Mladýho Langmajera a Rodena v tomto filmu je radost sledovat. Úžasný film z prostředí československé armády, který vyniká především trefnými dialogy a humornými situacemi, které jsem si zapamatoval hned, když jsem to viděl poprvé. A to cvičení, sakra to byla paráda. Československý vojenský kult, na který se podívám kdikoliv, a který mě kdykoliv pobaví. Kouba, Tuma, Šlapetka a spol. 100%.(1.7.2013)

"Ještě nikdy jsem nepocítil tak silnou chuť vstoupit mezi soudruhy do naší lidově-demokratické armády, jako právě při sledování tohoto filmu. Vždyť, co takovému soudruhovi ve zbrani chybí? Má dobrodružství, kamarády, ženy i slepice! A čerstvý vzduch! A slouží vlasti! A nikde žádná faleš, buzerace, ponižování. Ano, to je naše lidově-demokratická armáda!" ... Slušná normalizační komedie s dobrými herci a trochu zatuchlým agitačním podtextem, ale naštěstí smrad není odpuzující, spíše lehce úsměvný ve vší naivitě a bukolické stylizaci. Mimochodem, soundtrack Petra Hapky je opravdu příšerný, tak příšerný, že utkví.(15.3.2005)

• MM_Ramone

Názov toho snímku znie "Copak je to za vojáka...". Ja si však kladiem trocha inú otázku: Co pak je to za vysoké hodnotenie, čo sa tu dostalo tomuto podradnému filmečku? Nemám pocit, že by to bolo niečím výnimočné. Dokonca sa mi to nezdalo ani nijak zvlášť zábavné. Podpriemerná komédia snímaná televíznou kamerou s miestami dosť otrasnými hereckými výkonmi. Jiří Langmajer nikdy nezahral žiadnu postavu presvedčivo a tak je tomu aj v tomto prípade. **(14.2.2008)

• Mimesis

Tento film se mi zdá v pohodě... Jenom má takovou malou vadu - nudí k smrti. Opravdu! Prostě mě to nebavilo sledovat a často jsem ztratil pozornost, zamyslel se, zapomněl, že vůbec sleduji film, pak jsem se opět probral a vůbec nechápal, co se tam zrovna děje a chvíli mi trvalo to nějak vydedukovat. Je až k nevíře, že jsem to přežil celé do konce! Jinak se omlouvám Hapkovi, ale ta hudba byla strašná. Přišlo mi, že je dlouhá asi 1 minutu a opakuje se v nekonečné smyčce od začátku do konce. Jinak ale aspoň jedna hvězda, protože jsem čekal od českého filmu z vojenského prostředí, (které mě zrovna nějak nerajcuje) něco mnohem horšího. Navíc mi ta zápletka přišla celkem zajímavá :)(13.8.2014)

Pohodová zábavná komedie, hlavně část s bojovou hrou. "On ještě plave? - Pořád, pořád." A že je to agitka? A co? Co by potom byly emerické filmy? Rozhodně lepší armádní komedie než Lampasy, Vojín Benjaminová a podobně. BTW některý moudra od pár "odborníků" tady jsou vážně veselý. Ostatně myslim, že řadě lidí by dneska trocha disciplíny jen prospěla.(5.4.2006)

• - Před nastoupením do helikoptéry při rozhovoru kapitána Tůmy (Karel Roden) s desátníkem Koubou (Jiří Langmajer) má Kouba natržené kožené polstrování přilby. Na záběrech z vrtulníku již však má polstrování v pořádku. (Mr.Hudson)

• - Honorář Jiřího Langmajera za hlavní roli činil 7 500 Kčs. (Johnec)

• - Policejní vozy VB, které jsouve filmu k vidění, jsou sovětské automobily vyšší střední třídy Volha GAZ 24 vyráběné v letech 1968-1985. (JARDAHONDA)