Během dovolené v Hong-Kongu se paní Ma narodí dvě identická dvojčata. Z té samé nemocnice se však pokouší utéct zloděj a vezme si jedno z dvojčat jako rukojmí. V tom všem zmatku se dítě nakonec ztratí a pan a paní Maovi se vrací do New Yorku pouze s jedním dítětem. O několik let později je z Johna Ma populárn klavírista a dirigent, který neví nic o svém dvojčeti Boomerovi, který se protlouká v Hong-Kongu jako automechanik, závodník a příležitostný bodyguard. Během Johnovy cesty do Hong-Kongu, kde má koncertovat dojde k jejich záměně a tak jsou dvojčata náhle v rolích o kterých neví ani zblo. (Fary)

Ronyk7

Typická Chanovka 90-tých let. Podle mě se tu moc zaměřovali na komedii a co se týče akce tak ta je zde jen na začátku a na konci. 15.08.2007 ()

Tamten

Klasický Jackie Chan s přiměřeným dějem, několika dobrými (a několika přehnanými) vtipy a solidními bojovými a kaskadérskými akcemi. ()

Sign

Tady mi to už opravdu uniká, jak někdo může tvrdit že jackie není herec a hrát neumí když tento snímek stojíne jenom na bombastickém ději a perfektních akčních scén, tak hlavně na skvělém Jackiho hraní a pojetí dvou naprosto odlišných postav, takhle dobrou akční komedii s výborním hlavním představitelem jen těžko najdete, pro mne je to takřka dokonala akční komedie s dílny Hong Kongu a Jackie tady válí a ne jenom tělem! ()

karlee

V podstatě si zaslouží i čtyři hvězdičky, ale jednu musím strhnout za tu příšernou hudbu, tu neospravedlní ani počátek 90. let. Mohlo by být trochu vyrovnanější ohledně dávkování bitek: furt nic a na konci jedna extra dlouhá. ()

Renie42

Skvělá hongkongská komedie, ve své době špička. Jackie ve své dvojroli, kterou bravurně zvládl, jemný John, drsný Boomer, oba mají něco do sebe. Když dělá jeden něco, druhý taky, viz honička ve člunu, nebo Johnův souboj pod vedením zavřeného Boomera v kleci. ()

Elegnor

Johóó, spousta situací a dialogů je docela zmatenejch, ale je to neskutečná zábava a choreografie těch akčních scén je neskutečná, některý z těhle pohybů sem ještě v životě neviděl a o to víc jsem si film užíval.. ()

RigorMortis

Jedna z Jackieho starších komédií od začiatku nabitá vtipom, energiou a ráznosťou. Niektoré vtipy sú uletené, iné až detsky nevinné (napríklad postupné odpadávanie ľudí v hoteli, keď uvidia obe dvojčatá), no človek sa ani na chvíľku neodtrne od monitora. Svoju dvojrolu zahral skvelo. ()

JosefTomas

Chan se do role opravdu hodil. Dva bratři, jeden rváč a druhý pianista, to se jen tak nevidí. Navíc film perfektně zvládá humor i akci, takže se máte rozhodně na co těšit. ()

kelto44

Už nejaké 2 roky nepočítam, koľko krát som videl tento film, ale myslím si, že to bude okolo 60 (Niekedy som tento film pozeral aj každý deň), vždy ma to bavilo a vždy ma to baviť bude. Podľa mňa najlepšia Chanova komédia a najlepšia komédia 90. rokoch. 100% ()

HKstars

Každý akční herec zřejmě ve své kariéře dojde do bodu, kdy si řekne "publikum se nemůže nabažit mých kousků, kéž bych se tak mohl rozdvojit" a za pomoci filmových kouzelníků si svou myšlenku splní. Povedlo se to Van Dammovi (tomu hned několikrát) i Jet Limu a na začátku devadesátých let i Jackie Chanovi. Akční komedie Twin Dragons však není výjimečná jen dvojnásobnou porcí "chanovinek", je to jeden z nejlépe obsazených filmů všech dob. Jackie a Jackie jsou v úvodu filmu rozděleni díky incidentu v nemocnici (je to taková paralela se začátkem Dvojitého úderu ;) a vyrůstají odděleně. Z jednoho (toho co zůstal s rodiči) vyroste klavírní virtuos John Ma, z druhého pouliční grázlík Boomer. Celých třicet let se úspěšně míjejí v převelikém Hongkongu a jediné co je spojuje jsou podivné úlety. Když John hraje na klavír, Boomerova ruka nedokáže být v klidu a kopíruje tytéž pohyby, když Boomer kýchne, uleví si i John... Je poměrně jasné, že ti dva se brzy setkají. Boomer se spolu se svým kámošem Tysonem zaplete se zločinci, když zachrání pohlednou barovou tanečnici (Maggie Cheung) a John má zase plné ruce práce s novou "kamarádkou" (Nina Li Chi (manželka Jet Liho)), kterou mu cpe jeho obchodní kolega za ženu. Teď už stačí jen několik dobře mířených gagů, několikanásobná výměna partnerek a finální setkání obou bratrů zpečetěné velkolepou akční scénu na závěr. Připadá vám to tak trochu jako narychlo uplácaný dort? Máte pravdu. Twin Dragons vznikl jako "charitativní film" HK režisérského cechu a většina tvůrců na něm dělala skoro zadarmo. Obsazení těžko mohlo být hvězdnější - kromě dvou Chanů, Maggie Cheung nebo Niny Li Chi se tu objevuje celá řada slavných HK herců a tvůrců (většinou v malých roličkách). Yuen Chor (záporák z Police Story) hraje otce Johnovy snoubenky, Lau Kar-Leung se objeví jako doktor, John Woo jako oddávající a trio mechaniků si zahrála HK režisérská elita - Tsui Hark, Ringo Lam, Ng Sze Yuen. I za kamerou je hodně plno, o režii se postaralo hned několik lidí (Tsui Hark, Ringo Lam, Jackie Chan) a choreografie akčních scén je dílem těch nejlepších (Jackie Chan, Yuen Woo-Ping, Ching Siu-Tung, Tung Wei), takže... tady skutečně uvidíte něco, co jinde neuvidíte - neobvyklou spolupráci tehdejších špiček v mimořádně zábavné taškařici. Je fakt, že v některých místech je koncentrace zvučných jmen spíš na obtíž a film vypadá jako spíchnutý horkou jehlou, ale dobře vyvážený mix humoru a akce (dovedený v závěru do dokonalosti) bezbolestně zakryje slabé partie a vykouzlí vám příjemně strávené dvě hodinky. A to je v dnešní době k nezaplacení. 80% ()

Jardys88

Jeden z prvních filmů co jsem od Jackieho kdy viděl a opravdu je to jeden z jeho nejlepších filmů co jsem kdy shlédl. Správná komedie, zajímavé boje a jěště zajímavější prostředí. Jackieho mám velmi rád a navždy to tak zůstane... ()

zurivymlok

Celkem slušná Chanovka se dobrými bojovými scénami i fajn humorem. Bohužel mi dojem trošku kazil fakt, že humor byl někdy (možná až moc často) trochu (možná více než trochu) přepísknutý a Chan občas docela přehrával. Bitek mohlo být také o něco více, ale ta poslední rozhodně stojí za to. ()