Narkomani (E14) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1986, 59 min

Typické chování narkomanů když dojdou omamné látky a tělo si je žádá. Prostě ukradnou na co přijdou bez ohledu co to je. A tak se může stát, že vezmou i látky jedovaté. Tato epizoda se takovým případem zabívá a nutno uznat,že je to natočeno velmi vkusně. Chování a agresivita dvou narkomanů v podání Petra Čepka a Viktora Preisse je věrohodná a pro film náležitě dramatická. Dramatický je i tento příběh, neboť se tu objeví i hrozba v podobě otrávení vody. Scéna zatýkání v hospodě není přehnaná a naopak velmi reálná. Předposlední epizoda druhé série je tedy velmi povedená.(6.11.2016)

Viktor Preis herecký koncert a Čepek tomu dodal trochu západního thrilleru.(30.4.2017)

Parádní a napínavý díl už kvůli herectví Preisse, který si parádně vystřihl roli vysokoškolského skoroprofesora totálně závislého na perníku. Napínavé je film i díky velkému nebezpečí, kterým vyhrožuje druhý záporák - Čepek. Velmi podařený díl plný napětí a dobré kriminalistické práce.(7.9.2016)

"Vy jste hlídala jedno dítě a neuhlídala. A nás, co máme na starost celou Prahu, byste chtěla hubovat. To před Váma smekám." Tak jsou drogy cool nebo nejsou cool? Dneska je to těžké poznat, protože pumpování žilou, nosem či jazýčkem se stalo běžnou věcí. Já jsem však v jalových letech zahlédl Narkomany, takže jsem věděl, že mé žíly se s jehlou potkají jedině při odběrech krve. Ty prázdné oči chemika Postlera a žebrání o trochu perníčku mě vyléčilo od jakékoli závislosti dřív, než vůbec nastala. Díky.(16.12.2016)

• MM_Ramone

Štrnásta, predposledná, epizóda z televízneho kriminálneho seriálu "Malý pitaval z veľkého mesta" sa volá "Narkomani". Bolo vylúpené laboratórium veterinárnej stanice. Lupiči si odniesli značné množstvo morfínu, psychotropných a omamných látok. No nezmizli len drogy, ale i nebezpečné prudké jedy. Tie by mohol páchateľ použiť ku spáchaniu teroristického útoku a ohroziť tak tisíce životov. Preto musia príslušníci z pražskej kriminálky tento prípad urgentne vyriešiť. **(5.8.2017)