Autorka detektivních povídek (E11) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1986, 59 min

 • Anderton
  ****

  Vražda v paneláku, to je niečo, čo by sme chceli zažiť aj každý v svojej bytovke, alebo aspoň niekde v susedstve....to napätie, že sa niečo deje, čo tam po nejakom morálnom hľadisku. Oprátky vyšetrovania tentokrát berie do rúk ten najskúsenejší z ansámblu a my mu úprimne držíme palce, aby každému dokázal, že ešte nepatrí do starého železa. Podozrivá je obzvlášť nesympatická, takže to má divák jednoduché.(18.10.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "To uděláme, až na ni budeme připravený. Jako ona na nás." To je vražda, napsala, vřískla a udeřila. Teď to jen dokázat a příprava npor. Pekaře skoro neměla chybu. Jen si to klíčové matení tělem nenechal ověřit, ale na to se policejní statistika neptá. Důležitá je čárka za objasněný trestný čin a dostatek zábavy při shánění důkazů proti namyšlené sedmilhářce.(14.12.2016)

 • SOLOM.
  ***

  Jo vychcanost a představivost je u spisovatelů žádána, jinak by se vskutku neuživili. No a Regina Rázlová toho měla na rozdávání. Jen měla smůlu, že proti ní stál Rudla Pekař „který má taky za čepicí“. Takže z téměř dokonalé vraždy se nakonec vyklubala hodně hloupá…Regina se snažila, ale v Zemanovi jsem ji měl mnohem radši. Tady mi ta její postava lezla na nervy, stejně jako samotným vyšetřovatelům…(17.11.2019)

 • MickeyStuma
  ****

  Nádherná ukázka toho, jak musí být vyšetřovatel důvtipný, vychytralý a hlavně nebýt zbrklý když má hlavní podezřelou z vraždy spisovatelku detektivních povídek znající všechny kriminalistické sounáležitosti. Zkušený nadporučík Rudolf Pekař si toho je vědom a tak se i vyšetřovatel Jarolím, který mu pomáhá, nestačí divit. Detektivka jako z povídky oné spisovatelky.(6.11.2016)

 • MM_Ramone
  ***

  Jedenásta epizóda televízneho krimi seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" nesie názov "Autorka detektívnych poviedok". Pomerne známa spisovateľka Šípová chladnokrvne zavraždí svojho manžela, keď jej oznámi, že sa s ňou chce rozviesť a vrátiť sa ku svojej bývalej žene. Dokázať jej vinu bude vďaka jej literárnym skúsenostiam s kriminálnymi prípadmi ťažké. Vraždu starostlivo naplánovala. Skúsený detektív Rudolf Pekař však nájde spôsob ako preukázať jej vinu. ***(4.6.2017)

 • - V bytě vražedkyně, kterou hrála Regina Rázlová, visí stejný obraz, který dostal Radoslav Brzobohatý k narozeninám v seriálu Dynastie Nováků (od r. 1982). (M.B)

 • - Červeno-modrá mikina, kterou oblékla Šípová (Regina Rázlová) v této epizodě, byla použita také v seriálu Dlouhá míle (od r. 1989) – zde ji oblékl Jan Teplý (Epizoda 5, čas 12:28). (swaata)

 • - Spoiler: V epizodě je zmíněn akt vraždy spáchaný zmraženým kusem skopového. Tato myšlenka prapůvodně pochází z pera britského romanopisce Roalda Dahla, konkrétně ze sbírky povídek „Lamb to slaughter“ z roku 1953, kde manželka zavraždí nevěrného manžela právě kusem skopového, které je posléze nabídnuto vyšetřujícím policistům. U nás vyšlo např. v antologii „Lupiči mrtvol“ (Orbis 1970). (guma)