Blízká budoucnost. Detektiv William Geld má v Šanghaji vypátrat, kdo z pojišťovací agentury Sphinx se podílí na distribuci falešných "papelles", futuristické formy identifikačního průkazu, zajišťujících bezpečnost občanů přelidněných velkoměst před vetřelci zvenčí. William zjistí, že podezřelou je jedna ze zaměstnankyň Maria Gonzalesová. Nevydá ji však spravedlnosti, protože se do ní zamiluje. Po společně strávené noci se detektiv vrací domů do Seattlu k rodině. Jeden z Mariiných klientů však zemře vinou falešných "papelles" a on se musí znovu vypravit do Šanghaje. Na lékařské klinice nachází milovanou ženu, která s ním otěhotněla a tím se provinila proti kódu 46. Futuristická variace na oidipovský mýtus a film noir o detektivovi, který se zamiluje do podezřelé, vychází z možností i omezení, jaké lidstvu v blízké budoucnosti mohou přinést genetické manipulace. (oficiální text distributora)

Ixbalanke

Tak trošku Věčný svit neposkvr. mysli, ale nedobrovolně. Velmi zasněný, nevšední snímek se spoustou nečekaných myšlenek. Vše je relativní a naše mysl není naše. Ve prospěch společnosti jsme otroci té samé společnosti. Ne tak úplně nereálné scifi. Jeanne je velmi zajímavá herečka, snad se prodere do dalších zajímavých filmů, ale začátek má velmi slibný. ()

Teabag

Silný (až Orwellovský) zážitek. Code 46 nabízí depresivní podívanou do naší budoucnosti, kdy téměř všechny aspekty lidského života jsou nějak kontrolovány, včetně toho, kdo s kým může počít dítě. Tim Robbins je výborný a Samantha Morton snad ještě lepší! 4*. ()

dormouse

Zajímavé poetické sci fi založené nikoli na reáliích ale na myšlenkách. Milostný vztah není příliš věrohodný, i tak je celková atmosféra filmu zapamatováníhodná. ()

system

Zacatek je opravdu nadejny, ale postupem casu ztraci film na sile a ani k jednomu z predstavitelu jsem si nedokazal vytvorit nejaky hlubsi vztah. 3* za namet a hudbu. ()

MrKlobouk

Nejprve sjem se bál, aby to nebyla Gattaca, později jsem si říkal - kéž by to byla Gattaca. Vůbec nic se mi na tomhle snímku nelíbilo - hlavně kamera a herci ( což je u filmu problém :). Ale samotná projekce, připomínající festivalovou atmosferu, plus úvod a nezáměrně (?) upravený hudební podkres v první třetině si tu 1 hvězdu zaslouží. [Oko naslepo]. ()

D3VIL

60% - Code 46 skutečně rozděluje diváky tak, že v některých zanechá silný zážitek, zatímco ostatní nechává dost chladnými. Osobně bohužel patřím do druhé skupiny a mám několik výhrad - vzhledem k tomu, že se díky určitým scénám evokují vzpomínky na Lost in translation, asi mám právo kritizovat Code 46 za to, že divákovi nic nepředá, a to především po citové stránce. Částečnou vinu na tom jistě nese nevhodně zvolené duo hlavních hrdinů Robbins-Morton, k nimž musím poznamenat, že jsem asexuálnější a chladněji působící dvojici snad nikdy neviděl. A pochybuji, že by to byl Winterbottomův záměr. Výsledkem je potom to, že "vize", o kterou se snímek snaží podělit, je nepůsobivá a diváka prostě nechytne. Abych jenom nekydal, tak na závěr pochválím přepychový hudební doprovod, jenž v mnoha momentech Code 46 hodně podrží. ()

Mikino00

Zakázané ovoce chutná vždy nejlépe aneb tisíckrát omílaná zápletka schovaná v rádoby tajuplném obalu blízké nepěkné budoucnosti. Zpočátku nadchne, ale pak nenávratně spěje k očekávatelnému stereotypu i zakončení. ()

PhillM.

Nádherně osvěžující, "jiný" film. Podmanivý v detailech, atmosférou, hudebním podkresem. Jednotlivé scény jsou úchvatné a pod kůži se deroucí malé drahokamy. Na druhou stranu, celek působí dojmem natažené plastelíny (i přes poměrně krátkou stopáž). Code 46 je překrásné puzzle s několika dílky navíc. ()

Brasi

Z Code 46 si budu pamatovat dvě věci. Kameru a ÓeSTéčko. A jelikož jedna a jedna jsou dvě... Ačkoliv mi možná v paměti ještě utkví ostříhaná Samantha Morton a... Ale ne, matika mi už dlouho nejde, nebudu to komplikovat. Ty dvě tomu sedí. ()

Tred2

Obraz a hudba se povedly, atmosféra byla taky slušně naladěná, příběh bohužel pokulhává. Hlavní představitelé působí dosti nevěrohodně (přece jen ten věkový rozdíl a neženský vzhled Sam, v rámci sci-fi možná pochopitelné, ale při sledování to určitě nepřidá), celková situace nastavená ve filmu je pro mě osobně nic neříkající, ať jsem se snažil sebevíc, tak to pro mě bylo jako sledovat slideshow čehokoliv - problikávají obrázky, hraje k tomu dobrá hudba a příběh není. Jiné herecké duo, silnější a zajímavější vylíčení situace v daném prostředí a mohlo to být někde jinde, takhle se film drží svojí nevyvážeností průměru. ()

KosiR_ksr

Film je plný chytrých nápadů a myšlenek, jen mi chybělo nějaké lepší uvedení do kontextu. Působilo to na mne dojmem, jakoby svět okolo hrdinů byl trochu nedopracovaný, což mě nutilo si pozadí děje dost domýšlet a zbytečně to odvádělo mou pozornost od děje samotného. Jinak je Kód 46 opravdu působivým a chytrým filmem, u kterého jsem se nakonec musel přiklonit ke 4* (leč je to trochu slabších 80%). ()

End3R

Neotřelý filmový projekt, ve kterém naprosto nenásilnou formou vyvstávají futuristické architektoncké koncepty, mezi nimiž se line zvolna ubíhající snový příběh dvou lidí - detektiva a zaměstnankyně firmy podílející se na distribuci falšných dokumentů - kteří se do sebe zamilují. Zajímavý hudební podkres jen rámcuje originální zápletku, kterou kazí pouze pro mě neštastně zvolená hlavní představitelka, díky které je milostná zápetka málo uvěřitelná. Mimochodem, tento film byl zařazen do knihy 101 sci-fi filmů, které musíte vidět. ()

Saur.us

Sci-fi z neurčité doby, která nepotřebuje mnohamilionové trikové záběry ale která si vystačí pouze se Šanghají a velmi promyšlenými náznaky technologií nebo sociálního rozložení. Víza, mazání paměti, viry, klony, multi-language. Příběh nenaplněné lásky obalený v jednoduchosti a nápaditosti, velmi procítěný a hluboký. Krásná hudba a kouzlo minimalismu. ()

ink flo

Michael Winterbottom má dost nevyrovnanou filmografii, ale tenhle rozhodně patří k jeho lepším. Zároveň zvláštně chladná i křehká sci-fi romance z blíže neurčené budoucnosti, ve které vládne genetický fašismus dělící lidi na ty s certifikátem (odpůrci očkování chrochtají blahem) žijící ve městech a zbytek v pustině kolem nich. Tim Robbins jakožto vyšetřovatel nakažený virem empatie jede do Shangaie řešit případ úniku těch certifikátů, během čehož se zamiluje do hlavní podezřelé. Kvůli té lokaci to místama připomíná takovou vyleštěnou neonově sterilní verzi Blade Runnera. Jsou tam různý originální detaily, jako např. anglicko-španělské esperanto, kterým všichni mluví apod. Stejně jako je zajímavý, že jedna dějová linka je identická s "Eternal Sunshine Of The Spotless Mind", kterej vyšel až rok poté. + dobrej sigurrósovskej post-rock soundtrack od David Holmese. ()

tragos

Zajímavě se tvářící, leč nepříliš zajímavý film mající v sobě mnohem víc romantiky než vědecké fikce. Scénář obsahuje mnoho logických chyb. Bohužel mi nesedlo ani zpracování, ale to vyrovnávala ostatními vzpomínaná skvělá hudba. Code 46 atmosférou (a nejen atmosférou) připomíná Gattacu, která je dle mého mnohem vyzrálejším a lepším dílem. Nebýt podařenějšího konce, hodnotil bych ještě hůř. 5/10 ()

Iriquindae

Čekal jsem o mnoho víc. Sci-fi kulisy jsou sice hezké a věrohodné, ale tím to hasne (vlastně ještě hudba, ta je skvělá). Hodně lidí film srovnáná se Ztraceno v překladu, což mi přijde jako skutečná zhůvěřilost, hloubka vztahů tu není prakticky žádná. Tohle je fakt nuda (a to mám rád Hranici ovládání :)). ()