Utržený ze řetězu

• Francie Danny the Dog (více)

Mafián Bart půjčuje peníze. A umí se postarat, aby mu je dlužníci vrátili i s tučnými úroky. Přijde vždy se svým poskokem Dannym, který je skutečné polozvíře. Když mu Bart sundá obojek, každého, kdo je v dosahu, zmlátí nebo zabije. Jeho život však není žádný med. Mlčky vegetuje v psím kotci. Nemluví, možná to ani neumí, nebo jen málo. Jednoho dne vejde ladič pian Sam do místnosti, kde Danny čeká na svého pána před výpravou za dlužníky. V Dannym tóny nástroje probudí zvědavost, zbytky lidskosti. Přisedne si a pomáhá Samovi ladit... Náhle zazní signál a Danny musí běžet na pomoc Bartovi. Danny s Bartem a jeho poskoky odjíždějí a po cestě se zastaví ještě u jednoho zlatníka, který dluží peníze. Bart opět vypustí Dannyho a zákazník v obchodě Wyeth je svědkem rvačky. Danny se zákazníkovi líbí, a tak navrhne Bartovi obchod: Wyeth totiž pořádá tajné souboje na život a na smrt. Bart přijímá a přivede Dannyho na zápas... (TV Prima)

halogenka

Na film mě přitáhnul scénář a hudba. Hudba nezklamala, scénář trochu ano, na můj vkus některým postavám chyběla dostatečná motivace. Při sledování jsem nemohla neocenit skvělou kameru, stejně jako Jeta Li, kterému jde (krom jiných věcí) psí pohled opravdu skvěle. Jen možná ten Morgan už by mohl dostat nějakou roli pořádného záporáka a nehrát poslední dobou jen "hodné strejdy" - i když je hraje dobře. ()

Vědma

Silnější tři hvězdičky. Nebylo to vůbec špatné - Jet Li se smutnýma očima, vynikající Bob Hoskins, Morgan Freeman jako Ray Charles, dobře natočené bojové scény a příběh o záchraně nejbídnějšího z bídných díky krásné hudbě a všeobjímající lásce. Ale raději to nezkoušejte brát si domů zatoulaného rotvajlera, není tak jisté, že vám bude jenom vděčně olizovat ruku a nikdy vás nepokouše. ()

fmash

Snesitelná míra patosu, příběhových šablon a béčkovitých ilegálních zápasů, jinak ale brutální zásah přímo na komoru. Pro mě výborná kombinace přímočarých drsných asijských akčňáků s charakterním herectvím známých bledých (resp. černých) tváří. Když má dostat gauner na držku, tak hned, pořádně a bez baletních vložek. Tak jako v tomhle filmu. ()

maverick10

Ono to jde a ne ze ne. Natocit vkusne kung-fu film, ktery ma v sobe vic nez jen kung-fu. Ma v sobe pribeh a predevsim ma v sobe Morgana Freemana. Ano je to on, ktery dava filmu vetsi rozmer a hloubku. Rozervany pes Jet Li ukazal ze je i trochu herec, ale kung-fu je preci jeho silnejsi stranka. Role krutaka Barta jakoby byla sita Bobu Hoskinsovi na miru, takhle si nejak predstavuju lidskeho, prirozeneho padoucha. Kdyz to shrnu - kung-fu mela ktera ma v sobe i zivot. ()

Diamant

NAČRTNUTIE OBSAHU: Danny je otrok, ktorý bol od malička "vychovávaný" doslova ako bojový pes. Krutý pán ho má v klietke a zarába s ním peniaze na ilegálnych gladiátorských zápasoch. Dostane sa niekedy Danny spod nadvlády tohto tyrana? A ak áno, ako si poradí so slobodou? KOMENTÁR: Existujú rôzne otroctvá, nielen tie vonkajšie. Ako byť slobodným Božím dieťaťom? ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov. ()

Carlossss

Precizně natočená akce prošpikovaná řadou vynikajících akčních scén. Scénář je nenáročný, jednoduchý a určitě nepatří k tomu nejlepšímu, co kdy Besson vypotil. Jet Li a sekundující Morgan Freeman jsou taktéž výborní. Zvláštní pochvalu před nastoupenou jednotkou by si zasloužil Bob Hoskins, který byl jako strýček Bart nejvýraznější z celého snímku. Dobrá zábava... ()

kagemush

Cože? Už zase Pygmalion?? A kdo je tady tentokrát za popeláře? Hoskins? A četl Hoskins scénář,než to podepsal? Těžko.- A co na to Freeman-Higgins? Nic. Má moc práce stěma pijánama. ()

