Konečně neděle!

• Francie Vivement dimanche ! (více)

Majitel realitní agentury Julien Vercel je podezřelý z vraždy své manželky Marie-Christine a jejího milence Clauda Massouliera. Všechny důkazy svědčí proti němu a náhle přichází ještě obvinění z další vraždy. Julien si neví rady, a tak se pokusí před policií uprchnout. Jen Julienova sekretářka věří v nevinu svého šéfa. A jelikož je nejen sekretářkou, ale zároveň i amatérským detektivem, rozhodne se na vlastní pěst vypátrat skutečněho vraha. (Festival francouzského filmu)

Vesecký

Milá, svěží, příjemná kriminální komedie, jaké se dnes už netočí. Zápletka srozumitelná, ale přitom divák až do poslední chvíle netuší, že vrahem je Vercelův advokát. Vynikající výkon J.-L. Trintignanta, ale především skvělá Fanny Ardantová, snad v tomto filmu jsem si kdysi tuhle herečku oblíbil a z těch francouzských patří k nejoblíbenějším. Film, kde vlastně hlavní komisařkou je laická žena, která vzdáleně může připomínat slečnu Marpleovou, je právě touto skutečností zvláštní a výjimečný. Jeden z těch posledních filmů francouzské klasické vlny oné doby s galérií skvělých herců. Ovšem, pět hvězdiček. ()

winstonik

Poetika týchto francúzskych skvostov je nenapodobiteľná. Pravdepodobne najrozkošnejšia detektívka v histórii filmu, , napínavá a ľahučká zároveň. Dokonalý zážitok umocnený skutočnosťou, že je to posledný film skvelého Françoisa Truffauta, navyše s jeho nádhernou manželkou Fanny Ardant v hlavnej úlohe. ()

karlee

Vynikající film prolínající několik žánrů. Natočeno s nadhledem, odlehčeně, děj je správně nepředvídatelný, stejně tak chování postav. Je pravda, že detektivní příběh zcela neobstojí při srážce s logikou, ovšem na rozdíl od Hitchcocka (se kterým srovnává řada dalších komentářů) Truffaut žádou logiku nepředstírá. Jen si hraje a utahuje si ze sebe i z diváka, třeba když lehce shodí happy-end. ()

pestak

Výborná kriminální komedie, která nešetří citáty a sarkastickými narážkami. Černobílý film navazuje záměrně na filmy noir, podobné ze 40 let a nabízí dobrou, svižnou zábavu. Pro mě nejlepší film Truffauta, kde po druhé spolupracoval se svou životní družkou Fanny Ardantovou. ()

Jehan

Mistrovský kousek z doby, kdy jsme v kině předem ani netušili, že jde o nějakou poctu Hitchckokovi a celému noir žánru a šli jsme na francouzskou kriminálku jako obvykle, a samozřejmě, znalci mezi námi na Truffauta. V té době nám paradoxně komouši v kinech pouštěli s malou prodlevou perly francouzské kinematografie. Viděl jsem v pražských Nuslích v kině Tatra, kde je mu konec... Fanny Ardant je okouzlující, Jean-Louis Trintignant jako obvykle nemá chybu. ()

ilclassico

Zábavné, rozverné, vtipné a extrémně sledovatelné. Mělo to jen jeden háček: vraha jsem odhadl hned na začátku. Moje chyba. Ale myslím, že o odhalení vraha až tak nešlo. Truffant se nemohl rozloučit příjemnějším filmem. V rámci žánru za 4. ()

PlysovyMacko

Pomerne nudná detektívka, v ktorej sekretárka vyšetruje vraždy, z ktorých je obvinený jej šéf. Páčila sa mi atmosféra a sympatická hlavná hrdinka. ()

Jack.Pott

Podobně jako u filmů Hitchcocka, jenž je údajně vzorem Francoise Truffauta, ani u Konečně neděle! jsem žádné zláštní napětí necítil. Tahle sorta filmů mi připadá jaksi umělohmotná, nepřirozeně natahovaná a dějově překombinovaná. Závěrečné doznání vraha v telefonní budce, respektive jeho osudová "posedlost ženami" na mě působila spíš jako úsměvný amatérismus než velkolepé finále. Ovšem bavil jsem se díky Fanny Ardant - ona je prostě jiskrná, dlouhonohá, okatá, přitažlivá i srandovní - ačkoli občas i poněkud teatrální. ()

pollstro

Poslední Truffautův film, ve kterém vzdává hold samotnému Hitchcockovi a svým černobílým provedení poctu hollywoodskému film-noir, u něhož záměrně mění základní vzorec, ve kterém se žena stává hlavní hrdinkou příběhu, zatímco muž zůstává upozaděn. Vzrušující a atraktivní filmová struktura, ironický styl a půvabná tajemná kriminální komedie, která se na první pohled zdá předvídatelná, avšak v průběhu se stává částečně neprůhlednou, nabízející plno překvapení. Prostředí a herci jsou vykreslení s půvabnou ironií a lehkostí, která vnáší do dialogů a obrazových scén vtipné, humorné a milostné doteky. Nádherné filmové rozloučení jednoho z největších francouzských režisérů všech dob. ()

Fosgo

Obviněn z vášnivého zločinu může být jednoduše skoro každý, ale dokázovat svoji nevinu bývá zapeklitým problémem. Ovšem, je-li pomocnicí v pátrání po opravdovém vrahovi krásná Barbara Beckerová (Fanny Ardant – parádní role i výborný herecký výkon) , obviněný Julien Vercel (Jean-Louis Trintignan) se nemusí takřka ničeho obávat. Mezi nimi probíhá zajímavý vztah, poručnický Julien je konfrontován ironickou Barbarou. Krásný noir film, plný jiskřivých dialogů, jemného humoru, zajímavých odhalení i napětí... Francouzská detektivka v noblesně americkém duchu, s náznaky „drsné školy“. Takhle si přestavuji inteligentní zábavu. ()

Delmondo

Místy dost zábavná detektivka od Truffauta. Je to stylově natočený a docela to odsýpá. Jean-Louis Trintignant jako podezřelý z vraždy a Fanny Ardant jako jeho "hustá" sekretářka. ()

jessic

Černobílá krimikomedie je především poctou kráse hlavní představitelky Fanny Ardant. A v některých obrazech je tak okouzlující, že už jen proto stojí za to, film shlédnout. ()

Moraldo

Úchvatné.. Malokterý film má takový styl, atmosféru a nadhled. Společně s Hlubokým spánkem vrchol noir filmu. ()

lepinla792

Příjemná, napínavá i odlehčená atmosféra, humor, romantika, krimi a napětí. Celý film se mi moc líbil. Nic není tak jednoznačné a postavy (i díky jejich hereckým představitelům) jsou elegantní, věrohodné a sympatické. A to i přesto, že jejich pohnutky a jednání jsou různorodé. ()

PSyk

Francois Truffalt zůstal celý život dítětem, a tady se jeho "zjednodušené" vidění světa a zápletky ukázalo nejlépe (myšleno: nejdokonaleji): Nejjemnější parodie všech dob. ()