Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (více)

Seuata

Když někdo něco vychvaluje, každý má pak velké očekávání... A velké očekávání = velké zklamání. To se možná odráží i v mém hodnocení. Pohádka je vážně pěkná, ikdyž ta grafika mě zarazila... V dnešní době bych čekala víc, nebo něco jiného. Ale je pravda, že hned, co jsem se probrala z šoku z "pokémon" grafiky, jsem začala si vychutnávat příběh, na kterém mi i přes všechnu chválu něco chybělo. Nezlobte se na mě, ale kdyby přidali napětí, zápletky, či svižnost děje, vůbec by to nebylo na škodu. Zkrátka pohádkově natažený děj. Ale musím uznat, že je zde spousta krásných nápadů, především mluvící oheň, kterého jsem si hned zamilovala. ()

Via

Hezká rozprávka - díky Beí za ukecání se na ni podívat... dobře vykreslené barvičky, postavičky, dobrý příběh, len ten konec docela rychlý a objasnění během jedné věty?... no no... Ale jak se z mírně otrkané Sophie stane ještě zajímavější dívka, která si uvědomí, co je důležité... Jak si Howl uvědomuje, že je pro co (či pro koho) žít... Není jen tak obyčejná pohádka a navzdory všemu, co tvrdím o anime, tak tohle stojí za podívání ;) ()

jack_scott

Není to úplně super, jako jiná Miyazakiho díla,ale 95% ostatní produkce to bohatě "strčí do kapsy". Samotný příběh a způsob natočení tradičně famozní, určité dílčí chybičky to pak lehounce kazí,ale není to nic, proč nedat 95% a *****. ()

megajalec

Môj tretí Miyazakiho film, ktorý ma však zaujal najmenej. Animácia pekná, prvá polovica funguje super, na základe premís, ktoré používa režisér v predchádzajúcich filmoch - to znamená originalita, plno jedinečných nápadov. Ale. Prichádza druhá polovica, dej sa uzluje, ale nepochopitelne, žiadne vysvetlenia (prečo je vojna, kto proti komu, prečo sa Sofia stále mení, čo s tým má Howlova čarodejnícka učiteľka). Proste príbeh som sa snažil sledovať, ale vôbec ma nezaujal, nemal som komu fandiť (nebolo prečo). To je ten rozdiel medzi prvými dvoma filmami a Zámkom v oblakoch ()

Shley

Naprosto úžasné anime, ta kresba/animace je skutečna okouzlující. Létající/chodící zámek, naprosto originální nápad, výborné postavy, zajímavý a napínavý příběh, který dostatečně rozproudí vaši fantazii. ()

rogger

Skvelá rozprávka, zážitok, ktorý dlho vo mne bude rezonovať..Najskôr to bude tou atmosférou a prostredím fantázie, v ktorom som sa cítil naozaj ako v sne. Bolo síce zopár momentov, ktoré sa mi ako chlapovi z logickým myslením žiadalo dovysvetlovať, no v globále celej tej nádhery som sa nad tým dokázal povzniesť. Už teraz sa teším na daľšie Miyazakiho skvosty! ()

Parisée

Ze všech stran jsem na tento film slyšel mnoho chvály. Tohle je bezpochyby parádní kousek, ale taková Laputa mne osobně vzala o něco víc. Při zámku v oblacích jsem si výborně odpočal a podařilo se mu dokonce navodit mi pocit, jako bych tam sám byl - natolik mne pohltil. ()

Mickey17

Opäť skvelý Miyazaki, zaujímavá postava Howla zahalená tajomstvom, nečakaný vývoj deja a opäť skvelá hudba Hisaishiho. Je to výborný film, ale pre mňa je jednotkou stále Princezná Mononoke. ()

Glukoza

Asi...Můj nejoblíbenější film. Nebo jeden z nejoblíbenějších. Špatně se hledají slova pro takovou dokonalost. Dechberoucí krajinky, které Miyazaki vytvořil...Ach! Děj prý není nijak silnou stránkou filmu, ale mě zrovna přijde dost zajímavý a neobvyklý. A ty kouzelné postavičky! Abych pravdu řekla, před dvěmi roky jsem vážně uvažovala, že zkusím vystudovat animaci. Ale když jsem viděla "Jeho" filmy, kterým se jde jen velmi špatně vůbec přiblížit, kleslo mi umělecké sebevědomík nule :) ()

elCarda

Velmi vydareny zanrovy film. Napinavy a magicky pribeh, ktery Vas strhne a nepusti az do pro me krapet nedotazeneho konce. Vyvrcholeni filmu mi prislo znacne nepochopitelne. Nevim jestli jsem neco nepochopil, nebo mrkl ve chvili kdy to nebylo zahodno, ale proste mi to nesedlo. Jedina chybicka na jinak perfektnim pribehu. ()

muti

uz po 20 minutach som vedel ze to bude za plny pocet. nadherne animacie! Movin Castle vyzeral ako z Monthy Pythonu a ako keby ho kreslil Mark Tedin. strasiak je dost creepy postava, ohnik Calcifer co si sam priklada je perfektny, multipass vchod bezchybny, steampunkova novoveka krajina posobiaca ako "somewhere in Europe", vojnova tematika, spioni carodejnice... vsetko je super a da sa na to vlemi dobre pozerat. a samozrejme aj pribeh a hudba. Uzivatel Shit by si asi mal uvedomit ze Howl vyzera akosi zzenstele pretoze je to japnska produkcia a im sa pacia aj vyfesakovani mladici :P kto cakal Mononoke tak si mal pockat na Mononoke 2. asi tak... ()

Facillitant

V roce 2013 komentuji slovy "Naprosto nejlepší film od Miyazakiho. Nádherné prostředí, hudba a příběh především. Je to krásné zhmotnění snů. Kéž by někde na světě existovalo tak pěkné místo, jako je Howlův zámek." O pět let později mi při pohledu na Howlův zámek v mysli vyvstává obraz lodě Musashi. ()

StormyWhispe

Princeznú Mononoke a Cestu do fantázie som videla nespočetnekrát. Bohužiaľ, o tomto skvoste som sa dozvedela o dosť neskôr, ale už po prvých minútach som sa do filmu zamilovala. Mijazakiho tvorba je úžasná a jedinečná. Bláznivý čarodejník Howl a jemná Sophie na scéne vytvárajú také množstvo perfektných dialógov plných citu a vtipu, že snáď každý to musí oceniť. Áno, morálne to na Princeznú Mononoke nedosahuje, ale tá hravosť, ktorá v nej chýbala, je tu prítomná od začiatku do konca. Zámok v oblakoch je úžasne atmosférický a mňa neskutočne hreje pri srdci, že existuje niekto ako Mijazaki - človek, ktorý sa nebojí experimentovať a perfektne mu to vychádza. Veľká spokojnosť. ()

terezka.zav.

Japonská tvorba má prostě něco do sebe. Animáky od Mijazakiho mám ráda, dokáže vytvářet pozoruhodné světy. A tenhle patří do předních příček. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana