Film sice nema nejakej poradnej pribeh a furt bezi nejaky cviceni, ale diky tomu je film vcelku sviznej, misty napinavej a sem tam vtipnej, hlavne kdyz Kouba vzdy udela nejakej pruser. Jediny, co mi na filmu krapet vadilo, je, ze hudba je prakticky furt jedna a ta sama dokola a misty je to nejak divne sestrihany a par scen na sebe nenavazuje, ale jinak se jedna o slusnej film se zajimavym nametem a pohodovejma hercema, kterej tech 90 minut skvele zabavi.(11.11.2007)

Keď film hodnotím ako čistokrvú akčnú komédiu, takže na ňu uplatním iné kritériá ako napríklad "snahu" o zachytenie skutočnosti, tak vlastne ani nemám čo vyčítať. Film totiž šlape od začiatku do konca zbesilým tempom podobne, ako lepšie diely Fast and Furious a rovnako ako tie nemá s realitou nič spoločné. Takže som sa rozhodol, že ho budem hodnotiť na základe zábavného faktora a množstva vrtulníkov a hotovo, socialisticko-propagandistickú stránku nechám tak. Podobný film? Ukradni čo môžeš s Joaquinom Phoenixom, aj keď ten bol predsa len odvážnejší...(8.2.2018)

Realita byla asi leckde úplně jiná, ale jako náborové dílko i pro současnou armádu to není vůbec špatné - má solidní zpracování a rozhodně pobaví, což je především zásluha nejen těch hlavních hereckých představitelů. Poslední třetina filmu, která tam prostě být musela, aby vůbec šlo o film s nějakým příběhem a aby se dalo počítat i s ženskou diváckou účastí, je podstatně slabší, ale ani tak se mi Langmajerovic příhody zatím neomrzely. 70%(24.4.2003)

Český film,který podle mě patří do kategorie těch vtipných a koukatelných.Jiří Langmajer exceluje v roli svobodníka Kouby, který se namočí snad do všech průserů ,které se kolem něj dějí.Líbí se mi,že to není jen tupý voják,který prostě jen nechce být na vojně, ale je to i člověk co má charakter a štěstí v neštěstí.Ve vedlejší roli charizmatický mladý Karel Roden je více než dobrou volbou.(13.7.2012)

Mladýho Langmajera a Rodena v tomto filmu je radost sledovat. Úžasný film z prostředí československé armády, který vyniká především trefnými dialogy a humornými situacemi, které jsem si zapamatoval hned, když jsem to viděl poprvé. A to cvičení, sakra to byla paráda. Československý vojenský kult, na který se podívám kdikoliv, a který mě kdykoliv pobaví. Kouba, Tuma, Šlapetka a spol. 100%.(1.7.2013)

• - Kečupové - byl slangový výraz mírně pejorativního charakteru pro průzkumáky (dnes paragáni). Nosili totiž červené barety. Mezi klasickými útvary a paragány byla určitá řevnivost, kdy se běžné jednotky snažily ukrást paragánům jejich barety. Vrtule - slangový název pro paragány. Ve filmu ho použije Daniel Landa. (grovik.net)

• - Jiří Langmajer šel na vojnu aź 2 roky po natáčení. (M.B)

• - Při raním nástupu, kdy Kouba (Jiří Langmajer) vyskakuje z okna, vbíhá do pokoje bez baretu. Během výskoku z okna ale už má baret nasazený na hlavě. (Mr.Hudson)