Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (více)

May_tee

Můj první film od Miyzakiho a myslím, že i nejlepší! Animace je prostě nádherná, nádherná a ještě jednou nádherná. Na začátku jsem si nedovedla ani představit, kam mě to zavede. Zámek v oblacích je naprosto všechno jen né obyčejná podívaná. Tohle mě prostě nikdy neomrzí. ()

grerar

Miyazaki? To je jasné - stařenky, slídilové čarodějnice z pustin ve stylu Mononoke-hime, no co už. Příběh méně mystický, více ze života. Dveře do různých míst jsou vskutku geniální. 5*, bez uzardění ()

Grizzly

Miyazaki je prostě anime ninja. Všechny jeho filmy mají přesně takovou atmosféru jakou mají mít a fantazie toho člověka nezná mezí. Sophie postupuje do top 5 anime hrdinek. Perfekt. ()

Filty

Příjemná podívaná s typickou nezaměnitelnou Miyazakiho grafickou stránkou. Princezna Mononoke však stále zůstává na prvním místě. ()

piranha

Oheň, kterej si sám přikládá... Jen ten konec byl trochu slabší. Jakmile totiž začne všeobecné bombardování, děj se stane značně neosobním. ()

tyna97

Asi můj úplně první zážitek s japonským animovaným filmem. Skvělý příběh, jako malé jsme se s kámoškou dost nasmály. ()

Petrus1

Anime jde úplně mimo mě. A anime fantasy už úplně. Ale řekla sem si, že by asi bylo potřeba aspoň něco vidět, že třeba pochopím tu fascinaci některých lidí tímto žánrem. No, nepochopila sem. Moje dvouletá dcera na to vydržela koukat asi 45 minut, ale když konečně udělala do nočníku a-a, odešla vařit do své kuchyňky - na rozdíl ode mě, já zůstala sedět u televize. A čím dýl to běželo, tím víc sem vlastně nechápala, co se tam děje. Od obyčejné otázky proč ji ta čarodějka z pustiny vlastně zaklela (jako aby se mu pomstila?), přes takový detaily, jaxe třeba ta tlustá manda vlezla do té malé budky, přes úvahu, jestli by Sofi nechtěla přijít uklidit i k nám, až po filozofickou otázku, jakou má cenu žít, když nejsem krásná? Každopádně dvě věci jsou jasný. Sofi se do role důchodkyně vžila na jedničku...chodit nemůže, ale jak přiletí autobus, teda zámek, tak by se přetrhla...a že jen ženská dokáže ze zámku udělat 1+1... ()

heihatchi

Jestli jste už něco od Mijazakiho viděli, tak vás toto určitě ničím nepřekvapí. Nicméně Zámek v oblacích mi zatím připadá jako jeho nejslabší film a to hlavně po scénáristické stránce, kde byl závěrečný happy end tak stupidní, že mi málem zkazil celý film. ()

sebo9629

Dlhý čas to vyzeralo na plné hodnotenie, ale v druhej polovici sa príbeh začal zbytočne komplikovať a film stratil na tempe. Ale celkovo ma toto anime veľmi bavilo a malo pekný romantický príbeh. Hodnotenie: 8.3/10 ()

Gastovski

Toto mohlo být první anime, kterému bych udělil 4*. Má totiž hezký fantasy příběh s opravdu zajímavými postavami a vše je úhledně zabalené do steampunkového hávu. Bohužel poslední půlhodinka byla už extrémně přeplácaná interdimenzionálními cosi a předešlý děj tak úplně pozbyl smyslu. Celkově tedy solidní průměr. ()

