13. ledna 2001. Harvey Jacobs, válečný fotograf deníku Times, byl zraněn teroristy poté, co viděl masakr u Nuevo Colón. V zoufalé snaze dostat ho pryč poslala Organizace spojených národů vůz a řidiče, který ho měl dopravit přes hranice... (3DD!3)

Zdenda

Ano přátelé, i já si nakonec vybral. Tento skvost mě čekal až jako poslední z celé serie Hire a musím říct, že je to opravdová třešinka na dortu. Alejandro je umělec, který mě dokázal dojmout (a nadchnout) zatím jakýmkoliv svým počinem, s kterým jsem měl tu čest a ani zde nešel s laťkou dolů. Naopak. Na ploše několika málo minut rozehrává drama, pardon DRAMA. Je rychlé, je svižné, zajímavé a co je naprosto nejdůležitější, je rozumné a uvěřitelné... Ale hlavně - má co říct. Jendím slovem kus pořádné filmařiny, která, alespoň mě, chytne výdy za srdce. Děkuji Gonzalo a příště někdy nashledanou... P.S. Samozřejmě nejlepší Hire... ()

kubilov

Tak jako byl Ritchieho Hire pětihvězdičkový svým humorem a nadsázkou a podobně jako byl Wongův Hire pětihvězdičkový svou obrazovou poetikou, tak Iñárritova BMW desetiminutovka je perfektní zejména svou výpovědní hodnotou. Z celého celku asi nejvíce vymykající se reklama je zasazena do opravdového válečného prostředí, kdy bezejmenný řidič veze významného válečného fotografa za lékařskou pomocí za hranice. Vynikající Stellan, Clive, Lois i Alejandro. ()

meatball

Ostatní krátké filmy komentovat ani hodnotit nebudu ale tohle si neodpustím. Iñárrituovi asi neřekli, že točí reklamu na BMW a že je jen součástí série. Tak to vzal po svém a celý koncept úplně zbořil od A do Z. ()

peaceNwar

Myšlienkovo a emocionálne najsilnejšia časť série, ktorá má hodnotu väčšiu než stovky dnešných večerných blockbusterov a to je na tom to najsmutnejšie, pokiaľ si uvedomíme, že len sedíme vo svojich pohodlných bytečkoch na vavrínových pohovkách a tvárime sa, akoby sa nás utrpenie a útlak vo svete netýkalo. "Once, one blind mother asked his son to "see". Then he became war photographer so the world could see, even tough then he died because of it." ()

DöN

Carlos Varela - Una Palabra bol vyborny vyber. Reklama na pracu Jamesa Nachtweya (aj ked strasne pritiahnuta za vlasy). Kazdemu kto dal plny pocet - pozrite si War photographer (2001). ()

erazmus

Pro mě nejlepší The Hire. Má myšlenku, je velmi působivě natočený a při jeho sledování zapomenete, že jde o reklamu, prostě vás pohltí. ()

purey

Jako komedie ujde. Bohuzel tahle komedie neni chtena. Inarritu me vazne stve tim jak chce za kazdou cenu byt dulezity ()

burg

To jako vážně? Inárritu si hraje na děsnýho umělce nejspíš tím, že před kameru dá síto, aby se na výsledek absolutně nedalo koukat? Díky, ale tohle fakt ne... ()

Sadova302b50

Nejlepší Hire, i když to s reklamním pojetím má pramálo společného, stejně tak s dokonalou akční jízdou, na (příliš) krátké ploše sahá mnohem dál, než by se předpokládalo, vše je podřízeno příběhu, od výborných hereckých výkonů, přes hudbu po zrnitou a rozstřesenou kameru. 93% ()