• Siegmund
  ****

  Povedená komedie z vojenského prostředí. Oceňuji herecké výkony Jiřího Langmajera, Karla Rodena i Vítězslava Jandáka. Přesto, že jsem kdysi na vojně také byl, nedokážu posoudit, kolik je v daném filmu skutečnosti a kolik jen invence filmových tvůrců. Myslím si, že i s odstupem let film zaujme. Děj má spád, nechybí ani jistý druh napětí ani humorně laděné scény. Smíchy se však za břicho popadat jistě nebudete.(17.6.2008)

 • honajz
  ****

  Ideologické zabarvení je mi ukradené. Že se film rozpadá na tři nesourodé děje - honička paragánů, v noci v lese, uražený Kouba po plovárně - mi taky nevadí. Pokaždé se u toho skvěle bavím, říkejme tomu třeba guilty pleasure. Je to prostě legrace - jak Kouba všechny převeze, jak si Šlapetka zašlape mezi vepři, jak Roden cvičí mažoretky, Jandák čistí svou škodovku - nejspíše i tehdy se na tento agitační film koukalo jako na legraci a moc mladých to do vojska nepřilákalo. Ale prostě se na to dobře kouká a skvěle se u těch hlášek a situací baví.(12.7.2015)

 • gogos
  ****

  Dokonalý Roden a Langmajer, perfektní scénář, skvěle natočené scény, spousty legendárních hlášek (To je vojenská slepice. Ta se nebojí ničeho!) a v neposlední řadě výborná hudba. Jeden z nejlepších našich army filmů si dokonalost kazí snad jen zbytečným zkracováním hlavní pasáže a naopak natahováním přeromantického závěru... Jasné 4*(20.11.2011)

 • lennyd
  ****

  Svobodníka Milana Koubu (Jiří Langmajer) zajímá daleko víc než plnění svých vojenských povinností dámská společnost (jakéhokoliv vzhledu či věku). I přesto je jeden z nejlepších paragánů ve své jednotce, což musí uznat i jeko nadřízený, kapitán Tůma (Karel Roden) - zvlášť když jediný Kouba splní zkoušku, kdy se má jednotka dostat z místa A na místo B naháněná veškerými silovými složkami (ostatní sekce armády, policie, hajní, ...). Problém ovšem nastává, kdy další z Koubových milenek (se kterou to ale vypadá velmi vážně), je čirou náhodou sestra kapitána Tůmy... Těžká agitka socialistické armády, ale řekněte - kdo by se po shlédnutí tohohle filmu netěšil na vojnu - vše špatné je potlačeno, a v popředí je jen sranda, jakou na vojně můžete zažít. Ale což, taková byla doba. Film je nicméně velmi podařený, k čemuž dopomáhají i hafo známých tváří - mimo ústřední dvojice třeba Vítězslav Jandák, Bronislav Poloczek, Jan Kraus či Václav Vydra. A bojová hra paragánů proti všem je opravdu dost dobrá, včetně hlášek - "Toho necháme, ten je slušnej" nebo "Kdo uvidí osobu ve vojenském, nechť toto oznámí, neboť je pozdezření, že dotyčný je voják". Oprosťme se od té doby a agitačního smyslu filmu, a jen se bavme ...(1.8.2008)

 • RHK
  ****

  Rozhodně to není velké filmové dílo, ale jako komedie to u mne pořád zabírá. Viděl jsem ji už asi čtyřikrát a pořád se dokážu bavit (a to vojáky nemám rád). Ideologii raději tentokrát vynechávám, stejně jako pocit náborové agitky... Kouba!!! Trailer (neoficiální): http://www.youtube.com/watch?v=5EyiENI1leM&feature=related(3.3.2009)

 • - Před nastoupením do helikoptéry při rozhovoru kapitána Tůmy (Karel Roden) s desátníkem Koubou (Jiří Langmajer) má Kouba natržené kožené polstrování přilby. Na záběrech z vrtulníku již však má polstrování v pořádku. (Mr.Hudson)

 • - Poté, co Kouba (Jiří Langmajer) strčí vojáka na záchody, utíká hned pryč. Když však zmíněného vojáka najdou další příslušníci, je svázaný. (Stibak)

 • - Při raním nástupu, kdy Kouba (Jiří Langmajer) vyskakuje z okna, vbíhá do pokoje bez baretu. Během výskoku z okna ale už má baret nasazený na hlavě. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace