Další film z vojenského prostředí, který zbožňuji již od útlého dětství. Jiří Langmajer coby děvkař, rebel ale hlavně nejlepší paragán podal opravdu skvělý herecký výkon, kterým tak trochu zastínil i jak dobrého Karla Rodena – jeho postava mi moc nesedla, ale coby trenér mažoretek se osvědčil. Je ovšem pravdou, že mě se nejvíce líbila pasáž, při které se museli paragáni dostat až do kasáren a během toho je po jednom pěkně chytali policajti, armáda i myslivci. Ta lovestory okolo toho už byla zbytečná omáčka. Nicméně vždy se na to podívám rád znovu.(4.4.2018)

Seděli jste už někdy s přáteli v uzavřeném prostoru, když v tom si někdo z vás prdnul? Ba co dím, usral? Chvíli se spekuluje, kdo to byl...koutky se zvedají...pak někdo řekne, že dotyčný musí hnít zevnitř a to už jsou na podlaze všichni... Byla by to ještě větší sranda, kdyby to nebyla pravda. Navíc je tento film jen dalším smutným důkazem hlášky drž se ševče svého kopyta a to pro oba extrémy Langmajer(OK) X Jandák(KO)(5.4.2006)

Realita byla asi leckde úplně jiná, ale jako náborové dílko i pro současnou armádu to není vůbec špatné - má solidní zpracování a rozhodně pobaví, což je především zásluha nejen těch hlavních hereckých představitelů. Poslední třetina filmu, která tam prostě být musela, aby vůbec šlo o film s nějakým příběhem a aby se dalo počítat i s ženskou diváckou účastí, je podstatně slabší, ale ani tak se mi Langmajerovic příhody zatím neomrzely. 70%(24.4.2003)

Je to celé takové ČSLA -Československo lidově armádní, ale přesto je tam pár nezapomenutelných míst. Komedie o jednotce - červených baretů, která se má v rámci cvičení jakýmkoliv způsobem dostat zpět z lesa na velmi vzdálené velitelství nabízí mnoho zápletek. Zde nám byly ve filmu ukázány prakticky všechny represívní socialistické složky. Na paragány jsou totiž jako protivníci nasazeni vojáci, VB a dokonce taťkové z lidových milicí. Je to bráno dost akčně, na vojáky jsou ze vzduchu jako pozorovatelé nasazeni vrtulníky, na zemi je prohání V3S a žluté Volhy VB. Hlavní roli si střihl mladičký Langoš, velitele mu dělá mladičký Roden. Zejména 1/2 filmu, kdy se výsadkáři snaží různými způsoby uniknout z oblíčení a rojnic lovců je celkem zábavná. Milostné pletky Langoše mne už tak nebraly. Hapkovi se povedla k filmu celkem ační hudba a ústřední motiv z naháněčky leckomu utkví v hlavě i pos končení filmu. Na tři zlaté hvězdičky na výložce to rozhodně stačí. * * *(31.3.2013)

Jedna z nejlepších českejch komedií, která je zajímavá hlavně tím, jakej má spád! Protože takovy fofry, to ste eště neviděli. Pořád se tam něco děje a děje se to vtipně. Můžou za to nejenom skvěle vybraní herci, ale i ten, kdo to natočil a napsal. Několik hlášek je nezapomenutelnejch a tenhle film je pro mě kultovní. Jeden z mála, kterej můžu vidět kdykoliv. PS: Jandák, co žere bebečka nebo diska nebo co to je, to je klasika! :-D(1.7.2013)

• - Natáčelo se v Mníšku pod Brdy, Zadní Třebání, Klatovech, Lysé nad Labem, Ondřejovicích a Karlštejně, kde byl filmován most přes Berounku. (M.B)

• - Poté, co Kouba (Jiří Langmajer) strčí vojáka na záchody, utíká hned pryč. Když však zmíněného vojáka najdou další příslušníci, je svázaný. (Stibak)

• - U ukradeného chladícího vozu, který Kouba (Jiří Langmajer) řídí, si lze všimnout měnících se uchycení zrcátek. Je tak patrné, že jezdil v různých autech. (BloodMax)