Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tentokrát je hlavní postavou příběhu žena – autorka detektivních povídek. V šestnáctém poschodí jednoho panelového domu je nalezena mrtvola nájemníka Moravce, bydlícího v pátém poschodí. Přivolaný lékař konstatuje, že se jedná o vraždu. Všechny indicie ukazují na to, že pachatelem je jeho současná žena Šípová (R. Rázlová), průměrná autorka detektivních povídek. Domněnky jsou však jedna věc a důkazy druhá. Vyšetřováním je pověřen Rudolf Pekař (V. Hašek). Šípová se však ukáže jako zdatná soupeřka, která kriminalisty určitý čas vodí za nos... (Česká televize)

(více)

Recenze (22)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vražda v paneláku, to je niečo, čo by sme chceli zažiť aj každý v svojej bytovke, alebo aspoň niekde v susedstve....to napätie, že sa niečo deje, čo tam po nejakom morálnom hľadisku. Oprátky vyšetrovania tentokrát berie do rúk ten najskúsenejší z ansámblu a my mu úprimne držíme palce, aby každému dokázal, že ešte nepatrí do starého železa. Podozrivá je obzvlášť nesympatická, takže to má divák jednoduché. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jo vychcanost a představivost je u spisovatelů žádána, jinak by se vskutku neuživili. No a Regina Rázlová toho měla na rozdávání. Jen měla smůlu, že proti ní stál Rudla Pekař „který má taky za čepicí“. Takže z téměř dokonalé vraždy se nakonec vyklubala hodně hloupá…Regina se snažila, ale v Zemanovi jsem ji měl mnohem radši. Tady mi ta její postava lezla na nervy, stejně jako samotným vyšetřovatelům… ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Díl plně v režii matadora Rudolfa Pekaře, který od prvního setkání s vraždou v 16. patře panelového domu podezřívá manželku oběti a jen neví, jak na tuto na kriminalisty dobře připravenou ženu ušit bič. Je to totiž zkušená spisovatelka detektivních románů. Nakonec však přeci jen objeví jednu cestu. Velmi dobrý díl, který potvrdil, jak musí být kriminalista dobrý psycholog. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V priebehu rokov 1982 až 1986 bol vyprodukovaný český detektívny televízny seriál "Malý pitaval z veľkého mesta" (Malý - neveľký, nepatrný, drobný. Pitaval - zbierka pozoruhodných kriminálnych prípadov. Veľké mesto - Praha). Seriál obsahuje pätnásť samostatných zhruba hodinových častí, v ktorých kolektív pražských kriminalistov rieši rôzne kriminálne prípady. V poradí jedenásta epizóda nesie názov "Autorka detektívnych poviedok". Pomerne známa spisovateľka Šípová chladnokrvne zavraždí svojho manžela, keď jej oznámi, že sa s ňou chce rozviesť a vrátiť sa ku svojej bývalej žene. Dokázať jej vinu bude vďaka jej literárnym skúsenostiam s kriminálnymi prípadmi ťažké. Vraždu starostlivo naplánovala. Skúsený detektív Rudolf Pekař však nájde spôsob ako preukázať jej vinu. *** ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"To uděláme, až na ni budeme připravený. Jako ona na nás." To je vražda, napsala, vřískla a udeřila. Teď to jen dokázat a příprava npor. Pekaře skoro neměla chybu. Jen si to klíčové matení tělem nenechal ověřit, ale na to se policejní statistika neptá. Důležitá je čárka za objasněný trestný čin a dostatek zábavy při shánění důkazů proti namyšlené sedmilhářce. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (7)

  • Dům, ve kterém se stala vražda, je v ulici Štúrova v Krči. (sator)

Reklama

Reklama