Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (více)

CamperCz

Hlavně za příliš naivní konec dávám 3. Krásná pohádka, která ale byla z těch Miyazakiho del, která jsem videl, ta nejhorsi... ()

MIKESTEIN

Režisér Hayao Miyazaki je stelesnením umelca bez omedzenia fantázie. Ked som ako prví jeho snímok uvidel Cestu do fantázie uveril som v takzvanú frázu: fantázie sa medze nekladú. Miyazaki je toho dôkazom. Tento kreslený film Zámok v oblakoch po fantazíjnej stránke ničím nezaostáva,ale k tomu aby dostal odomňa lepšie hodnotenie mi vo filme vadila zdlhavosť. To bol jediný aspekt,ktorý ma delil od poslednej hviezdičky. Dej filmu je naozaj zložitý a stojí si ho pozrieť ešte pár krát. Celkom som pochopil prečo tento neuveritelne nadaný režisér tvorí práve kreslené filmy-Niektoré veci sa v nich ukazujú a vysvetlujú lahšie ako v hranom filme,pretože krezbamy sa toho dá vijadriť ovela viac. Srdečne prajem tomuto umelcovi ešte do budúcnosti vela zdarov,ktoré obohatia filmoví svet a privedú diváka do extázi. ()

Eva_D666

Osobně to bylo poprvé, co jsem se setkala s Miyazakiho tvorbou. Jsem nadšená. Nemůžu se dočkat dalšího jeho díla. Příběh o mladé Sophii a čaroději Howlovi, odehrávající se ve vábivém fantaskním prostředí. V každé minutě je vidět tvůrcova obrazotvornosrt a představivost. Krásné! ()

waits

Miyazakiho příběhy jsou okouzlující. Jsou vystavěné jinak než jsou naše evropské pohádky, přesto jsou i pro nás srozumitelné a blízké a nesou podobná poselství a životní vzorce (na rozdíl od arabských, ale třeba i gronských nebo romských pohádek, postavených na jiném chápání světa). Však jsme podle Huntingtona ve stejné civilizační skupině. Zámek v oblacích má jediný nedostatek, a to ten, že oproti Cestě do fantazie neudrží snový pocit až do konce, je příliš dlouhý a ke konci mu dochází dech. Dospělý divák to ale snad vydrží a odměnou mu bude magická první hodina s krásně prokreslenými detaily, dobře rozjetým příběhem a Howlovým domem, který vypadá jako propracovanější varianta malůvek Terryho Gilliama. Za povšimnutí stojí jak nezvykle Miyazaki kreslí, střih a střídání obrazů jsou často jako z hraného filmu, žádné rychlé střihy nebo neustálé střídání celků s polocelky, ale pomalá hra s detailem a vynalézavé, pro děj zdánlivě zbytečné náhledy. Ty ale vytvářejí atmosféru.. Dodávám, že ve jeho filmech není žádné postrkování, poskakování, pády na zem, pitvoření, nikdo na diváka nemrká, že přišel vtip, necituje se popkuptura. Jak osvěžujíicí! ()

Lachvos

Málokdy se dívám na film poté, co mi ho někdo doporučil, ale projednou jsem udělal vyjímku a ještě že jsem tak udělal. Opět nádherný snímek, jak příběhově, námětem či animacemi. Chytne za srdce i zatvrzelé pragmatiky, odpůrce jakýchkoliv animovaných, romantických či prostě oku lahodících věcí. Někdy každý z nás potřebuje hodit vše za hlavu a oddechnout si, třeba tím že se přesune do dětských let, kdy byla většina z nás naposled naprosto šťastná a bezstarostná. A díky takovýmto snímkům se nám to lehce podaří. Krásné dílo, které vám nedoporučit s hravou jiskrou v oku by byla hrubá nedbalost ;) ()

Mortemiss

Moc pěkná animovaná pohádka. Síla japonských pohádek mě opět vtáhla do sebe, obdivuju jejich styl a jejich kreslené postavy. Přestože jsou animované, lidé se do nich téměř ihned zamilují. Tento příběh má sám o sobě kouzlo. mladinká Sofie, kterou zakleje zála čarodějnice z bažin ve starou babku, brzy se na scéně objeví překrásný čaroděj Howl, který žije v pochodujícím vraku (zámku). Kdybych mohla malinko upravit děj, asi bych to provedla. Moc se mi nelibilo, jak ještě více zohavili tvář té dívky a udělali zní hrbatou stařenu. Dala bych tam více společných scén s Howlem, jakožto milovník romantiky. Jinak moc pěkné a nelituju těch 118 minut strávených u obrazovky ;) ()

Harpy

krásna rozprávka, pre mňa príťažlivý námet o čarodejovi, kliatbach...a ten chodiaci zámok :) dávam preto plný počet ()

Rýža

Nikdy bych nevěřila, že budu koukat na japonské animáče, a ono hle...když už mi v IMDB top 250 zbývá jen 40 filmů, není moc zbytí. A tohle se mi dokonce i líbilo ... a nechci vypadat jako úchyla, ale ten Howl, byť animovanej, je fakt jakože celkem sexy... ()

Muel

| Studio Ghibli | Miyazaki ma baví furt, ale sú výnimky, kedy to neklapne tak, ako by som od takéhoto diela očakával. Dejú sa tam určite zaujímavé veci a som si istý, že niekedy jeho filmy ocením oveľa viac ako dnes, ale proste sa v nich niekedy strácam. Možno to mám fakt brať ako lyrickú pocitovku s ležérnym dejom, ale unikátnym vizuálom, kde ma postavy a ich osudy budú zaujímať čisto na jednotlivých naratívnych úsekoch a nie na celistvom ucelení príbehu. Alebo možno nie. Každopádne to obsahuje veľa strašne super scén a som presvedčený, že zarytý milovník anime toto bude milovať. Ja zatiaľ nie, ale som na správnej ceste. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Czernozub

Úžasný film, který předčí pouze Mononoke hime, jen na poprvé jsem si ho pustil třikrát..... Velmi se mi líbila vize steampunkové války, ony obrovské bombardéry (že by opět narážka na Hirošimu?) působí opravdu majestátním a hrůzným dojmem, a z ohnivého pekla které rozpoutají až běhá mráz po zádech. Edit: Ani po dalším shlédnutí neztratil nic ze své poutavosti, naopak se mi po důkladném zamyšlení se nad příběhem líbil ještě mnohem víc. ()

TaanStari

Nelíbila se mi hlavní hrdinka, které bylo asi uplně u prdele, že je najednou o xx let starší... A vlastně se mi nelíbilo ani to prostředí a celkově mě to nějak nenadchlo... ()

ypres.bass

To co se odehrávalo ve mně behem sledování tohoto filmu se nedá popsat. Střídaly se návaly štěstí, návaly působení krásy, návaly působení lásky, návaly já nevím čeho ještě. Chci být Howlem abych mohl líbat Sophii, chci být Miyazakim abych mohl také dát průchod kráse, a chci být tím kdo se ten film právě dívá. --- 97% ()

axiom

Zvláštní film, o kterém jsem hodně četl, ale nějak se k němu nemohl dostat. Byl jsem na něj zvědav - a nezklamal mne. Je to taková pohledná kombinace anime a steampunku, která mně velmi vyhovuje. Dávám 5. ()

Herman

I když jsem ze začátku vůbec nechápal o co v tomto světě jde, po chvíli sledování jsem byl tak vtažen atmosférou filmu, že mi to vůbec nevadilo a užíval jsem si pěkný fantasy/pohádkový příběh. ()

RadimFišer

Bez debat. Miyazaki nemá kritiku mého nitra. To co předvádí při animaci a pohledech z výšky. Jeho detaily mi berou vítr z plachet a nechávají mě v ráji. Jediné slovo se hodí před všemi mými komentáři právě u jeho tvorby. Děkuji ()

Milwa

prozatím...úplnou náhosou jsem na tento film narazila ve vánočním programu a ač nepolíbena japonskou kulturou dokoukala jsem....byl to velmi zvláštní emocionální zážitek, určitě zkouknu ještě jendou a snad i lépe pochopím. ()

Boomstick

Este stale mi vysi sanka z tej uzasnej animacie.Nieco tak prekrasne a okuzlujuce mozu nakreslit asi len japonci.Pribeh bol typicky Miyazakiovsky,plny cudesnych stvoreni a nepredvitatelnosti.Chytilo ma to za dusu ale na 5 hviezd to nebolo. ()

Horak

Krása, nádhera, lehce se na to zvyká. Druhá půlka ztrácí dech a místy je až zmatečná, ale i přesto zahřeje dušičku i srdénko, hehe.. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana