V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý Knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Urči lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy... (Bontonfilm)

Rattlehead

Celkem ucházející pohádka, kterou ovšem dost kazí nesnesitelná a přehrávající čarodějnice a přitroublý čert. Naopak "princezna" je nádherná, krásné jsou lokace mlýna a rybníka. A povedl se kníže pán se svým věrným sluhou. ()

ANTYCHRYST

Už klasická pohádka s nejednou chytlavou písničkou.. sympatická dvojka čert a vodník..:) malebný mlýn a úchylný Žán :) :) 70% ()

peeteno78

Elišku chci za ženu! Pamatuju si, že jsem to pořád křičel. Moje nejmilovanější česká pohádka. Dodnes se na ní rád podívám. Andrea Černá je prostě ta nejlepší pohádková "princezna" ze všech... ()

Lennie

Podle mě relativně zdařilá snaha o udržení českých pohádek. Jako dítě jsem z téhle pohádky byla unešená. Navíc to byl jeden z prvních filmů, na kterém jsem byla v kině a stále v sobě uchovávám vztek na "dospěláka", který si sedl přede mě. ()

macetoma

Ach jo, co mám o tomhle napsat? Jo já vím, režíroval to Troška, "tvůrce" Kameňáků a Slunce, sena za což mu mnozí nemohou přijít na jméno. Ale já bych to tak černě neviděl. Příběh OK, herci taky v rámci scénáře drží laťku. Docela jsme si to užil a písnička znám jednou oudolí znám jeden mlejn a jihočeská krajina mne nutí dát 4 hvězdy. Howg. ()

maoc

Už vím, kde se zrodil zavrženíhodný zvyk pohádkového pitvoření. Tady se to ještě dá, ale už to z jinak docela pěkně postavené pohádky kouká jak sláma z bot. Ty 3 nadsmyslné bytosti bych nejraději zardousil. Dokonce i ústřední dvojice Eliška a Jindřich hrají spíš tak, že přehrávají a úděsná byla i zvuková stránka. Ale možná jsem měl jen špatný rip, nevím. Hlavně mě uráží ta podbízivost a přiblblost, jako by děti byly nějací retardi. To teda nejsou, to mi věřte. ()

Travinho

Podle mého názoru jedna z nejlepších českých pohádek a že jich máme výborných habaděj, od Trošky je to, ale taky asi poslední koukatelný film... ()

Nessos

Přiznám se. Jedna z mých nejoblíbenějších českých pohádek. "Já jsem malej..ale šikovnej.." Vždyť je to klasika lidi.. ()

x_silver

Tohle je aspoň TROŠKU povedené. Zdéňo, až na Nejkrásnější hádanku jsem žádný z tvých dalších filmů nedokoukal až do konce. Snad to chápeš ;). ()

brzozin

Uřvaná taškařice o tom, kterak naivní infantil Jindřich hledal ve světě princeznu, až si omylem vybral Elišku, o kterou celý film nejevil zájem. Nebo jinak. O tom, kterak hezká holka Eliška tak dlouho nadbíhala Jindřichovi, až si o ni zcela nechtěně řekl a pak už bylo trapné couvnout. Vedle toho se tam pohybuje několik nechutně uřvaných dementů v podobě zdegenerovaného knížete, arogantního vodníka a upištěného čerta. Jediný normální je tam pan otec a Eliška. No a tahle kokotina mrví dětský vkus už čtvrt století. ()

Havala

Stupidní herecké projevy a otřesné písně které si získaly celý český národ. Nevkus vládne světem. Dřív se daly najít v pohádkách humor, satira, ironie, dnes to je naprostá hrůza. Zlaté s čerty nejsou žerty. ()

anyonecek

Klasická Česká pohádka, která nemá čím nadchnout. Jsou zde přidané už i nějaké efekty, které nejsou světoborné a pohádce nijak nepřidávají. Příběh byl obyčejný a tahle pohádka mě ničím extra nezaujala. Herecké výkony byly také slabé. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje