Utržený ze řetězu

• Francie Danny the Dog (více)

Mafián Bart půjčuje peníze. A umí se postarat, aby mu je dlužníci vrátili i s tučnými úroky. Přijde vždy se svým poskokem Dannym, který je skutečné polozvíře. Když mu Bart sundá obojek, každého, kdo je v dosahu, zmlátí nebo zabije. Jeho život však není žádný med. Mlčky vegetuje v psím kotci. Nemluví, možná to ani neumí, nebo jen málo. Jednoho dne vejde ladič pian Sam do místnosti, kde Danny čeká na svého pána před výpravou za dlužníky. V Dannym tóny nástroje probudí zvědavost, zbytky lidskosti. Přisedne si a pomáhá Samovi ladit... Náhle zazní signál a Danny musí běžet na pomoc Bartovi. Danny s Bartem a jeho poskoky odjíždějí a po cestě se zastaví ještě u jednoho zlatníka, který dluží peníze. Bart opět vypustí Dannyho a zákazník v obchodě Wyeth je svědkem rvačky. Danny se zákazníkovi líbí, a tak navrhne Bartovi obchod: Wyeth totiž pořádá tajné souboje na život a na smrt. Bart přijímá a přivede Dannyho na zápas... (TV Prima)

Pavlisko83

Akční film založený na zajímavé myšlence a to "uvázání lidské mysli na vodítko". Jet Li své fanoušky rozhodně nezklame a Bob Hoskins je padouch se vším všudy. ()

JARDAHONDA

Akční, krutý, ale přesto smutný thriller o mentálně zaostalém mladíkovi Dannym, kterého si zahrál výborný (Jet Li), který vzhledem ke zkušenostem s bojovým uměním byl pro tuto roli přímo stvořený.. Danny je odmalička vychováván, jako bojový otrok, kterému stačí sundat obojek a napovel vyplení místnost od všeho živého až do chvíle, kdy náhodou potká slepého ladiče piján, kterého ztvárnil skvělý (Mrogan Freeman),, který mu ukáže jiný život... Drsný snímek, který ukazuje i druhou minci " dobro vs zlo " hodnotím za 4 **** ()

Aesthetic

Film je rozdělený na dvě části.Na akční (podle mě tu slabší) a na část "emocionální" kde se Danny učí hrát na klavír, poznává se s dcerou ladiče pian apod.. Celkově si film dokážu představit, kterak se ubírá spíše tím méně akčním stylem.Ten se tu moc dle mého názoru moc nepovedl (Zbytečně přehrávané rvačky ) , ale na druhou to stranu zachraňují perfektní herecké výkony (Jet Li, Morgan Freeman ) a občas i trocha humoru. ()

Indio

Konečně západní blbouni využili Jeta Liho k pořadné řežbě. Přhldná akce a slušnej příběh, Luc Besson to je jasny, má to kule. ()

JerryPilsen

Navzdory slibné zápletce je to stále jen bojový film,který ovšem míří výše než by se zdálo.Dolů ho ale táhnou některé absurdity,které samozřejmě fanouškoům akčních filmů těžko můžou vadit :) ()

Yhitte

Musim říct, že chvilkami jsem si myslel, že se koukám na dva uplně jiné film, ale pořádný nářez a kvalitní drama se jentak nevidí a opravdu jsem se toho nemohl nabaštit. ()

saluk

Až na pár maličkostí výborné. Zaujímavé skĺbenie drámy a akčného filmu. Ako dráma je to zaujímavé a Jet Li tu musí aj čo to zahrať. Tej akcie tu až tak veľa nie je ako je tomu v iných jeho filmoch, ale keď sa už k nej dostaneme, je to paráda. Choreografia v bojových scénach je perfektná, má hlavu a pätu (hlavne súboj na záchode na 2 metroch štvorcových). K tomu fajnová hudba a Morgan Freeman :) U mňa veľká spokojnosť a čisté 4 hviezdy ()

elflord01

Nedávno znovu viděno po letech, a i dnes musím říct, že jeden z filmů s Jet Li, který mě stále baví :-). Dobrá choreografie soubojů, slušný příběh (i když trochu zidealizovaný) ... prostě myslím, že příště se podívám opět rád ;-). ()

DavidAAAA

Velice zajímavý námět, ale víte, co mi ten film velmi rychle zhnusilo? Tak si představte, že máte člověka vychovaného jako zvíře, umí se jen mlátit a téměř neumí mluvit. A najednou se ho po smrti páníčka ujme moudrý muž, který na něj mluví jako nějaký profesor, a světe div se, psočlověk mu většinou hned rozumí. Jednou dělá, jako že nic nechápe, pak zas najednou chápe všechno, pak zas nic. Skutečně divný, nedotažený. A upřímně, nudil jsem se a ani nedokoukal. Rovněž scény rvaček na začátku na mne působily jak z nějakýho béčkovýho filmu 80.let, amatérský, odfláknutý. Hodně slabý 2 hvězdy. Věřím tomu, že ujmout se tohohle nějaký schopný režisér, mohla to být fakt pecka. Ale takhle je to slabota. ()

michal.pauza

I když se mi film zdál z počátku dost krutý a nesmyslný, asi až v polovině jsem pochopil o čem vlastně vypráví... Hlavní hrdina tu nepředstavuje pouhý kus masa, který poslechne na slovo. Je zajímavé, že lidskost v něm zahlídne až slepec. Velice pěkně viditelná změna člověka. Z primitivního chlapce, který umí v podstatě jen zabíjet se postupně stane milé stvoření, kterému záleží na ostatních. Celkem zajímavé zpracování přátelství a lásky vůči brutalitě a agresi. Snímek můžu s klidným srdcem doporučit všem co mají rádi pořádnou akci a překvapivé zápletky osudu. ()

prasecak_cz

Není to nejsilnější snímek Jeta Li, ale kouzlo má... Brutalita a násilí se střetnou s citem a dobrem - která strana zvítězí? V tomto je to taková pohádka z podsvětí... ()

Rathe

Když jsem film sledoval, přemýšlel jsem o slovu, jakým bych ho mohl pojmenovat. A napadlo mě slovo roztomilý. Dílo skvěle zpracovává vjemy narozeného dítěte a perfektně jednotlivé momenty zobrazuje, např. první pusa (jen na tvář), první zmrzlina či první film v televizi. Největší zážitek - sundávání opasku z krku (sám jsem se toho naprosto bál). Abych pravdu řekl, tak pro mě ta část s Bartem nebyla zase tak důležitá a dokonce bych si dokázal představit film bez ní. Jet Li je v mých očích vážně skvělej frajer ;) ()

Jarsey

Filmové spíše drama než akční film, spojení americké kinematografie, která vévodí snímkům z prostředí podsvětí a klasické asijské kung fu bojovky. Jak se jen tak nějaký bojovník s trochu jednodušším chápáním ocitne z jednoho světa, kde se nemilosrdně bojuje o peníze, kde je on sám držen jen k tomuto účelu a v podstatě se s ním zachází jako se psem vysílaným na psí zápasy, ve světě druhém, kde funguje rodina a lidská soudružnost? Moc propracovaným způsobem to samozřejmě nejde. V jednu chvíli jede v autě se svým "páníčkem" a za chvíli, než se naděje, se nachází u slepého Morgana Freemana. Máte chvíli pocit, jako kdybyste přepnuli jeden program, kde běžel béčkový akčňák na dramatický snímek, skoro až hudební. Ty dva propojené světy mají oba co do sebe, přesto jsou tak odlišné. ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky