poster

Hráč

 • Nizozemsko

  Gambler, The

 • Maďarsko

  A játékos

Drama / Romantický / Životopisný

Nizozemsko / Maďarsko / Velká Británie, 1997, 97 min

 • zdeny99
  ***

  Klasický životopisný film z evropské produkce, který je dobře natočený, ale nijak nepobaví. Spíše než životem Dostojevského se zabývá jen určitou kapitolou, kdy byl zadlužen a musel rychle napsat novelu Hráč. Půlka filmu je o tom, jak novelu psal a půlka je příběh samotného Hráče. [51. hodnocení, 6. komentář, 78%](24.9.2015)

 • gudaulin
  ***

  Inu, výprava byla skvělá, ani Hollywood by se za to nemusel stydět, ale jestli u celovečerního filmu ocením nejvíc výpravu, je něco trochu špatně. Ten film má v podstatě velmi rozumnou stopáž, ale subjektivně mi přišel tak o 20 minut delší a po větší část té doby mi přišlo, že něco skřípe v dramaturgii. Ruské reálie jsou sice vystižené dobře, po herecké stránce se nikdo stydět nemusí, ale jak říkám, plynutí času jsem si přesto stále uvědomoval. Tahle koprodukční záležitost nakonec spadá do široké skupiny filmů, co neurazí, ale ani nenadchnou. Celkový dojem: 60 %.(20.12.2015)

 • pakobylka
  ****

  ----- "Pokud jde o knihu, nečekám, že jí budete rozumět, občas jí ani sám nerozumím." ----- Příběh který se soustředí na jednu epizodu ze života slavného spisovatele. Je originální formou i obsahem, když vypráví o lásce i o vášni ... té hráčské i té milostné ... ve všech jejích podobách - a přitom jen tak mimochodem bere i dává iluze. Příběh, který obelstil čas.(26.9.2015)

 • robbez
  **

  Neustálé prolínání a přepínání z Dostojevského života na příběh jeho novely mi moc příjemné nebylo, ale mnohem víc mi vadilo, že v tom prvním případě se pořád psalo a v tom druhém zase hrálo. Celé to jen líbivě klouzalo po povrchu - rozervaný umělec, nevinná zamilovaná dívka, krásné ženy v dobových kostýmech, nablýskané herny...a nic hlubšího za tím. Film vlastně vyvolává dojem, že Dostojevského "vnitřní démoni" vycházeli z hráčské vášně, což by asi bylo silně zjednodušující.(18.10.2015)

 • Malarkey
  **

  Nebyl to kdovíjaký zážitek, který jsem od toho původně očekával. Herecky to možná bylo na úrovni, ale příběh byl asi tak napínavý jako když hledám kostičku lega při stavbě vesmírné ponorky. A to se přitom samotný film z velké části odehrával u rulety, která za jiných okolností dokáže být napínavá jak natažený provaz u sebevraha.(1.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace