Je to celé takové ČSLA -Československo lidově armádní, ale přesto je tam pár nezapomenutelných míst. Komedie o jednotce - červených baretů, která se má v rámci cvičení jakýmkoliv způsobem dostat zpět z lesa na velmi vzdálené velitelství nabízí mnoho zápletek. Zde nám byly ve filmu ukázány prakticky všechny represívní socialistické složky. Na paragány jsou totiž jako protivníci nasazeni vojáci, VB a dokonce taťkové z lidových milicí. Je to bráno dost akčně, na vojáky jsou ze vzduchu jako pozorovatelé nasazeni vrtulníky, na zemi je prohání V3S a žluté Volhy VB. Hlavní roli si střihl mladičký Langoš, velitele mu dělá mladičký Roden. Zejména 1/2 filmu, kdy se výsadkáři snaží různými způsoby uniknout z oblíčení a rojnic lovců je celkem zábavná. Milostné pletky Langoše mne už tak nebraly. Hapkovi se povedla k filmu celkem ační hudba a ústřední motiv z naháněčky leckomu utkví v hlavě i pos končení filmu. Na tři zlaté hvězdičky na výložce to rozhodně stačí. * * *(31.3.2013)

• MM_Ramone

Názov toho snímku znie "Copak je to za vojáka...". Ja si však kladiem trocha inú otázku: Co pak je to za vysoké hodnotenie, čo sa tu dostalo tomuto podradnému filmečku? Nemám pocit, že by to bolo niečím výnimočné. Dokonca sa mi to nezdalo ani nijak zvlášť zábavné. Podpriemerná komédia snímaná televíznou kamerou s miestami dosť otrasnými hereckými výkonmi. Jiří Langmajer nikdy nezahral žiadnu postavu presvedčivo a tak je tomu aj v tomto prípade. **(14.2.2008)

Kdysi nadprůměrná komedie z vojenského prostředí, v dnešní době spíše průměrná, ideologická agitka, ale něco vtipu a zábavnosti tomu přece jen zůstalo. Langmajer i Jandák (jak je mi nesympatický) odehráli slušně, Roden výborně... ale možná je to dáno tím, že pro mě má jakési vyžilé, hajzlovské charisma. 60%(2.3.2009)

Asi nejlepší novodobý film z vojenského prostředí socialistické éry. Vtipnou formou ukazuje výcvik průzkumných výsadkových jednotek a poodhaluje život řadových vojáků v kasárnách 80. let, i když řádně zidealizovaný. Nebál bych se dokonce říci, že je takovou encyklopedii techniky, výzbroje a výstroje Československé lidové armády. Kupodivu není zasažen stranickou propagandou a v mezičasech se věnuje spíše milostným avantýrám mladičkého Jiřího Langmajera než politickým agitkám. Báječný výkon jedinečného Vítězslava Jandáka, Karla Rodena, ale i třeba Bronislava Poloczka, skvěle vyzdvihují tuto filmovou komedii, která za mých časů oslovila spoustu dobrodružství chtivých chlapců.(4.12.2011)

Povedená komedie z vojenského prostředí. Oceňuji herecké výkony Jiřího Langmajera, Karla Rodena i Vítězslava Jandáka. Přesto, že jsem kdysi na vojně také byl, nedokážu posoudit, kolik je v daném filmu skutečnosti a kolik jen invence filmových tvůrců. Myslím si, že i s odstupem let film zaujme. Děj má spád, nechybí ani jistý druh napětí ani humorně laděné scény. Smíchy se však za břicho popadat jistě nebudete.(17.6.2008)

• - Policejní vozy VB, které jsouve filmu k vidění, jsou sovětské automobily vyšší střední třídy Volha GAZ 24 vyráběné v letech 1968-1985. (JARDAHONDA)

• - U ukradeného chladícího vozu, který Kouba (Jiří Langmajer) řídí, si lze všimnout měnících se uchycení zrcátek. Je tak patrné, že jezdil v různých autech. (BloodMax)

• - Před výskokem roty z vrtulníku si všichni padáky připnou lanem pro automatické otevření. Během výskoku však otevírací šnůru nemají. (Mr.Hudson)