V roce 1961 ukradl 60letý taxikář Kempton Bunton Goyův portrét vévody z Wellingtonu z Národní galerie v Londýně. Byla to první (a zůstává jedinou) krádež v historii galerie. Kempton poslal požadavek na výkupné s tím, že obraz vrátí, ale pod podmínkou, že vláda investuje více do péče o seniory. To, co se stalo potom, je legendou. Po padesáti letech se objevil celý příběh – Kempton spřádal síť lží. Jedinou pravdou bylo, že to byl dobrý muž, odhodlaný změnit svět a zachránit své manželství – jak a proč k tomu použil vévodu, je úžasně povznášející příběh. (JOJ Cinema)

BOURQUE

Jednoducho spracovaný true-based príbeh, ktorý v sebe skrýva dve samostatné časti. Tá prvá je krádež, pardon „vypožičanie“ obrazu a za tým skrývajúce sociálne(-„filozofické“) ciele. Tá druhá je spracovanie tragédii, ktorá postihla Buntonovu rodinu (strata dievčatka). Najlepším momentom je výpoveď Kemptona Buntona  pred  súdom („Kde ste sa narodili?“ „V spálni, myslím.“). Pre duo Jim Broadbent  / Helen Mirren z hereckej stránky nie je čo vytknúť. P.S.: R.I.P. Roger Michell. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Listyx

Mno, jo. Rozhodne jeden z nejlepsich soudnich procesu, ktere jsem mel tu cest videt. Z tech zabavnych to radim tesne za ten z Můj bratranec Vinny :) Film urcite nesedne kazdemu, ale kdo to nezkusi, tak to nezjisti. ()

Gyrxiur

Tak to bolo nádherné, ja som povahou podobný ako Kempton, takže mi je film a jeho postava veľmi blízka. Film je plný výborných myšlienok na zamyslenie, myslím, že by ho mal vidieť každý. ()

Sejkorka

Film natočený podle skutečných událostí, kdy šedesátiletý taxikář z Newcastle jménem Kempton Bunton (Jim Broadbent) ukradne z Národní galerie v Londýně 21. března 1961 obraz od Francisca de Goye "Vévoda z Wellingtonu", přičemž policie si myslela, že šlo o dobře organizovanou skupinu profesionálů. Nemám tomuto snímku co vytknout, Perfektní herci v hlavních rolích (Broadbent a Helen Mirren), zajímavá zápletka, retro pohled na Británii těsně před nástupem Beatles. Bravo! ()