Georgex

Československá letní komedie, bez které se snad ani nedá představit správné léto. I když většina zdejších chytráků tuto "buranskou" komedii sráží na pozici odpadu českého humoru, tak tato komedie dokáže zabavit všechny generace a stala se naprostou klasikou, která už v dnešní době těžko vznikne. Zdeněk Troška měl dokonalý nápad a natočil komedii o běžném venkovském životě v jedné zapadlé vesnici, kde středem všeho dění je zdejší kravín. Velkým plusem je také neherecké obsazení, které tomuto snímku dodává jedinečné kouzlo, které funguje i po více než dvaceti letech, když k tomu připočítáme nezapomenutelné herecké výkony jejich profesionálních kolegů, tak dostaneme autentické vyobrazení vesnického života. Zejména výkony paní Ružičkové a pana Kopřivy coby faráře Otíka jsou jedním slovem geniální. Ve srovnání s prvním dílem lze konstatovat, že pan Troška trošku přitvrdil a film má jednoznačně svižnější tempo i lepší a vtipnější příběh, který je korunován famózní vesnickou rvačkou, za kterou by se nestyděly ani různé americké akční filmy. Tento film rozhodně patří do zlatého fondu československé kinematografie a komu je tento humor cizí tak ať se na to nedívá. Moje hodnocení 75% ()

Rousse

Marně přemýšlím, čím bych zdůvodnila tu 1 hvězdu??? Hm... nic mě nenapadá - asi tím, že jsem na tomhle vyrůstala. Bohužel...Takže nostalgie? ()

Maynard.

Relax jako ta kráááva z Hoštic :o). Na plnej počet to sice není, ale "dvojku" mám snad ještě rači než jahody... Sice starej Škopek nedostal tolik prostoru jako v jahodách, ale o to víc úřaduje Škopková a především Kelišová. Ani trochu nevadí na české poměry dlouhá stopáž, film plyne a člověk jen sedí a baví se. Z mejch nejoblíbenějších momentek : Střílej, střílej, poslechni svého pána :o). Nebo když u Škopků vožerou doktora, kterýho pak naložej do auta :o). Stejně tak jako u jedničky má tento film "smůlu", že ho natočil Troška, kterýho prostě lidi na CSFD nemají příliš v lásce, ale komu to vadí, ať se přihlásí. Z těchto letních komedií se pomaloučku stává kult, který ať už chceme nebo nechcete tu s náma zůstane navždycky! A nikomu ani slovo!!! :o) ()

insurgentes

Nejlepší z celé trilogie a jeden z nejlepších českých filmů všech dob. Troška může být kretén, prosím, ale v tomto filmu stvořil naprosto geniální pomník mládí, stáří a Jižním Čechám. Současně nastavil zrcadlo, no a všechny odpady jsou tady od těch, kterým se nelíbí, co v tom zrcadle vidí. Já za mojí osobu můžu říct jediné: já to žeru, jsem takový, jsem takový rád, a jsem vděčný, že jsem se nenarodil třeba na druhé straně Böhmerwaldu. "Domove líbezný!" - to má grády jak Vesničko má, středisková. ()

herr_carter

á pozor - tady už se ten kreténskej vůl (čti: Troška) začínal rozehřívat, aby posléze natočil trojku,která si krásně podává ruku a navazuje na idiocii a lacinost tohoto dílu.................moje hodnocení = 1 z 10. ()

Jiří K.

Dle mého názoru jedna z nejvtipnějších českých komedií. Myslím si, že život na vesnici byl touto komedií podchycen v celku věrohodně a civilně (až na některé momenty). Rozhodně lépe než pozdější "...erotika". I po tolika letech se většině fórům stále směji. Růžičková s Třískou jsou skvělí, jako by v tom domě žili od nepaměti...Jsem si ale vědom, že jdu proti proudu všeobecného mínění. Je to také asi tím, že obec Hoštice znám velmi dobře, a vůbec k celému kraji kolem, mám zvláští citový vztah. ()

PALINO

Pár facek je v podstate to isté ako Jahody, len s inou zápletkou. Ale načo meniť niečo, čo funguje. Celkovo mi prišlo pár facek o čosi vtipnejšie ako Jahody. Slovné prestrelky medzi dvoma súperiacimi rodinami nemajú chybu a spôsob, akým pani Růžičková rozdáva facky, ma dokáže rozosmiať pri každom opakovanom pozretí. Ale 128 min. je na takýto druh filmu predsa len trochu veľa. ()

MARTIN*I

Druhý díl Slunce seno je taky moc povedený... Nevim, co k tomu říct víc, už sem toho napsal dost k jedničce... Prostě dobrý... ()

velkyvezir

Po letech měním na 4* za hlášku "Ty až se to doví, tak těm kravám utrhnou vemena." Po dalších letech měním na 5* za scénu "Co je to coura?" Lisk, lisk. "Hajzle, jeden..." Panebože, to je taková kravina, ale já se u toho snad umlátím smíchy. To jsou hlášky jak prase, to se prostě nedá.:-)))))) ()

see_sawandrew

O něco slabší Troškova blbůstka s rodinou Škopkových, ale stále ještě na hranici snesitelnosti. Ve srovnání s Homolkovic rodinkou je tahle jihočeská familie zralá na odpad, ten ale nikdy nedávám filmu, který mě dokáže alespoň jednou pobavit, v tomhle případě hlavně aluzemi na western. Úvodní střihová skladba, při níž si Blažena a Miluna představují vraždu té druhé, ta snad nemohla psychologii dívek ukázat lépe. 40% ()

Zagros

Druhý díl snad ještě o něco málo překonal jedničku. V hodnocení bych se víceméně jenom opakoval, proto raději dodám něco jiného. Na filmu je mimo jiné vidět, jak se u něj všichni tvůrci bavili. Tím hlavním bylo natočit dobrou komedii a nebyly žádné vedlejší cíle (vydělat, zalíbit se, dát tam tuny reklamy, apod.). Škoda, že právě tohle se z dnešní produkce vytrácí a motivace k tomu něco natočit jsou spíše ty "vedlejší" věci. Pro mě jsou první dva díly trilogie vrcholy Troškovy tvorby, kterým se již nikdy nedokázal přiblížit. ()