Pokud zde někteří nerozdýchali tuto skvělou komedii, která je pro mne především dobrou zábavou, nikoli agitačním videem, pak je mi jich upřímně líto. Asi by se měli zamyslet nad dalšími skvělými kusy z oblasti militaristických filmů české tvorby a okamžitě jim dát všem odpad. Roden, Langmajer a snad i Jandák, zde mají velmi silné scény. Když to ale shrnu, je film celkově prošpikován legendárními hláškami, které mi utkvěly v paměti. Nezapomenutelný pozitivní zážitek, který si nikdy nenechám v televizi ujít. 90%(17.12.2014)

Ideologické zabarvení je mi ukradené. Že se film rozpadá na tři nesourodé děje - honička paragánů, v noci v lese, uražený Kouba po plovárně - mi taky nevadí. Pokaždé se u toho skvěle bavím, říkejme tomu třeba guilty pleasure. Je to prostě legrace - jak Kouba všechny převeze, jak si Šlapetka zašlape mezi vepři, jak Roden cvičí mažoretky, Jandák čistí svou škodovku - nejspíše i tehdy se na tento agitační film koukalo jako na legraci a moc mladých to do vojska nepřilákalo. Ale prostě se na to dobře kouká a skvěle se u těch hlášek a situací baví.(12.7.2015)

• MM_Ramone

Názov toho snímku znie "Copak je to za vojáka...". Ja si však kladiem trocha inú otázku: Co pak je to za vysoké hodnotenie, čo sa tu dostalo tomuto podradnému filmečku? Nemám pocit, že by to bolo niečím výnimočné. Dokonca sa mi to nezdalo ani nijak zvlášť zábavné. Podpriemerná komédia snímaná televíznou kamerou s miestami dosť otrasnými hereckými výkonmi. Jiří Langmajer nikdy nezahral žiadnu postavu presvedčivo a tak je tomu aj v tomto prípade. **(14.2.2008)

Je to celé takové ČSLA -Československo lidově armádní, ale přesto je tam pár nezapomenutelných míst. Komedie o jednotce - červených baretů, která se má v rámci cvičení jakýmkoliv způsobem dostat zpět z lesa na velmi vzdálené velitelství nabízí mnoho zápletek. Zde nám byly ve filmu ukázány prakticky všechny represívní socialistické složky. Na paragány jsou totiž jako protivníci nasazeni vojáci, VB a dokonce taťkové z lidových milicí. Je to bráno dost akčně, na vojáky jsou ze vzduchu jako pozorovatelé nasazeni vrtulníky, na zemi je prohání V3S a žluté Volhy VB. Hlavní roli si střihl mladičký Langoš, velitele mu dělá mladičký Roden. Zejména 1/2 filmu, kdy se výsadkáři snaží různými způsoby uniknout z oblíčení a rojnic lovců je celkem zábavná. Milostné pletky Langoše mne už tak nebraly. Hapkovi se povedla k filmu celkem ační hudba a ústřední motiv z naháněčky leckomu utkví v hlavě i pos končení filmu. Na tři zlaté hvězdičky na výložce to rozhodně stačí. * * *(31.3.2013)

Český film,který podle mě patří do kategorie těch vtipných a koukatelných.Jiří Langmajer exceluje v roli svobodníka Kouby, který se namočí snad do všech průserů ,které se kolem něj dějí.Líbí se mi,že to není jen tupý voják,který prostě jen nechce být na vojně, ale je to i člověk co má charakter a štěstí v neštěstí.Ve vedlejší roli charizmatický mladý Karel Roden je více než dobrou volbou.(13.7.2012)

• - Ve scéně rozhovoru kapitána (Karel Roden) a Vlasty (Veronika Gajerová) v kuchyni jejich bytu, která začíná nevinnou otázkou kapitána: "Co bude dneska k večeři?" lze v pravém horním rohu spatřit velmi nápadný stín mikrofonu. (Reyak)

• - Jiří Langmajer šel na vojnu aź 2 roky po natáčení. (M.B)

• - Poté, co Kouba (Jiří Langmajer) strčí vojáka na záchody, utíká hned pryč. Když však zmíněného vojáka najdou další příslušníci, je svázaný. (Stibak)