Ukázkový souboj Roden vs. Langmajer. " Kouba, vy jste notorickej holkař." Člověka až mrzí že tu vojnu tenkrát nezažil :( 75%(28.1.2017)

Lehce naprůměrný film ze zcela nerealisticky (ani ne tak nerealisticky jako úplně smyšleně) popsaného prostředí československé armády. Kdyby existovaly podobné bojovky, rozhodně bych u AČR zůstal. Langmajer a Roden jako mladá ucha, už v té době jsou si však důstojnými soupeři a na jejich handrkování a „souboj“ o ženu je příjemný pohled. Silnější 3 hvězdy.(2.3.2008)

• Radek99

Podprahově propagandistická náborová komedie, kterou podle hodnocení mnoho lidí zbožňuje, ale já skutečně nevím, kvůli čemu... Nadruhou stranu, podobné ,,vymývárny" se točily v té době i na druhé straně železné opony (vzpomeňme obdobně stupidně propagandistickou náborovku Top Gun), není tedy za co soudit... Prostě podprůměrná komedie obsazená několika skvělými herci (tím myslím tedy hlavně Karla Rodena...) o tom, jak vojna u výsadkářů v 80. letech byla prostě fajn...(30.11.2007)

• sepp

Obcas je to sranda a chapu, ze nekdo se v tom dokaze i najit, pro me to ma vsak hroznou socialistickou pachut. A tak moc zabavne to zas taky neni :)(4.3.2004)

Pěkná komedie, ze které mi uvízla akorát ta hra jak je na začátku - to je opravdu velmi vydařené.(1.12.2007)

• - Policejní vozy VB, které jsouve filmu k vidění, jsou sovětské automobily vyšší střední třídy Volha GAZ 24 vyráběné v letech 1968-1985. (JARDAHONDA)

• - Ve scéně rozhovoru kapitána (Karel Roden) a Vlasty (Veronika Gajerová) v kuchyni jejich bytu, která začíná nevinnou otázkou kapitána: "Co bude dneska k večeři?" lze v pravém horním rohu spatřit velmi nápadný stín mikrofonu. (Reyak)

• - Natáčelo se v Mníšku pod Brdy, Zadní Třebání, Klatovech, Lysé nad Labem a Karlštejně, kde byl filmován most přes Berounku. (M.B)