Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

(více)

Recenze (367)

sud 

všechny recenze uživatele

Škoda mizerného provedení po výtvarné stránce podařeného filmu. Knižní předloha je také dobrá, ale scénář a hlavně herecké obsazení je věc jiná. Energická Michaela Kuklová se těžko hodí na křehkou pannu, Filip Blažek se snaží být slizký, je však toporný až běda a Jiří Pomeje je kapitola sama pro sebe. Jak je to možné, že Zdeněk Troška stále obsazuje stejné herce, o jejichž hereckých schopnostech se mnoho nedá mluvit. Film na jedno zkouknutí přežijete (ze zvědavosti), ale víckrát se k němu nebudete vracet. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Na jedné straně solidní kamera, hudba a kostýmy, na straně druhé notně připitomělý scenář. Nemám nic proti červené knihovně, pokud je dobře natočena a nenudí (např. série o Angelice).Jenže celý film se nesnesitelně vleče a měl jsem co dělat, abych tu nudu nějak vydržel. Pomyslnou třešničkou na dortu je (ne)herectví Jiřího Pomeje, který svůj part herecky silně nezvládl. Jeho snaha o drsňácký hlas a pobíhání v rozepnuté košili z něho měla zřejmě udělat nový sexuální symbol, ovšem zůstalo jenom u snahy a Pomeje působí neuvěřitelně trapně. Je jasné, že film musel stát spoustu peněz a určitě se proto počítalo s velkou diváckou odezvou. Ta se naštěstí nedostavila, ale tvůrci nemusí smutnit. Vždyť tu máme naší milovanou TV Novu, ta po tomhle braku hrábne všemi deseti (i proto, že se na ní finančně podílela). ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Český pokus o velkou historickou kostýmní velkoprodukci vyzněl velmi nepodařeně a místy až trapně... Jestli má tohle být česká odpověď na Angelicu a jestli je Jiří Pomeje charakterní herec, pak je možná dobře, že tenhle film měl obrovské finanční problémy, které bych jinak nikomu nepřál. Ale udržovat Jiřího Pomeje v zajetí iluze, že je hercem, je skoro trestným činem... Připsat-li ho na konto Zdeňku Troškovi, toť otázka, neboť ten zašel poté ve své umělecké pouti ještě mnohem, mnohem dál...až k branám samotného pekla kinematografie...a tam už se trestné činy neřeší... ()

Mo. 

všechny recenze uživatele

Zřejmě to nejlepší, co kdy Troška spáchal (když nepočítám Jasněnku a létajícího údržbáře obuvy). Scénář je sice stále relativně dementní, ale alespoň to není vyloženě směšný a s přimhouřenýma očima a panákem vodky v krku bych to možná i sežral. Hlavní zápletka totiž není sama o sobě úplně špatná, jen je to bohužel klasicky, po čecháčkovsku, nevyužité, stejně jako zbylé aspekty filmu. Jediné opravdu velké plus je nadprůměrná vizuální stránka a scéna, ve které Kuklová konečně ukáže kozy. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Celovečerní telenovela s překvapivě slušnou výpravou a hudbou, ale i se stupidním scénářem a opravdu PŘÍŠERNÝMI hereckými výkony. Hlavně Pomeje připomínal spíš karikaturu, ale ostatní nebyli o moc lepší. V důsledku toho jsem u filmu několikrát dostal záchvat smíchu (např. pokaždé, když Pomeje promluvil:), takže dávám relativně dobré dvě hvězdičky:) ()

Galerie (4)

Zajímavosti (18)

  • Jiří Pomeje požádal autorku prvního knižního dílu Hanu Marii Körnerovou o vytvoření pokračování. Spisovatelka tak učinila, ovšem filmového pokračování se kniha „Andělská tvář 2“ zatím nedočkala. (fiLLthe3DD)
  • Režisér filmu Zdeněk Troška uvedl, že snímek považuje za svou "nejlepší filmařinu". (Fenk)
  • Režisér Zdeněk Troška pro časopis Cinema během natáčení psal "deníček". Několik úryvků:
    - 8. září 2001, 3. natáčecí den: Dnes je svátek Narození Panny Marie. A to je u nás v Hošticích pouť. Sejde se celá rodina, vlastně celý rod, pod dobrotami se prohýbají stoly. Jsme tak trochu jako italská famílie, od smíchu nás pak všechny bolí břicho. Tady od rána leje, zima jako v ruském filmu. "A tma jako v prdeli", mračí se kameraman Jarda Brabec. "Od Buchlova vítr věje," pobrukuju si potichu a koukám oknem na nádvoří, kde se kolem kašny rozlilo docela slušné jezero. (...) Vymetli jsme vodu z nádvoří, nachystali kameru, světla, rekvizity. Sotva jsme seřadili herce do průvodu a komparz na určená místa, začalo pršet. Co pršet, hotový liják. A tak to bylo celý den, slejvák střídal slejvák.
    - 11. září, 5. natáčecí den: Z rádia se dozvídáme o teroristickém útoku na mrakodrapy v New Yorku. Celé odpoledne sledujeme reportáže v televizi. Večer jdeme točit obraz 86, hořící zámek. Díky našim šikovným pyrotechnikům a vranovským hasičům se nic nestalo. Ani zámku, ani lidem, sláva. Ale hořelo krásně, plameny šlehaly vysoko, převysoko. (...) Druhý den jsme se dozvěděli, že v jedné rodině pod zámkem právě sledovali v televizi záběry newyorské tragédie, když paní pohlédla oknem ven a hrůzou strnula - vranovský zámek v jednom plameni. "Táto, kristapána, už jsou tady taky, zámek hoří!"
    - 1. října, 21. natáčecí den: Dekoraci postavil architekt Vacek na zelené louce před zámkem. To abychom ji mohli snáze zapálit. Byla to kopie jednoho z pokojů zámku Hrádku u Nechanic. (...) Přijel Filip, nazkoušela se přesně celá akce, jelo se na tři kamery. Ale nějak jsme pozapomněli, že lepidlo, kterým byly lepeny tapety, stejně jako lak na dřevěném ostění, je hořlavina. Pokoj vzplanul jasným plamenem, a to takovým fofrem, že jsme jen tak tak utekli. První se zachránil Filip, pak ustupovali kameramani. Posledním z nich, lehce už ožehlý, byl samozřejmě Jarda Brabec. Taky mu už málem hořela kamera. Jen vyběhl, baflo to všechno jasným plamenem. Dekorace měla kazetový strop, takže nakumulované teplo udělalo své. Reflektory a kabely jsme už nezachránili. Naštěstí se nikomu nic nestalo a Brabčákovi narostou vousy nové.
    - 21. listopadu, Fuerteventura: To jsme si to vybrali! Přes ostrov se včera večer přehnala tropická bouře. (...) V recepci rozdávali svíčky, a když už se nedostávalo, řezali je napůl. Kanály už nestačily brát přívaly vod a vracely vše, co dosud ukrývaly. (...) Autorka knižní předlohy Hanka Körnerová měla pokoj zcela pod vodou. Šla do recepce a povídá: "Bitte, mein Zimmer ist ein Akvarium."
    - 2. prosince, poslední den: Záběr hotov, obraz hotov, film hotov. Konec, přátelé. Stál jsem na útesu a nemohl se nasytit pohledu na oceán. Od věků do věků. Nezkrotitelná síla. Taková krása všude kolem a já si zaboha nevzpomněl, že bych kdy v životě viděl španělskou filmovou pohádku. A skoro každá druhá česká pohádka přivádí své hrdiny na mořský břeh či doprostřed oceánů, kde se na vysoké hoře podivného ostrova tyčí zámek s uvězněnou krasavicí. Panečku, tady by se točily pohádky! (NIRO)

Související novinky

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje

26.02.2019

Ve věku 54 let zemřel český herec a producent Jiří Pomeje. Příčinou smrti byla rakovina. Absolvent DAMU, který založil společnost Fronda film, byl asi nejznámější díky své práci na filmech Princezna… (více)

Reklama

Reklama