V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý Knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Urči lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy... (Bontonfilm)

chrispe

Andrea Černá mi vždy přišla strašně krásná a čert v podání Yvetty Blanarovičové vtipný. Radek Valenta je mládenec k pohledání a prostředí mlýna fajn. ()

Kremik

Takhle nízké hodnocení jsem tu nějak nepochopil. Asi je to averzí k jakýmkoliv Troškovým filmům. Nicméně, pro mě je to krásná pohádka, oproti těm blbostem, co se teď točí, skoro až skvělá. Hezká hudba, naivita na správném místě a úžasný jihočeský dialekt :D ()

KafuR

Originální a nápaditá pohádka, která stojí hlavně na skvělých hereckých výkonech a která mě určitě potěší víc než většina jejich vrstevnic se schematickým scénářem zaměnitelným s každým druhým filmem. Pro mě vrchol Troškovy tvorby a je trochu smutné, že toto jméno je pro mnohé více než důvodem házet tuto pohádku do odpadu. ()

tranquill

"Já jsem malej, ale šikovnej!" Tahle pohádka se mi v určitých ohledech líbí, v jiných je mi zase trochu protivná. Takže průměr :-) ()

Koprska

Takové malé hodnocení? Vždyť tu Písničku a pohádku zná každý... To mi moc objektivní nepřijde. Vs. pohádka ,,Co takhle svatba princi", která má vyšší a je naprosto tragická. Dříve jsem tu na hodnocení dala, evidentně časy fajn ČSFD jsou dávno minulé :))) ()

DAPDO

Fascinuje mě, jak všichni ti sedláci a rolníci, kreří makaj celej den na poli, vozí hnůj a krmí zvířata, mají čistý, bílý a nažehlený košile. Prostě špíny ani Trošku...A hláška jsem malej, ale šikovnej - nepochybuju o tom, že je to výmysl pana režiséra a scénáristy v jedné osobě, za svůj život ji bezesporu při dělání castingů na mužské role slyšel několikrát. Ale jedno se mu musí nechat - pohádky (až na pár vyjímek), narozdíl od jinejch žánrů, mu jdou. ()

dakarin

Pohádka s neskutečně kouzelnou atmosférou :-) Důvěrně blízká provoněná krajina okrášlená lidmi, nádherný mlýn, zajímavě realizované pohádkové bytosti, milá mlynářova dcerka, sympatický mladík a tak dále a tak dále... Mnohé srdce se dotýkající, citově velmi silné scény, více než jen pohádkové, podmalované dokonale pohádkovou Krkoškovou hudbou ;-) U Trošky jsem ohodnotil ještě tři filmy vysoko - dvě pohádky a "Slunce, seno, jahody", což je, de facto, taky trochu pohádka. Kameňáky a Babí vřesky mě ovšem zcela míjejí... ()

helraiser

Jedna z nej pohádek, z těch novějších rozhodně nejlepší. Zábavné, výborné postavy, především čert nemá chybu. Koukám na ní pokaždé když jí dávají, tohle prostě nikdy neomrzí. ()

Harry_

Je to obecně oblíbená novější pohádka, zasazená do krásných jižních Čech, slušně obsazená, ale mně už přijde prostě moc uječená a pomalá, a to jsem k pohádkám hodně nekritický. ()

Weruss odpad!

Naprostý nesmysl, prázdný romantický slaďáček postrádající jakýkoliv klad a stoprocentní nuda. Obloukem obejděte. ()

haWranka

Momentálně především milá vzpomínka na dětství (to mi ještě ten vřeštící čert nevadil). Dneska se na tuhle pohádku mrknu opravdu zřídka a to jenom kvůli písničkám, ty se opravdu povedly. ()

pistik odpad!

Prečo si v českých rozprávkach zvykli robiť retardovaných čertov. Keď som to vydel, ani by mi nevaddilo ísť do pekla, jednoduchoby som tam jedného čerta dobil a ostatný by sa aj s diablom posrali a bol by som tam ako kráľ. Ve´d aj v rozprávkach by mal čert budiť aspoň strach, keď už nie hrôzu a nie vyzerať ako Rain Man hraný ženou ()

Sosak

Troškova nepatrně světlejší chvilka při natočení moderní pohádky. Pár nápadů ujde - třeba ta selka se chová fakt jak selka, i s mluvou k tomu náležející. Na druhou stranu tam najdete i až moc lidově zaměřených prvků (slušně naznačeno, že jde o hovadiny). ty má Troška zvráceně rád. Mám na mysli Blanarovičovou v roli poťouchlého, až otravného transsexuálního čerta, nebo vodníka, šlapajícího si na jazyk. Další role už tak strašný nejsou, s mírnou vyjímkou špatně hrajícího Zounara, který ale slušně zpívá. Aspoň teda myslim, že je to slušně odzpívaný, nejsem odborník na hudbu...vlastně jsem docela hluchej na tyhle věci. ()

sefino

Výborná pohádka na nemoc...ta se dá "hoblovat" do zblbnutí. A to zde díky písničkám nastává velice brzo. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje