Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Případ, který začíná téměř nevinně – krádeží v jedné z laboratoří veterinární stanice, dostává dramatický spád, když kriminalisté zjistí, že se ztratilo větší množství omamných látek a nebezpečný jed. Policie následně rozběhne zatýkání osob v okruhu narkomanů a dostane se až na stopu výrobce drog Postlera (V. Preiss), kterého zatkne. Druhého zloděje se ale zadržet nepodaří a Postler odmítá prozradit jeho jméno. Na policii navíc zavolá anonym, který vyhrožuje, že – pokud nepropustí Postlera z vazby – otráví jedem zdroj pitné vody... (Česká televize)

(více)

Recenze (26)

Cesty timem 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vzpomínám si, že toto a pár podobných českých filmů (např. Mravenci nesou smrt, na kterém jsme byli s partou v 80l. v kině) mělo na nás dost velký výchovný vliv. Ikdyž já jsem byl osobně od závislostí vždy hodně daleko, tak vím, že na nás všechny z toho šel strach a opovržení vůči feťákům a nevím o nikom z nás, kdo by chtěl drogy třeba jenom zkusit. Dnes to už nějak nefunguje. Bohužel... V. Preiss, jak si pamatuji v tomto byl hodně dobrý. Skouknu někdy opakovaně a možná mu dám hvězdu navíc. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Typické chování narkomanů když dojdou omamné látky a tělo si je žádá. Prostě ukradnou na co přijdou bez ohledu co to je. A tak se může stát, že vezmou i látky jedovaté. Tato epizoda se takovým případem zabívá a nutno uznat,že je to natočeno velmi vkusně. Chování a agresivita dvou narkomanů v podání Petra Čepka a Viktora Preisse je věrohodná a pro film náležitě dramatická. Dramatický je i tento příběh, neboť se tu objeví i hrozba v podobě otrávení vody. Scéna zatýkání v hospodě není přehnaná a naopak velmi reálná. Předposlední epizoda druhé série je tedy velmi povedená. ()

Reklama

Rattlehead 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Tohle není pro mě, takovýhle případy. To je samý běhání, samá pranice, a žádný přemejšlení." - Rudolf Pekař. Rozhodně jeden z nejlepších dílů celého seriálu. Když si vezmete, že takový herec jako Petr Čepek tu má jen malý štěk, tak o tom si mohou dnešní seriály nechat leda tak zdát. K tomu skvělý Viktor Preiss (památná scéna, kdy při absťáku zuřivě rozkopává okno). Zlatu Adamovskou jako feťačku jsem málem ani nepoznal. ()

Cibulka_C 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle byl tak divnej díl, možná z důvodu, že si neumím představit Viktora Preisse jako narkomana, i když mě jeho existence ve filmech extrémně se… vytáčí. 🥲 Ale zahrál to skvěle, to zase jako jo no… třeba jak skvěle byl agresivní u toho výslechu, to bylo super. 😚👌🏻 Nic jinýho se tam asi nestalo, bylo to exotické na svou dobu a dost zmatené na dnešní dobu. 🍹 ()

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělí záporáci Preiss a Čapek, kdy si dokonce jeden z nich zahraje na teroristu, co vyhrožuje otrávením města - a oproti mnoha novým kriminálkám to nepůsobí vůbec trapně. Preiss tady předvedl excelentní výkon člověka devastovaného drogou, který přece jen zná určité meze, které nepřekročí. Rudolf sice podobné případy nemá rád, ale přesto na to jde efektivním způsobem, který mu nakonec přinese úspěch. Závěrečná scéna v hospodě chvíli zavání takovým "nepřidáme tam nějakou poslední dramatickou honičku?", ale nakonec je ukončena realistickým a proto taky lepší koncem. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (4)

  • Scéna, kdy jsou pronásledování a následně zatčeni narkomani při jedné z honiček, se natáčela v ulici Africká na sídlišti Červený Vrch v Praze. (Winster)
  • Narkoman Postler (Viktor Preiss) má na nemocničním lůžku připoutané ruce popruhy podélně s postelí, ale tlačítko zvonku na sesternu má u hlavy, takže by se k němu v případě potřeby nedokázal dostat. (sator)
  • V této epizodě používá policie k nahrávání výslechu Kazetový magnetofon BRG MK27 IC automatic maďarské provenience, který stál v době dovozu 1 500 Kčs, tedy jeden průměrný plat. (sator)

Reklama

Reklama