Zrůda

• USA Monster (více)

Pajky3

Nějak mě to nechytlo. Přišlo mi to jako průměrná drama, na kterém jsem asi nejvíc měl ocenil práci maskérek, když dokázali vytvořit takovou zrůdu z Charlize Theron. Samozřejmě potěšila i Christina. Jinak mě to ale moc nebavilo. Aileen jsem její osud přál, moje sympatie si vysloužit nedokázala. ()

pufina

Prnvě jsem na to koukala "jen tak jedním okem" - zážitek se nedal ohodnotit.. Při druhém zhlédnutí jsem žasla, ta Christina Ricci je ale výborná mrcha! Charlize Theron byla tak neskutečně přesvědčivá.. wow.. ()

Alfréda

Je mi z toho filmu tak nějak podivně špatně. Theron byla skvělá, naprosto úžasná. Ale takovej silnej příběh, podanej tak surově, ve mně vzbuzuje pocit, že mi je tý ženský neskutečně líto... a v jistým ohledu jí opravdu chápu, byť tohle byl extrém. ()

campix

Neuvěřitelná proměna Charlize Theron, za kterou vcelku právem získala Oscara, protože už jsem dlouho neměl tak smíšené pocity z nějaké hlavní postavy. Charlize si pro sebe ukradla celý film a dokázala vtělit do Aileen tolik emocí, že ji v jednu chvíli musíte nenávidět, musí se Vám hnusit, ale hned za pár minut s ní docela soucítíte. Velice silný snímek o masové vražedkyni, která jako prostituka zastřelila několik svých zákazníků. Jeden z těch filmů, který Vás rozhodně dokáže zasáhnout a zanechá patřičný dojem. ()

Juto

Strhujúca, podnetná a znepokojujúca dráma. Film vyvoláva úzkosť pomocou nevšedného portrétu sebadeštrukcie a strašného násilia. 9/10 ()

Ondatra

Na tenhle film jsem narazil teprve nedávno. A pět hvězdiček jsem dal hned kvůli dvěma věcem. Zaprvé kvůli příběhu. Celý příběh je podle skutečné události, což mě na filmu děsí nejvíc. Je silný, má emoce a nikdy by mě nenapadlo, že se něco takového může stát v realitě. Zadruhé je to určitě hlavní herečka Charlize Theron. Pro mě nádherná herečka, která i když hraje tuto postavu a ve filmu vypadá jako zrůda nebo například ve filmu Mad Max, kde nemá ruku, tak stejně ji naprosto miluju. Ta mimika v obličeji, emoce, které dokáže zahrát, nebo všemožné stavy. Ta oskarová soška ji prostě patří právem a rozhodně by o tom nikdo neměl pochybovat. Celý film je krásným obrazem toho, jaké to je sáhnout si na samotné dno a na pokraj svých sil. Veliký zážitek, který všem doporučuju. 9/10 ()

BoXBe

Zrůda je film otřesný. Otřese postavami, otřese herečkami, otřese divákem a zanechá za sebou otřesné dusno v hlavě. Film je vynikající a Charlize Theron v roli Aileen exceluje. Je to nicméně silný tlak na šedou kůru mozkovou a žaludek. Podobně se mi svíraly vnitřnosti při snímku Zvrácený. Silné kafe před filmem nebo po filmu nezbytné! ()

Carrie_3

Velmi syrově natočený film, u kterého je až podivuhodné, že se tyto události mohly kdy stát. Tento film se diváka vůbec nesnaží něčím pobavit či ho rozveselit, jednoduše mu servíruje tajemnou a depresivní atmosféru, kde může sledovat neuvěřitelný příběh až chvilkami získává dojem, jako by se díval na tyto události v přímém přenosu téměř dokumentární formou. Velice smekám před výkonem maskérů, kterým se Charlize Theron podařilo takto zohyzdit, vypadala neskutečně opravdově, a kdybych předem nevěděla, že je to ona, určitě bych ji nepoznala. Na plátně podala skvělý výkon, který byl podle mě záslužně oceněn Oscarem a Christina Ricci jí také skvělě sekundovala. ()

KajusaK

Skvěle vybrané hlavní postavy, perfektní herecký výkon,který si ocenění rozhodně zaslouží.Perfect!! Jeden z těch fimů na který rozhodně dlouho nezapomenete :)) ()

SeanLSD

Krutý a pesimistický film, ktorý prinúti zamyslieť sa nad tým, kto je skutočné monštrum a kde je, ak vôbec niečo také existuje, na svete spravodlivosť. Charlize Theron je skutočne úchvatná a Christina Ricci jej viac ako len zdatne sekunduje. Avšak hoci boli výkony mimoriadne podmanivé, stále by ma zaujímalo, prečo nechá niekto makať maskérov ako farebných, aby urobili z peknej ženskej ohavu, namiesto toho, aby sa poobzeral po fyzicky spôsobilejšej, no rovnako dobrej herečke, ktorá určite nemá toľko práce ( a hlavne nie v titulných rolách ) čo Charlize. Dalo by sa to samozrejme viac kritizovať, keby nebola jej telesná, ale predovšetkým duševná premena tak dokonalá. Reči o tom, ako si pekná tvárička potrebuje dokázať, že je aj dobrou herečkou, si teda nechám na inokedy, pretože nad touto kreáciou sa dá skutočne iba žasnúť. ()

moviefilm

Niekto tu s hodnotením 1* napísal, že pri tomto filme nedokázal vydržať, pretože mu boli Charlize Theron a Christina Ricci odporné. A práve to je dôkaz ich GENIÁLNEHO výkonu. Bezkonkurenčne TOP 5 najlepších výkonov všetkých čias! Jej oči ma budú ešte hodnú chvíľu prenasledovať. Jej OSCAR bol viac, ako zaslúžený. Ani neviem, ako mám vyjadriť, ako ma jej výkon šokoval a fascinoval. Christina Ricci bola tiež excelentná, no Charlize ju tak-trochu zatieňuje. Réžia bola tiež zaujímavá, avšak na životopisný film trochu nezvyčajná. Scenár mal istú pasáž, kde bol dosť nudný (tesne pred tým, ako Aileen chytili), no potom to už šľapalo na plné obrátky. Silné 4*... ()

Noviik

Herecký výkon na hranici vtělení se do postavy, který předvedla Charlize Theron, už tu komentovala spousta lidí. Herecký výkon lesbičky (nejsem si jistý, zda jí opravdu není), který předvedla Christina Ricci, už tu byl také zmíněn. Obě herečky předvádí něco naprosto neuvěřitelného. Film je sám o sobě velmi přímý, na nic si nehraje a nebojí se ani nepříjemných scén a témat. Je tak drsný, jako život hlavní hrdinky. Co ale oceňuji ze všeho nejvíc, je snaha režisérky o neodsuzování či naopak nesympatizování s postavou. Divák se tak sám rozhodne, což mi plně vyhovuje. ()

Nivenx

Povedený film, který svým tématem a zpracováním ani chvilku nenudí a vždycky přinese nějakou situaci co překvapí. Zároveň má film vtahující špinavou atmosféru, která zde dělá opravdu hodně. Obě dvě herečky podali skvělý výkon, akorát si myslím, že xicht Theron nemuseli upravovat do ošlivosti, ale jinak spokojenost. 75% ()

kocik1

Přibližně v době, když Harry potkal Sally, potkala Lee Selby. Možná chtěla, aby její život byl konečně lepší, možná jenom nevěděla, jak ho žít. Nedokážu posoudit, jak to tenkrát bylo ve skutečnosti, ale film nám s nepříjemností prvních podzimních mrazíků zalézajících pomalu za nehty ukazuje jednu z možných cest. Na otázku, kdo je vlastně tou zrůdou, není totiž odpověď zdaleka tak jednoznačná. Každopádně zajímavý úhel pohledu, i když k dokonalosti mu ještě kousek chybělo. 70% ()

Radiq

Kdysi jsem viděl ukázky, takže jsem dopředu věděl, že Charlize tady bude hnusná. A musim řict, že chvíli se mi zdálo, že to je super, že to hraje super a že je to prostě super a že si Oscara zasloužila. Ale bralo mě to asi jenom půl hodiny. Pak se to už jenom tak odvíjelo nikam, snažilo se to ukázat okolnosti podělanyho života a tak nějak nám tu popravenou děvku ukázat tak trochu víc ospravedlnitelnou. No prostě, vubec mě nepřekvapilo, když jsem zjistil, že to natočila ženská. Prostě sorry, ale ženská neumí natočit drsnej film. Sice se tady zabíjí, ale tak nějak nudně, jenom tak, jak kdyby se nechumelilo. Takže v podstatě se mi líbila jen ta scéna, kde hrál Lee Tergesen první oběť a pak už to bylo jenom jak ohraná písnička. Bohužel Christina Ricci byla podlě mě tragická, jak kdyby vyžahla flašku ricinovyho oleje. Jejich vztah mě vůbec neoslovil a nepochopil jsem ho. Takže spíš jsem se nudil... takže opět jdu proti davu a dávám jen 2 hvězdy... No, to je zas málo, takže 3. ()

Triple H

Wow! Charlize Theron už v živote nemusí zahrať NIČ a aj tak sa zapíše do filmovej histórie. Jej výkon je rovnako fascinujúci ako De Nirov v Zúriacom býkovi. Tu už nesledujete herečku hrajúcu postavu, ale sledujete Aileen Wuorns. Charlize Theron sa doslova stala svojou postavou. Klobúk dole a Oscar tentokrát putoval do zaslúžených rúk. Christina Ricci bola tiež výborná a je škoda, že bola v spojitosti s týmto filmom viac-menej prehliadaná. Film obsahuje množstvo pôsobivých scén a je natočený dostatočne naturalisticky, za čo patrí vďaka režiséreke Patty Jenkins, ktorá film zvládla na výbornú. Podobne ako v Zúriacom býkovi, aj tu vám Aileen bude na konci aspoň trochu ľúto, napriek jej neľudskému počíňaniu. Trošku neprirodzený mi prišiel náhly prerod Aileen vo vrahyňu, takže dám "len" za štyri. P.S.: Nechápem komentáre á la Anglie (tým nehcem nikomu brať jeho názor). Zase sa opriem o Zúriaceho býka - tam si každý pochvaľuje De Nira. A presne ako Theron v Monštre, zmenil aj svoju vizáž. (Nemusí tomu tak byť vždy - Walk the Line, Capote). Ale De Niro zároveň svoju postavu perfektne zachytil aj v ostatných rovinách, nielen výzorovo. To isté platí aj o Charlize Theron. ()

Fox Mulder

Film popisuje životní příběh masové vražedkyně Aileen (Charlize Theron) a její lesbické přítelkyně Sally Wallové (Christina Ricci). Režisérka a scenáristka Patty Jankins se nechala inspirovat skutečnou postavou vražedkyně Aileen Wuornosové a natočila velmi silné emotivní drama o ženě, která byla jak obětí tak zároveň pachatelkou brutálních činů. U tohoto filmu musím hlavně vyzdvihnout představitelku hlavní role Charlize Theron, která byla v roli Aileen Wuornosové naprosto dokonalá a právem si v roce 2003 odnesla Oscara za hlavní ženský herecký výkon v hlavní roli. ()

fantoci

Je to skutečně silný příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Charlize Theron byla vynikající a skoro až k nepoznání. V tomto filmu dokázala, že se umí vymanit z typu romantických a líbezných dívek a žen. Jinak jsem obdivovatelem Christiny Ricci, což mělo za následek přidání jednoho bodu k celkovému ohodnocení. ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech