poster

Lucky Luke (TV seriál)

 • italský

  Lucky Luke

 • slovenský

  Šťastný Luke

Komedie / Western

Itálie, 1992, 8x60 min

 • Gemini
  ***

  Pohodový seriál, poněkud neprávem využívající jméno Lucky Luka, protože z comicsu zůstalo jen pár jmen, Hill vždy a všude oblečen do bílého pláště, BEZ CIGARETY, ale rychlejší než svůj stín:) Jinak spousta legrace a narážek, třeba na vznik spaghetti westernu;) Hudbu tak jakože opatřil Ennio Morricone;) A neposmívejte se tomuhle seriálu nebo na vás mocný skřet Silvio Berlusconi poštve svoje fašouny:))(8.5.2004)

 • Ondr4H
  ****

  Přemýšlím které hrané pojetí westernu se mi kdy líbilo více. Skvělý mix akce, humoru a tajemna.Postavy jsou velice realisticky vykreslené a každou si zamilujete hned.Lucky Luke v podání Terence Hilla je nejlepší Sheriff divokého západu, je klidný, kultivovaný, zásadně nestřílí padouchy, ale jen jim ustřelí zbraň a nedává moc najevo co si myslí.To je bohužel špatná zpráva pro majitelku Saloonu milou, krásnou a usměvavou Lottu Legsovou, která se v každé epizodě se snaží Lucka dostat před oltář.Jenže ten dává přednost fazolím a vyjížďkám na flegmatickém a vše glosujícím koni se jménem Skokan.Nesmíme opomenout životní nepřátelé bratry Daltonovi, kteří hrají v seriálu tragikomickou vsuvku a vždy jsou po zásluze potrestáni návratem do vězení. Epizody se odehrávají v krásných scenériích a kulisách města Daisy Town.Většina epizod je humorně laděná, ale dvě epizody mají tajemný nádech a jsou vážněji laděné, tyto epizody a to Vlak Duchů a Velký přelud hodnotím velice vysoko a vytahují celý seriál na čtyři hvězdy.Jediná škoda že nebylo natočeno plánovaných 13 epizod, protože Terence Hilla zasáhlo rodinné neštěstí a narušilo to i plánovaný děj seriálu. P.s.:V seriálu se dozvíte jak "vzniklo" pár moderních vymožeností, tak pozorně sledujte.(26.2.2018)

 • B!shop
  ****

  No zatimco film ze stejnyho roku me dost zklamal, tenhle serial naopak prijemne prekvapil. Mame tu 8 dilu (z nichz nektery reziroval Hill) o delce od 50 do 70 minut, pricemz tech 50 minut je naprosto idealnich, delsi uz pusobi lehce natahovane. V kazdym dilu se resi vetsinou neco docela zajimavyho, scenar neni uplne vymastenej a i kdyz tu neni zadna velka hromada prestrelek nebo bitek, diky slusnymu scenari a hlavne hercum to je naprosto pohodova zalezitost. Samozrejme nejzajimavejsi je samotnej Hill, sice trochu zestarlej a misty z lehce uchylackym vyrazem, ale porad ten starej znamej frajer a ctyrka vymletejch Daltonu je taky paradni, takze je skoda, kdyz zrovna v nejakym dile moc nejsou. Pak jeste musim pochvalit neskutecne chytlavou hudbu a i kdyz je proste vetsinou v kazdym dilu sem tam naky hluchy misto, na ty 4* to je.(10.6.2010)

 • Terva
  ****

  VELKÝ PŘELUD Režie a hlavní role Terence Hill. V tomto příběhu se Luke ocitne na vlastním pohřbu. CITÁT - Bóže a to jsem se bál, že bude dneska nuda - říká Bělouš, kůň Luckyho Luka......... Daltoni a jejich dialog nad umírajícím Lukem je perfektní a jednoduše přímočarý. CITÁT - Máma říkala, že máme být fér......... Daltonovic loupení v Daisy Tawnu podle abecedy je vymakané a šíleně geniální. Supi, kteří si berou pořadové číslo do fronty na zdechlinu mně rozesmáli. Lukův věrný pes Tulák, je taky číslo. CITÁT - Ten pes je tak blbej, že nenajde ani maso v řeznictví.......... Veselý příběh o umírání.(31.3.2011)

 • Adam Bernau
  odpad!

  V dětství jsme na Vídni (rozuměj v rakouské televizi) sledovali kresleného Lucky Luka a moc nás to bavilo. Německy jsme nerozuměli, ale to nám nevadilo a možná je to tak i lepší. Teď jsem nedobrovolně a vlastně omylem zhlédl jeden, žel celý, díl Hillovi předělávky (šlo o díl s nápojem lásky). Něco tak nudného a vražedného jsem neviděl už roky. Úvodní titulky byly téměř k nepřežití a předlouhý zbytek mě úplně zlikvidoval. V titulní roli Pavel Trávníček. Silvio Berlusconi uvádí.(3.6.2012)