Spiderhead

• USA Spiderhead (více)

Vězeň zavřený v supermoderní věznici začíná pátrat po tom, k čemu má vlastně sloužit droga na ovládání emocí, kterou testuje pro geniálního farmaceuta. (Netflix)

BOURQUE

Druhý, tohtoročný film Josepha Kosinskiho nie je tak dobre vypracovaný ako Maverick, ale aspoň obsahovo a žánrovo je absolútne odlišný. Príbeh a jeho vedenie, napriek snahám, je klasický a bez výraznejších prekvapení, prípadne nečakaných udalostí. Základná myšlienka a koncepcia – vývoj liekov na riadenie chovania ľudí, skúšanie liekov na väzňov ako na pokusných krysách, už na prvý pohľad nevierohodný vedec, atď. – v tomto prípade nedokážu skúsenejšieho diváka ani trochu prekvapiť. (Každopádne, tie technické vychytávky, ktoré používajú vo filme, nie sú úplne „sci-fi“.) Z hereckej stránky by ťahúňom mala byť dvojica Miles Teller / Chris Hemsworth. Ani u jedného z nich, najmä u Tellera, však (teraz) necítim tú hereckú výbušnosť a moment prekvapenia (podobne ako pri vývoji charakterov ich postáv). Tretiu hviezdu nedávam preto, lebo ten záver je jednak vypočítateľný a k tomu ešte pomerne slabo realizovaný (žiadne veľké napätie nie je vidieť, ani cítiť). P.S.: Úvodná pesnička The Logical Song od kapely Supertramp potešila. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Ydrosten

Mě přijde že čím více se Netflix snaží, tím méně jim to jde. Opět tu poutají na známé tváře a kontroverzní téma ovládání a experimentování s lidskou společností a opět jim to nevyšlo. Někde po hodině mě to fakt už nebavilo a do konce jsem to vyloženě dokoukal abych věděl jak moc nudné to ještě bude. 1 hvězda a to jen proto že Hemsworth a Teller jsou tady kvalitní a dobří herci. ()

Hapretor

Zbytečný film ... herectví Chrise Hemswortha je sterilní a nepřesvědčivé ... na takové "vážné" role se nehodí ... ()

lemonova

Na tomto filme krásne vidno, že bez dobrého scenára je každá snaha márna. Dokonca by som povedala, že dobrý scenár urobí aj dobrého herca, lebo tu vlastne nikto nehral výborne, akurát Miles Teller obstojne. Ale keď si spomeniem na jeho výkon z Wiplash, tak mi je celkom smutno, ako sa dá herectvo dehonestovať hlúpymi replikami. Mne osobne asi najviac vadilo, že vo "firme", kde bolo toľko "klientov", boli dohromady vlastne dvaja zamestnanci. Žiadna snaha aspoň o aké také predstieranie serióznosti. Ani snaha o niečo ako "ísť viac do hĺbky". Točí sa priveľa a človek aby hľadal zlatý nuget v kope bahna. ()

MickeyStuma

Snímek natočený na základě povídky autora George Saunderse „Escape from Spiderhead“, zpracovaný však do typického netflixovského světa se vším všudy. Vězeňský příběh vedený v oblasti vědy v době blízké budoucnosti. Na vězních se zkouší nějaká látka vyvolávající pocit lásky, ale jak už to bývá, neprobíhá to dle představ. Takže tu máme sci-fi film mající být v daném tématu dramatický, ale, stejně jako ten výzkum vědcům, poněkud ujel i filmovým tvůrcům. V jádru věci je v příběhu skryta kritika farmaceutických firem pumpovat do lidí jakoukoliv drogu za účelem generování zisku, ale nastane zázrak, pokud si toho nějaký divák vůbec všimne. Výzkum dává najevo perspektivu drog s lidskou přirozeností, jen aby z toho někomu něco káplo, čímž je dějová perspektiva zajímavá ve svém poselství, ale použitá dějová šablona je už spoustu let tak divácky provařená, že se dějový vývoj stal plně předvídatelný, čímž se ze snímku stává jedna ohromná nuda. Závěrečný moralizační aspekt o tom, že žádný lék nemůže porazit přirozené lidské instinkty, tak bohužel padá vniveč. I to prostředí je poněkud neokázalé. Opravdu se jedná o věznici? Zajímavé.  Zkrátka a dobře, nejedná se o nic jiného než o nudný vězeňský film, přinášející sice několik kreativních sci-fi myšlenek o užívání drog měnící emoce, hlavně za účelem modifikace chování kriminálníka, ale zpracované jak pro televizi v nízkorozpočtové tvůrčí oblasti. To je tak, když Netflix kulometnou rychlostí chrlí jeden snímek za druhým, čímž dává přednost kvantitě před kvalitou. Hlavně že je filmovna nacpaná a je z čeho vybírat. ()

helloween93

Klasická mdlá produkce Netflixu, Hemsworth měl všeho všudy 3 dobré role, Thor, Cabin in the Woods kde hrál v podstatě Thora a Extraction. Ve Spiderhead Chris opět ukazuje, že vážnější role opravsu nejsou pro něho. Jak je možné, že Kosinski natočí technicky zajímavý Top Gun a pro Netflix céčkovou záležitost Spiderhead. Děj odhadne po 20 min prakticky každý, kdo někdy viděl podobný thriller. 2* ()

panvasik

Těžce průměrné. Debilní hudba, která se vůbec nehodila k filmu, jako takovému. Debilní zápletka, kterou jsem ani pořádně nepochopil, ale co se týče filmu, jako takového, tak jsem se bavil. Jako thriller to fungovalo dost povedeně, docela rychle mi to i utíkalo a já jsem se bavil... Docela solidní herecké obsazení, taky stojí za zmínku, ale jinak průměr. Takže logicky průměrných 5/10 ()

franzkfk

Útěk z Absolomu říznutej Ostrovem - bez akčních sekvencí, ovšem s důrazem na dialogy a psychologii. Výbornej scénář. Dlouho mě nic takhle neoslovilo. ()

albionlady

Jeden z tých filmov, ktoré si môžete pustiť do pozadia, len sem-tam mrknúť na obraz a aj tak presne viete, čo sa tam deje a ako sa to skončí. Scenár o ničom, napätie žiadne, nuda. Čakala som, kedy po Milesa Tellera príde Tom Cruise, zoberie ho do Top Gunu a uvidím aspoň trochu akcie. ()

