Letní příběh, který volně navazuje na předchozí snímek Slunce, seno, jahody. Chystá se svatby Vency s Blážou, kterou málem překazí bývalá instruktorka autoškoly inženýrka Gábina Tejfarová. Ta přijíždí do poklidných jihočeských Hoštic právě v den, kdy Bláža roznáší po vsi svatební oznámení. To je největší bolestí pro její sokyni Milunu. Gábina se cestou zastaví v hospodě, kde ukáže Miluně fotografii své tříleté dcerky Vendulky a prozradí jí, že otcem je živočichář Béďa. Ten má před svatbou s účetní JZD Evičkou; Gábina je však neoblomná – než se vrátí z dovolené ve Vídni, má se Béďa s Evičkou rozejít, aby si mohl vzít ji a starat se o Vendulku. Ovšem než se opravdu Gábina vrátí do Hoštic, vezmou události nečekaný spád. Žárlivá Miluna označí jako otce Vendulky Vencu, což se zbabělému Béďovi docela hodí a nikomu ve vesnici tuto informaci nevyvrací. Rozpoutá se tím série bouřlivých reakcí... (TV Prima)

DaViD´82

Italové mají na fackovačky Buda Spencera s Terencem Hillem. My máme Helenku Růžičkovou a Standu Třísku. A teď babo raď kdo z nich je lepší. Já myslím, že by je Helča složila na jednu hromadu raz dva. Ale to by museli taloši zavítat až do Hoštic (pravda hned v následujícím díle se k tomu schylovalo) a takový machři nejsou ani ti dva. Srabi jedni. Já jsem taky srab a tak vím jedno. Ani já si nehodlám znovu potykat s Troškovou lidově vlezlou koméd... ehm, tragédií. ()

Marigold

Vrchol žánru agro komedie. Něco tak ukrutně buranského a křupanského se hned tak nevidí, sleduji to s podobnou rozkoší, s jakou si občas vyslechnu píseň zábavovkové kapely. Je to tak blbé, až to rozesmívá. Upřímně naivní, prvoplánové a přitom svým zvláštním způsobem zvrhle pravdivé. Blbost některých gagů je tak krystalická a neředěná, že mě dostávají i na stý pokus. Troška je sice daleko za hranicemi vkusu, ale přesto si dokáže držet určitý standard a hrubý mustr, který filmu dodává jakous takous ucelenost. Pokud chci vidět skutečnou esenci českého vidláctví, pustím si Slunce, seno a pár facek. Nehodlám řešit, zda je to taková vidlárna záměrně, či nezáměrně. Prostě to fachá. Pravý filmový kompost s nezapomenutelným aromatem kravského trusu a hnoje. ()

Enšpígl

Vzpomínám si, jak jsem se na tenhle biják dostal do beznadějně vyprodanýho kina, kde lidi seděli i na přistavených židlích a dokonce i na schodech. Aby ne, protože tohle je prdelačka jak bejk. Naprosto bezelstně natočená komedie s cílem pobavit a nikoli vydělat. Hlášky z filmu by zaplnily celý Rusko ( Nějakej dědek se tam furt modlí, žádný kozy, co je to za blbej film ) a záverečná bitka...kam se na Helenku Růžičkovou sere Bruce Lee, fakt bych od ní nechtěl nafasovat. Poctivá komedie, která ve svý době dělala z kin přecpaný tábory plný smíchu a ten smích, to léto a ta komediální upřimnost, jde z toho filmu pořád. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ať se propadnu do Západního Německa, jestli kecám, velebnosti." Komando drben, jedinečně citlivý farář, první porno i sousedské vyřizování účtů mě opět pobavilo, ale kam se hrabe obyčejná nevěra na vědeckou metodu dojivosti krav v závislosti na kultuře prostředí. To se prostě nedá srovnat. Nicméně jsem se opět celkem pobavil a jelikož se na konci všichni jedinečně poprali, tak se za to zase tak moc nestydím. ()

dobytek odpad!

Zdeněk Troška točil samý sračky. Myslel si, že je to známka punku. Mě teda malicherný problémy několika naprosto zbytečnejch existencí, který všichni vypadaj, že postrádaj jakýkoliv známky inteligence, zkrátka vůbec neberou. Narozdál od Civala jsem se jednou zasmál. Pobavil mě ten dabing porna. Ale to je asi tak všechno. Jako komedie tim pádem NIC. A jako cokoliv jinýho taky nic. Osudy živočicháře Bédy a účetní JZD Evičky mě holt k obrazovce nepřitáhnou. ()

• Pavel Kikinčuk měl hrát i v tomto dílu, ale špatně se domluvil s produkcí, v době natáčení byl v Německu. Jeho absenci proto Zdeněk Troška vyřešil posláním jeho postavy na vojnu. (M.B)
  • Představitelky sester, které Cecilka (Vlastimila Vlková) v jedné ze scén svolávala píšťalkou, dostaly stokorunu jako motivaci, aby utíkaly co nejrychleji. (sarkas21)