• Radek99

Podprahově propagandistická náborová komedie, kterou podle hodnocení mnoho lidí zbožňuje, ale já skutečně nevím, kvůli čemu... Nadruhou stranu, podobné ,,vymývárny" se točily v té době i na druhé straně železné opony (vzpomeňme obdobně stupidně propagandistickou náborovku Top Gun), není tedy za co soudit... Prostě podprůměrná komedie obsazená několika skvělými herci (tím myslím tedy hlavně Karla Rodena...) o tom, jak vojna u výsadkářů v 80. letech byla prostě fajn...(30.11.2007)

Pěkná komedie, ze které mi uvízla akorát ta hra jak je na začátku - to je opravdu velmi vydařené.(1.12.2007)

Klasika!(19.6.2005)

Film sice nema nejakej poradnej pribeh a furt bezi nejaky cviceni, ale diky tomu je film vcelku sviznej, misty napinavej a sem tam vtipnej, hlavne kdyz Kouba vzdy udela nejakej pruser. Jediny, co mi na filmu krapet vadilo, je, ze hudba je prakticky furt jedna a ta sama dokola a misty je to nejak divne sestrihany a par scen na sebe nenavazuje, ale jinak se jedna o slusnej film se zajimavym nametem a pohodovejma hercema, kterej tech 90 minut skvele zabavi.(11.11.2007)

• sepp

Obcas je to sranda a chapu, ze nekdo se v tom dokaze i najit, pro me to ma vsak hroznou socialistickou pachut. A tak moc zabavne to zas taky neni :)(4.3.2004)

• - Před výskokem roty z vrtulníku si všichni padáky připnou lanem pro automatické otevření. Během výskoku však otevírací šnůru nemají. (Mr.Hudson)

• - Dle výpovědi tehdejšího náčelníka štábu půzkumného útvaru, se kterým natáčení filmu probíhalo, se v ději odráží i několik skutečných událostí, jako například Koubův (Jiří Langmajer) skok z okna. Autentické bylo tehdy útvarové nástupiště, posádkové cvičiště, veškerá výstroj i výzbroj i podoba výcviku přežití, během kterého se skutečně konzumovali slepice, ale i ryby, hadi, žáby, čaje z jehličí nebo bylinek. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu se objevily mažoretky chebského městského dechového orchestru. (lexa.k)