Autorka detektivních povídek (E11) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1986, 59 min

Vražda v paneláku, to je niečo, čo by sme chceli zažiť aj každý v svojej bytovke, alebo aspoň niekde v susedstve....to napätie, že sa niečo deje, čo tam po nejakom morálnom hľadisku. Oprátky vyšetrovania tentokrát berie do rúk ten najskúsenejší z ansámblu a my mu úprimne držíme palce, aby každému dokázal, že ešte nepatrí do starého železa. Podozrivá je obzvlášť nesympatická, takže to má divák jednoduché.(18.10.2016)

Výborná epizoda ve stylu Columba, která ovšem díky postavě Vlastimila Haška měla pro mě daleko větší šmrc. Rudolf Pekař se totiž nechová jako zaostalý primitiv, ale jako ostřílený detektiv, který si jednotlivá tvrzení netahá odněkud z prstu. Pachatelka byla mimořádně nesympatická, takže bylo radost pozorovat, jak detektivové postupně utahovali smyčku kolem jejího krku. Hodně prostoru tu dostal taky Svatopluk Skopal, což rozhodně nebylo na škodu.(21.6.2017)

Jedenásta epizóda televízneho krimi seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" nesie názov "Autorka detektívnych poviedok". Pomerne známa spisovateľka Šípová chladnokrvne zavraždí svojho manžela, keď jej oznámi, že sa s ňou chce rozviesť a vrátiť sa ku svojej bývalej žene. Dokázať jej vinu bude vďaka jej literárnym skúsenostiam s kriminálnymi prípadmi ťažké. Vraždu starostlivo naplánovala. Skúsený detektív Rudolf Pekař však nájde spôsob ako preukázať jej vinu. ***(4.6.2017)

Díl plně v režii matadora Rudolfa Pekaře, který od prvního setkání s vraždou v 16. patře panelového domu podezřívá manželku oběti a jen neví, jak na tuto na kriminalisty dobře připravenou ženu ušit bič. Je to totiž zkušená spisovatelka detektivních románů. Nakonec však přeci jen objeví jednu cestu. Velmi dobrý díl, který potvrdil, jak musí být kriminalista dobrý psycholog.(30.7.2017)

"To uděláme, až na ni budeme připravený. Jako ona na nás." To je vražda, napsala, vřískla a udeřila. Teď to jen dokázat a příprava npor. Pekaře skoro neměla chybu. Jen si to klíčové matení tělem nenechal ověřit, ale na to se policejní statistika neptá. Důležitá je čárka za objasněný trestný čin a dostatek zábavy při shánění důkazů proti namyšlené sedmilhářce.(14.12.2016)