Reklama

Reklama

Eva Nová (Emília Vášáryová) kdysi patřila mezi známé a uznávané herečky. Po výstupu na vrchol její kariéry však následoval strmý pád. Eva se propila do dlouholeté apatie, aniž by brala jakékoli ohledy na ty, kterým na ní záleželo a milovali ji. Nyní, ve dvaašedesáti letech, chce začít nový život. Na začátku filmu se Eva už potřetí loučí se svou podpůrnou skupinou, a jak doufá, taky naposled. Poté, co si prošla obdobím izolace, je skálopevně odhodlaná zůstat střízlivá a usmířit se s těmi, jejichž důvěru ztratila během nejtěžších let své závislosti. Více než cokoli jiného si přeje znovu získat přízeň člověka, který je pro ni v životě nejdůležitější - svého syna Doda (Milan Ondrík). Po letech vzájemné zášti a hněvu touží po jeho přijetí, a i když se už skoro neznají, je pevně rozhodnutá všechno napravit. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (129)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Šlo by to z hodně důvodů odmítnout - od doslovnosti některých scén po celkovou prvoplánovost a ošuntělost námětu, který bez ozvláštnění naplňuje svůj rámec. Ale na druhou stranu je to velmi vkusné, nejde to nutně divákovi na ruku a postava Vášáryové není zdaleka tak jednobarevná, jak bych si tipoval, že bude. Takže nadhodnotím. 3 a 1/2 ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $27,745▐ taký klasický rodinný dramat, ktorému chýba trochu šťava, lebo prevažne sa strašne vlečie ale strašne a v konečnom výsledku tá umelecká avangarda ostane lietať niekde v lufte, nezasiahne to tak silne ako by malo /videl v kine: 40%/ ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Já opět po delší době smekám, ale tentokrát to bude před dvěma osobnostmi a to je v prvé řadě Emília Vašáryová a ten druhý je kameraman, protože on s tváří Emílie doslova souzněl a každý záběr byl citlivý, jemný a pověděl nám dokonale vše, co Eva v jakoukoliv chvíli prožívá. Byl to Emíliin herecký koncert, ale já jí vždycky milovala, tu jemnou, křehkou a citlivou osůbku ze Slovenska. Jsem ráda, že její rozhodnutí odejít z této profese změnila, děkuji. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Zhruba ze dvou třetin silný a přesný portrét stárnutí, slabosti a odcizení. Marko Škop má jako dokumentarista cit pro vystižení sociálního zázemí postav bez nadbytečného vysvětlování. Prostě ví, kam se má kamera dívat a jak. Dusivá komořina i zvláštním způsobem sebereflexivní film bohužel v poslední třetině svojí intenzitu rozředí v nadbytečných a opakujících se scénách mizérie a koukání se do zrcadel. Je za tím cítit jasný režijní koncept (Eva se do zrcadla dívá už na začátku), ale zároveň z toho také trčí určitá konstrukce, která na rozdíl od rodinné linie až příliš přímo zobrazuje to, co je divákovi zřejmé mimoděk. Scény z domova důchodců a recepce trochu zaměňují empatii za exploataci. I závěr v bazénu pak vyzní trochu rozpačitěji než vrcholné scény z první části, kdy kamera přesně ví, jak velký odstup od děje a postav má udržet. Eva Nová se nicméně v kontextu současné festivalové kinematografie nemá zač stydět. Přes svoje nedostatky je totiž při věci. Silné *** / slabé ****. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Emíliá Vášáryová nie je moja najobľúbenejšia slovenská herečka, ale musím kapitulovať a uznať, že takmer exceluje. Práve herečkin silný výkon (v ktorého dosiahnutí jej určite riadne pomohol evidentne nekompromisný režisér, ktorý vedel, čo chce a nebál sa to tak urobiť bez ohľadu na to, čo si o ňom kto pomyslí) patrí k najväčším plusom snímky. Ďalším sú ostatní herci (nie nudné cameá, ale plnokrvné postavy - suseda, sestra, syn a jeho manželka) a prvú hodinu temná, bezvýchodisková, totálne drsná atmosféra, kedy sa ľudia správajú z rôznych príčin skutočne hnusne (a návštevy rôznych, hm, kultúrnych podujatí sú čistou depkou, to by som si radšej strelil do hlavy, než sa niečoho takéhoto zúčastňovať). Pozeralo sa mi to takmer ešte ťažšie, ako Cannibal Holocaust. Preto zamrzí posledných 40 minút, kedy scenár nudí, varí z vody, je nezáživný, motá sa od jednej nie príliš zaujímavej scénky k scénke epizodickej, ktorá v ňom pokojne nemusela byť a všetkému tomu dominuje WTF pasáž s dôchodkyňami (o bazéne nehovoriac). Za pokazený scenár (ktorý sa začína pôsobivo a relatívne tak aj pokračuje, ale rozhodne tak nekončí) dávam „len“ 3*. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (10)

  • Film sa nakrúcal v Pečovskej Novej Vsi. (YoZo8)
  • Takmer všetky fotografie z minulosti Emílie Vášáryovej, použité vo filme, pochádzajú z albumov herečkinej obdivovateľky, ktorá ich zbiera od dvanástich rokov. (ambron)
  • Závěrečná scéna v bazénu se točila při teplotě 15°C. (klukluka)

Reklama

Reklama