NorseSword24

Tak tých 50% nechápem. Podľa mňa to bolo napísané, zahrané a natočené aspoň ľahko nadpriemerne. Nie je to nič geniálne ani špeciálne, ale určite si to zaslúži lepšie hodnotenia. Možno to moje 4* je moc, ale keď vezmem, že väčšina sú 2* tak to absolútne nevadí. Dej nie je nijak extrémne originálny ale zaujal. Niektoré scény boli napínavé, ale bolo tam zopár aj takých, čo ma absolútne nezaujímali. A dynamika medzi postavami bola tiež dobrá. Takže aj keď sa mi film ľúbil, aj tak som najviac rád za to, že som si ho všimol a vyhľadal na YTB, vďaka čomu som sa dostal k pesničke s rovnakým názvom od skupiny Cage The Elephant, ktorá sa mi okamžite zaradila medzi moje najobľúbenejšie kapely a už 2mesiace ju vkuse počúvam. ()

Kingjiri

Většinu času nudná podivaná, která má navíc vzhledem ke svýmu tématu hodně zvláštní zpracování. Atmosféra se soundtrackem jsou občas jak z nějakýho feel-good bijáku a rádoby humorný scény se sem vůbec nehoděj. Což se naplno projeví ve chvíli, když se rozjíždí finále, který by teda chtělo být hrozně dramatický (dalo by se říct až s pokusem o nějakej filozofickej přesah), vychází všechno uplně na prázdno. Aby toho nebylo málo, tak první hodina stopáže je pak extrémně uloudaná a nezajímavá, až jsem přemýšlel, že to snad vypnu. Od filmu s Kosinskym za kamerou a sympatickýho castingu ústřední dvojice před kamerou jsem čekal sakra víc. Jenže co naplat, opět se potvrdilo, že když je blbej scénář, nepomůže už vůbec nic, dvě hodně slabý hvězdy. ()

Stíba

Neni to blbý, ale určitě z toho šlo dostat víc. Tvůrci zvolili takový dramaticko-oddechový styl a určitě by z touhle tématikou šlo vytvořit i syrové psychologické drama, které by tomu přece jenom asi slušelo víc. ()

geek.ondra

Nechápu jak takový přesný řemeslník jako je Kosinksi mohl po takových peckách jako Top Gun: Maverick a Hrdinové ohně předvést něco takového. Spiderhead je klasický netflixovský brak který možná vypadal dobře na papíře ale doručen nám byl v tom nejlevnějším a nejlínějším možném provedení. 4/10 ()

kukkik

Trestuhodně nevyužitý potenciál jinak hodně silného námětu. Přinejlepším béčkový závěr postrádá rozuzlení, je celkově nelogický a tím shazuje celý film o několik stupňů níž. Obří rozpočet, pár extrémně drahých jmen (ale ne dost), scénář, který vypadá, jako by jeho 80% někdo vymýšlel 2 roky a zbylých 20% dopsal během měsíce před premiérou - zkrátka čirá esence netflixí produkce tak, jak ji známe. 2/5 ()

ER

Největší problém je, že to je žánrová směska od každého něco, ale nic pořádně. A logika tu dostává dost na zadek. Nakonec nejlepší byly vtipy na úvod. ()

Likan7

Vybral si Kosinski slabou chvíli, nebo se na férovku ukázalo, že za ním vždycky někdo stál a teď poprvé ne? Jeho Spiderhead je divná, nudná podívaná, s dobrým nápadem podle povídky, ale zoufale nevyužitým potenciálem a jednou trochu lepší dramatickou scénou, která ale vyjde totálně do ztracena. Hemsworth si zkusil neakční roli a není vyloženě průser, jenže zbytek filmu jo. Teller je fajn a divák usnul... ()

rublik05

Je zvláštní, že někdo, kdo natočil jeden z největších hitů první poloviny letošního roku, dokáže v ten samý rok, jen o necelý měsíc později přijít s něčím, co je tomu kvalitativně na míle vzdálené. Kdybych se nepodíval na jméno režiséra, v životě by mě taková souvislost mezi Spiderhead a Top Gun: Maverick nenapadla. Není mi jasné, kde soudruzi z USA udělali chybu, jistě však je, že Spiderhead je grandiózní přešlap. Námět podle mě není zas až tak špatný, ovšem jeho zpracování je přímo tragické. Snímek nemá absolutně žádný spád, od začátku neskutečně nudí, logika se postupem času zcela vytratila, atmosféra je nulová, napětí zrovna tak, závěr je vyloženě žalostný. Alespoň že ti herci se docela snaží, byť mi není zcela jasné, co v takové slátanině dělá například takový Chris Hemsworth. Ani s přimhouřenýma očima mě jinak nenapadá nic, co bych nějak kladně ohodnotil. Strašná hloupost. 1/10. ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

Hemsworth, Smollett a Teller v nové sci-fi

01.10.2020

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick, Nevědomí) si vyhlédl další projekt. Podle serveru Deadline filmař nyní chystá sci-fi Spiderhead pro streamovací službu Netflix. Děj filmu je přirovnáván ke… (více)