Israha

Miyazakiho tvorba evidentně nebude pro mě. Už u Princezny Mononoke (která se mi jinak velmi líbila) jsem měl chvílemi problém s přílišnou lyričností, a zde jsou tyto prvky zastoupeny ještě v mnohem větší míře. Ona tolik diskutovaná nespoutaná fantazie, dokonale stvárněná pomocí ruční kresby, a poté úžasně rozpohybovaná, stojí za vidění a film dokáže v určitých pasážích být velmi dojemný, i když se vyhýbá patosu a sladkobolu (nebo snad právě proto?). Ale ta zasněnost, nejednoznačnost (u které jsem si chvílemi nebyl jistý, jestli je chtěná...nebo někomu dávalo smysl rozuzlení příběhu Čarodejnice z pustiny?), pocitovost a převaha lyriky nad epikou jsou věci, které nevyhledávám a které mi zážitek z jinak de facto nádherného filmu poněkud kazily. To ale není Myiazakiho chyba, holt k mé dominantní levé hemisféře tyhle pravohemisférní záležitosti tolik nepromlouvají. ()

inachisio

Asi je v pořádku, že v japonském způsobu myšlení ještě trošku tápu. Což znamená, že ve filmu jsou věci, na něž neznám odpověď. Jinak toto však byl film, na který jsem měla náladu, hrozně se mi líbily hlavní postavy a animace. Prostě mě snímek pobavil, odpočinula jsem si u něj a ještě mi zbyl hezký pocit po dokoukání. ()

FilmWave

Další kouzelná fantazie od Miyazakiho. V polovině filmu bohužel dojde příběhu dech a nijak se už nevyvíjí. Poněkud zvláštní distribuční název ("Zámek v oblacích" je starší Miyazakiho film). "Cesta do fantazie" byla lepší, ale tento kus stojí rozhodně také za zhlédnutí. ()

Axident

Miyzakaki je kouzelník a jeho svět je tak fantaskní, dotažený, plný gejzíru nápadů, prostě paráda, hltajícímu "dospělému dítěti" nezbývá, než s úctou smeknout! ()

Páně

Vskutku příjemná cesta do imaginativního světa. Charismatické postavy, pohádkový svět, krásná hudba. Přestože se zdá nejoblíbenější postavou "krásný ohýnek" Calcifer, pro mne jím byla postava skákajícího strašáka. Bouhužel se tato postava na konci změnila v metrosexuální princátko, ale i tak dobré. První polovina za 5*,druhá polovina trochu ztrácí dech. Ale záběry války jsou vskutku infernální, cítil jsem z nich silný protiválečný náboj. Když to vezmu z celkového pohledu, tento film mne potěšil... ()

Rami

Nemám slov - téměř dokonalá anime romantika. ... A nebo jich pár budu mít. :-) V mých očích je Zámek v oblacích nejlepší Miyazakiho film. A to píši i navzdory tomu, že se mi moc líbí Princezna Mononoke. Animace jsou na ještě vyšší úrovni (dalo by se říci, že se jedná o vrchol anime žánru) než dřívější Miyazakiho filmy. Je zde nádherný příběh plný fantazie a romantiky (a přesně to jsem dlouho hledal). Vše je skvělé. V podstatě mi vadí jenom dvě věci - že není tento film delší a že nebyl příběh trochu propracovanější (v podstatě ho vnímáme pouze očima Sophie). Ale jinak nemám co dodat - dávám 5 hvězdiček a zapisuji tento snímek do své top 10. ()

inutihar

Od Miyazakiho jsem viděl téměř vše a nemůžu si pomoci, ale zdá se mi, že po Mononoke Hime se mistr poněkud vyčerpal a opakuje se. Howl, stejně jako Cesta do fantazie, jsou sice krásné filmy a vysoký nadstandard, ale přece jen mě to nechytlo za srdce jako třeba Totoro, Kiki nebo Laputa. U Howla mi překvapivě nesedl ani originální japonský dabing. Ty tři hvězdičky jsou v tomto případě skutečně pouze v kontextu Miyazakiho díla,v porovnání s mnoha jinými film je to pořád nadstandard. ()

solid

Další Masterpiece z dílny jednoho z nejlepších režiséru co znám. Co na tom, že jeho herce nepotkáme na ulici ani na párty. Jeho filmové postavy jsou tak dokonale zpracované a pokaždé utvářejí dechberoucí příběh, že nemůžeme nic namítat, jen se dívat a hltat očima vše, co nám naservíruje. Číslo dvě na mém pomyslném Miyazakiho žebříčku. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana