Konečně neděle!

• Francie Vivement dimanche ! (více)

Majitel realitní agentury Julien Vercel je podezřelý z vraždy své manželky Marie-Christine a jejího milence Clauda Massouliera. Všechny důkazy svědčí proti němu a náhle přichází ještě obvinění z další vraždy. Julien si neví rady, a tak se pokusí před policií uprchnout. Jen Julienova sekretářka věří v nevinu svého šéfa. A jelikož je nejen sekretářkou, ale zároveň i amatérským detektivem, rozhodne se na vlastní pěst vypátrat skutečněho vraha. (Festival francouzského filmu)

winstonik

Poetika týchto francúzskych skvostov je nenapodobiteľná. Pravdepodobne najrozkošnejšia detektívka v histórii filmu, , napínavá a ľahučká zároveň. Dokonalý zážitok umocnený skutočnosťou, že je to posledný film skvelého Françoisa Truffauta, navyše s jeho nádhernou manželkou Fanny Ardant v hlavnej úlohe. ()

karlee

Vynikající film prolínající několik žánrů. Natočeno s nadhledem, odlehčeně, děj je správně nepředvídatelný, stejně tak chování postav. Je pravda, že detektivní příběh zcela neobstojí při srážce s logikou, ovšem na rozdíl od Hitchcocka (se kterým srovnává řada dalších komentářů) Truffaut žádou logiku nepředstírá. Jen si hraje a utahuje si ze sebe i z diváka, třeba když lehce shodí happy-end. ()

pestak

Výborná kriminální komedie, která nešetří citáty a sarkastickými narážkami. Černobílý film navazuje záměrně na filmy noir, podobné ze 40 let a nabízí dobrou, svižnou zábavu. Pro mě nejlepší film Truffauta, kde po druhé spolupracoval se svou životní družkou Fanny Ardantovou. ()

Jehan

Mistrovský kousek z doby, kdy jsme v kině předem ani netušili, že jde o nějakou poctu Hitchckokovi a celému noir žánru a šli jsme na francouzskou kriminálku jako obvykle, a samozřejmě, znalci mezi námi na Truffauta. V té době nám paradoxně komouši v kinech pouštěli s malou prodlevou perly francouzské kinematografie. Viděl jsem v pražských Nuslích v kině Tatra, kde je mu konec... Fanny Ardant je okouzlující, Jean-Louis Trintignant jako obvykle nemá chybu. ()

ilclassico

Zábavné, rozverné, vtipné a extrémně sledovatelné. Mělo to jen jeden háček: vraha jsem odhadl hned na začátku. Moje chyba. Ale myslím, že o odhalení vraha až tak nešlo. Truffant se nemohl rozloučit příjemnějším filmem. V rámci žánru za 4. ()

PlysovyMacko

Pomerne nudná detektívka, v ktorej sekretárka vyšetruje vraždy, z ktorých je obvinený jej šéf. Páčila sa mi atmosféra a sympatická hlavná hrdinka. ()

Jack.Pott

Podobně jako u filmů Hitchcocka, jenž je údajně vzorem Francoise Truffauta, ani u Konečně neděle! jsem žádné zláštní napětí necítil. Tahle sorta filmů mi připadá jaksi umělohmotná, nepřirozeně natahovaná a dějově překombinovaná. Závěrečné doznání vraha v telefonní budce, respektive jeho osudová "posedlost ženami" na mě působila spíš jako úsměvný amatérismus než velkolepé finále. Ovšem bavil jsem se díky Fanny Ardant - ona je prostě jiskrná, dlouhonohá, okatá, přitažlivá i srandovní - ačkoli občas i poněkud teatrální. ()

pollstro

Poslední Truffautův film, ve kterém vzdává hold samotnému Hitchcockovi a svým černobílým provedení poctu hollywoodskému film-noir, u něhož záměrně mění základní vzorec, ve kterém se žena stává hlavní hrdinkou příběhu, zatímco muž zůstává upozaděn. Vzrušující a atraktivní filmová struktura, ironický styl a půvabná tajemná kriminální komedie, která se na první pohled zdá předvídatelná, avšak v průběhu se stává částečně neprůhlednou, nabízející plno překvapení. Prostředí a herci jsou vykreslení s půvabnou ironií a lehkostí, která vnáší do dialogů a obrazových scén vtipné, humorné a milostné doteky. Nádherné filmové rozloučení jednoho z největších francouzských režisérů všech dob. ()

Fosgo

Obviněn z vášnivého zločinu může být jednoduše skoro každý, ale dokázovat svoji nevinu bývá zapeklitým problémem. Ovšem, je-li pomocnicí v pátrání po opravdovém vrahovi krásná Barbara Beckerová (Fanny Ardant – parádní role i výborný herecký výkon) , obviněný Julien Vercel (Jean-Louis Trintignan) se nemusí takřka ničeho obávat. Mezi nimi probíhá zajímavý vztah, poručnický Julien je konfrontován ironickou Barbarou. Krásný noir film, plný jiskřivých dialogů, jemného humoru, zajímavých odhalení i napětí... Francouzská detektivka v noblesně americkém duchu, s náznaky „drsné školy“. Takhle si přestavuji inteligentní zábavu. ()

Delmondo

Místy dost zábavná detektivka od Truffauta. Je to stylově natočený a docela to odsýpá. Jean-Louis Trintignant jako podezřelý z vraždy a Fanny Ardant jako jeho "hustá" sekretářka. ()

jessic

Černobílá krimikomedie je především poctou kráse hlavní představitelky Fanny Ardant. A v některých obrazech je tak okouzlující, že už jen proto stojí za to, film shlédnout. ()

Moraldo

Úchvatné.. Malokterý film má takový styl, atmosféru a nadhled. Společně s Hlubokým spánkem vrchol noir filmu. ()

lepinla792

Příjemná, napínavá i odlehčená atmosféra, humor, romantika, krimi a napětí. Celý film se mi moc líbil. Nic není tak jednoznačné a postavy (i díky jejich hereckým představitelům) jsou elegantní, věrohodné a sympatické. A to i přesto, že jejich pohnutky a jednání jsou různorodé. ()

PSyk

Francois Truffalt zůstal celý život dítětem, a tady se jeho "zjednodušené" vidění světa a zápletky ukázalo nejlépe (myšleno: nejdokonaleji): Nejjemnější parodie všech dob. ()

Ferguson

Super snímeček. Přípomínalo mi to moderní komiks (např. Sin City) - černobílé, odlehčené (ale vraždy "reálně" zpracované), ve stylu filmu noir a vtipné. ()