti anebo působivé záběry rozbombardovaného Frankfurtu a Berlína. To se opravdu povedlo. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Otravný vypravěč, každou chvíli předhazované mírové poselství, haprující logika a pravděpodobnost, ale kamera je u Tourneura nepřekvapivě krásná a hlavně - vidět rozbombardovaný Frankfurt a Berlín krátce po válce stojí určitě za to. ()

MacGuffin 

všechny recenze uživatele

1946: v rychlíku Paříž-Berlín je unesen z ameriky se vracející zběratel uměleckých předmětů a bývalý odbojář Bernhardt. Americká policie zjistí, že staří nacisté chtějí opět nastolit politickou suverenitu Německa..., H.- Merle Oberon (Lucienne); Robert Ryan (Robert Lindley); Charles Korvin (Perrot); Fritz Kortner (Franzen); Paul Lukas (Dr. Bernhardt); Reinhold Schünzel (Walther); Roman Toporow (poručík Kiroshilov); Robert Coote (Sterling) ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama