V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý Knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Urči lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy... (Bontonfilm)

eFOXsize

Byla jsem sice maličká, ale pohádku jsem měla skutečně ráda. Takže pro děti je hezká. Myslím, že určitě. Hraná, pořádná pohádka. Tak je to ale správně, hm? Když se naní dívám dnes jako dospělí člověk, nikterak mě neuchvacuje, je v tom jistá nostalgie, ale především přesvědčení, že je to tisíckrát lepší, než Z pekla štěstí s Laurinovou! // Pokračování si mohli odpustit. ()

Tominni

Celkem povedená pohádka, které dost pomáhá hezká hudba, sympatická Andrea Černá a čertík v podání Yvetty Blanarovičové. Ostatní je spíše průměr. ()

VojtaMarek00

Princezna ze mlejna je skvělá ukázka toho, jak může být film, co je naprosto příšerný, vlastně naprosto boží. Pro ironické zhlédnutí jednou za pár let naprostá bomba. ()

ostravak30

Z Troškových pohádek jednoznačně nejpovedenější a nepřekonaná. Tady zachytil přesně to, co děti, a vlastně i dospělé, na pohádkách zajímá. Jednak je jasně dané kdo zastupuje dobro a kdo zlo. Pak jsou zde postavy tvořící humor - čert a vodník a místy i čarodějnice, dospělým může připadat vtipný i komoří v podobě L. Županiče. A samozřejmě jako doplněk tu máme prostoduchý, ale bohatě postačující děj, kterému každý rozumí. Žádné míchanice všeho možného. Třešničkou na dortu je velmi povedená hudba a nádherné prostředí. Co víc si přát? Žádná další pohádka Z. Trošky už z mnoha důvodů nemohla dosáhnout takové obliby, protože se zkrátka nedržel toho, co zde fungovalo. Zaměřil se na velkoformátové filmové projekce u kterých ale nedodržel tu pohádkovou malost a vytratil to, co přitom bylo ústředním motivem většiny jeho filmů humor. Ano, mám oblíbenější jiné pohádky, u kterých se zasměju víc a hudba je ještě o level výše, ale Princezna ze mlejna je moc milá a hezká pohádka. Škoda, že nic podobného se už slavnému režisérovi nepovedlo a ani dvojka nebyla zdaleka tak kvalitní. ()

George8

Tak tuhle pohádku Zdeněk Troška dosloval ZABIL, ale v dobrém. Mně se to líbilo a klidně si to někdy pustím znovu. Dnes už se skoro takové pohádky netočí, bohužel ... nemají takové kouzlo. ()

JosefTomas

Skoro televizní film, ale musím pochválit netradiční zasazení a umění vdechnout pohádce úplně nový život, ale zároveň jí nezbavit ničeho, co dělá pohádku pohádkou. Z tohle dávám plusové body. ()

rafix

Velmi povedená pohádka. Dobré hlášky hlavně toho čerta ( v podání Yvetta Blanarovičová) byly dobréa úchvatné. ()

vdv

kdybych to hodnotil jako ostatní filmy, dal bych maximálně 3*, ale když to vemu jako pohádku pro děti je to dobrý, jako malej sem ji měl taky moc rád, hlavně tu písničku a skvělýho čerta ()

quasar

Dospělému divákovi, pokud není duševně na úrovni Otíka Rákosníka, se líbit nebude, ale malé děti v našem kině se skvěle bavily a vydržely celou dobu promítání. Na kouzelnou školku se taky nedívám, přitom ale své místo ve vysílání ČT má, protože má své malé diváky. Chtělo by to komentovat s přihlédnutím k těmhle faktům. Odsoudit tuhle pohádku, když ji nebudu porovnávat s dílem pro více generací, prostě nemohu. ()

Ygan

Myslím, že není dobré, když pohádky sledují a hodnotí dospělí diváci, kteří nedokážou pochopit, že je to určené dětem a dětem se to líbí. Na tuto pohádku vzpomínám fakt v dobrém a myslím, že je silně podhodnocená, už jenom kvůli tomu, že je to Troška a zároveň taky dodám, že Troška mi nepřijde nijak hrozný ani s ostaními filmy. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje