Povedená komedie z vojenského prostředí. Oceňuji herecké výkony Jiřího Langmajera, Karla Rodena i Vítězslava Jandáka. Přesto, že jsem kdysi na vojně také byl, nedokážu posoudit, kolik je v daném filmu skutečnosti a kolik jen invence filmových tvůrců. Myslím si, že i s odstupem let film zaujme. Děj má spád, nechybí ani jistý druh napětí ani humorně laděné scény. Smíchy se však za břicho popadat jistě nebudete.(17.6.2008)

Ideologické zabarvení je mi ukradené. Že se film rozpadá na tři nesourodé děje - honička paragánů, v noci v lese, uražený Kouba po plovárně - mi taky nevadí. Pokaždé se u toho skvěle bavím, říkejme tomu třeba guilty pleasure. Je to prostě legrace - jak Kouba všechny převeze, jak si Šlapetka zašlape mezi vepři, jak Roden cvičí mažoretky, Jandák čistí svou škodovku - nejspíše i tehdy se na tento agitační film koukalo jako na legraci a moc mladých to do vojska nepřilákalo. Ale prostě se na to dobře kouká a skvěle se u těch hlášek a situací baví.(12.7.2015)

Dokonalý Roden a Langmajer, perfektní scénář, skvěle natočené scény, spousty legendárních hlášek (To je vojenská slepice. Ta se nebojí ničeho!) a v neposlední řadě výborná hudba. Jeden z nejlepších našich army filmů si dokonalost kazí snad jen zbytečným zkracováním hlavní pasáže a naopak natahováním přeromantického závěru... Jasné 4*(20.11.2011)

Svobodníka Milana Koubu (Jiří Langmajer) zajímá daleko víc než plnění svých vojenských povinností dámská společnost (jakéhokoliv vzhledu či věku). I přesto je jeden z nejlepších paragánů ve své jednotce, což musí uznat i jeko nadřízený, kapitán Tůma (Karel Roden) - zvlášť když jediný Kouba splní zkoušku, kdy se má jednotka dostat z místa A na místo B naháněná veškerými silovými složkami (ostatní sekce armády, policie, hajní, ...). Problém ovšem nastává, kdy další z Koubových milenek (se kterou to ale vypadá velmi vážně), je čirou náhodou sestra kapitána Tůmy... Těžká agitka socialistické armády, ale řekněte - kdo by se po shlédnutí tohohle filmu netěšil na vojnu - vše špatné je potlačeno, a v popředí je jen sranda, jakou na vojně můžete zažít. Ale což, taková byla doba. Film je nicméně velmi podařený, k čemuž dopomáhají i hafo známých tváří - mimo ústřední dvojice třeba Vítězslav Jandák, Bronislav Poloczek, Jan Kraus či Václav Vydra. A bojová hra paragánů proti všem je opravdu dost dobrá, včetně hlášek - "Toho necháme, ten je slušnej" nebo "Kdo uvidí osobu ve vojenském, nechť toto oznámí, neboť je pozdezření, že dotyčný je voják". Oprosťme se od té doby a agitačního smyslu filmu, a jen se bavme ...(1.8.2008)

Rozhodně to není velké filmové dílo, ale jako komedie to u mne pořád zabírá. Viděl jsem ji už asi čtyřikrát a pořád se dokážu bavit (a to vojáky nemám rád). Ideologii raději tentokrát vynechávám, stejně jako pocit náborové agitky... Kouba!!! Trailer (neoficiální): http://www.youtube.com/watch?v=5EyiENI1leM&feature=related(3.3.2009)

• - Před nastoupením do helikoptéry při rozhovoru kapitána Tůmy (Karel Roden) s desátníkem Koubou (Jiří Langmajer) má Kouba natržené kožené polstrování přilby. Na záběrech z vrtulníku již však má polstrování v pořádku. (Mr.Hudson)

• - Poté, co Kouba (Jiří Langmajer) strčí vojáka na záchody, utíká hned pryč. Když však zmíněného vojáka najdou další příslušníci, je svázaný. (Stibak)

• - Při raním nástupu, kdy Kouba (Jiří Langmajer) vyskakuje z okna, vbíhá do pokoje bez baretu. Během výskoku z okna ale už má baret nasazený na hlavě. (Mr.Hudson)