Kdysi známá herečka Eva (Emília Vášáryová), která se vrací z protialkoholního léčení, by udělala cokoliv, aby znovu získala přízeň člověka, kterého v životě ranila nejvíce – svého syna. (AČFK)

oskar10001

Zbožňujem dejiny slovenskej kinematografie, dnešná tvorba je výrazne slabšia, no, tento titul ma presvedčil, že existuje svetlo a Eva Nová ma presvedčila o najlepšom svetle, aké môže byť! Každý jeden záber má emóciu, zmysel a precítenie. Pani Vášaryová je dokonalá. 9,5/10 ()

anti-hil

Emília Vašáriová v dramatu o dopadech slávy a pádu. Emília Vašáriová jako slavná herečka a neslavná matka, manželka, sestra, babička, člověk. Eva Nová je drama looserů, kteří se snaží zvrátit zašlé časy. Film looserů, kteří své looserovství předali a/nebo vypěstovali dál, a o boji s ním. Výsosti filmu jsou kombinace detailní statické kamery a herectví Emílie Vašáriové, která dává estetiku zouvání si bot v předsíni, i tíživou hloubku vypití sklenice vody. ()

JSYSMHJF

Oči, ruce, gesta, mimika, geniální detaily, mnoho vysloveného beze slov a těch podob! = klobouk dolů před paní Vášáryovou, jistě je za tím vším i perfektní práce režiséra a scénáristy v jedné osobě. ()

pupidup

Tady je zcela jasné,která ze sester je paní herečka! Napjate jsem sledovala kazde hnutí jejího obličejového svalu. Každý výraz. Film se vleče v depresi poslední etapy života.. říkám si..já bych..kdybych..ale to nemohu vědět. ()

Jarzee

Už som ho veľakrát odložil na inokedy lebo som ocakaval presne to, čo mi nakoniec dal. Veľmi komorné, nenadbiehajuce vkusu, s úžasnou pani Vasaryovou. Takto si predstavujem peklo alkoholizmu. ()