SonG

Podle mého se Jet li umí prát, ale s herectvím to tak dobře už nevypadá. I tak je ale Danny (the Dog) dobrou odpočinkovou jednohubkou s Freemanem navrch. ()

ilemas

Film jsem shlédl jenom kvůli dvěma jménům : Luc Besson a Morgan Freeman, jinak by mě minul. Hned v úvodu jsem to chtěl vzdát, nemám rád tyto takřka komiksové kung-fu filmy, kdy jeden nepřemožitelný hrdina si poradí se stovkou zabijáků. Více se mě líbila ta klidnější část filmu, kdy Danny přišel do nové rodiny. Nakonec to nebyl tak špatný film, ale jedno shlédnutí stačí . ()

peto12

Herca Jet Liho mám tiež celkom rád. Ale toto je slabší film, rovnocenný s jeho starým filmom z roku 1998 - Král zabijáků. Bitky dosť dobré, ale dejovo slabšie. ()

Martin741

Toho Cinana Jeta Liho nemusim, a nejsem ziadny jeho fanda. Ale uznavam ze suboje a Liho bojove umenia boli a su na urovni. 69 % ()

Wiikii

Zajímavý leč už trochu ohraný příběh o důležitosti dobré rodiny. Plus francouzký styl herci Jet Li a hlavně Morgane Freeman dávají tomu všemu něco víc. Jenže to nestačí. Skloubit dohromady akční nářez s prvky trilleru a drámy je obtížnější než se zdá a u Danny the dog se to úplně nepovedlo. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

kaposlav

Tak to je ale pekná sprostosť. Trvalo len pár minút a zistil som, že niekto to poňal absolútne nerealisticky. Mafiáni bez strelných zbraní sa idú biť rukami s Dannym (Jet Li). Stačilo vytiahnuť pištoľ a urobiť pif paf, ale to by bolo po tak "úžasnom" filme. Ten majiteľ, šéf Jeta Liho, alebo kto to bol ten starý káreček v bielom obleku bol tragicky smiešny už okolo desiatej minúty. Dvaja ho tam chňapali pelendrekmi na zemi hlava nehlava a na miesto toho, aby bol v bezvedomí s otrasom mozgu a polámanými rebrami, tak ich zázračne a dementne premôže, aby dal dole obojok a aby nestačilo tak tam mláti jedného po druhom a opäť nikto nemá strelnú zbraň. To sú ale decentní gangstri :) Trapas!! Keď sledujem tie hodnotenia a chvály, tak pokojne mohol Jet Li vedieť aj lietať a nemusel by byť uvedený ani žáner sci-fi. Mnohý to tak majú radi, alebo im to príde normálne reálne. 1* za dobré choreografické bojové výkony Jeta Liho ()

dezorz

reziser videoveho kuriera, producent besson, ktory ma za sebou onakvejsie popcornove zlataniny a jet li, ktoreho neazijske filmy velku dvoru nebudia. a NAPRIEK tomu hajp velmi kvalitneho a atmosferickeho filmu. ako to je? tak ako vravi hajp. je to najlepsi neazisjky film jet lia, bohuzial, originalita tohto filmu, pomalost a atmosfera su prilis gycove a dej prilis jednoduchy, aby to li nedokazal v buducnosti vylepsit. :) bohuzial, aj napriek skvelej britskosti poluicnych gaunerov, prachy uz boli zbalene a guy ritchie uz vypadol. ()

cariada

Slušný thriller o muži ,který byl vychován jako zabijácký pes a jednou při autonehodě se dotane na svobodu a ujme se ho slepý ladič pian a ten ho začně měnit na normálního člověka ,ale jak už to bývá minulost se přihlásí. ()

Petoss1

Deprimujúce prostredie príbehu krásne pridáva na atmosfére a akčná časť je čistý bonus tejto vskutku slušnej drámy. 80% ()

Sinn

Báječnej film! Nečekala bych, že se dá takhle smíchat pořádný drama s hodně funny a roztomilýma scénkama, za kterejma následujou luxusní akční bitky. Jediný problém mám s obsazením hlavní role. Jet Li je sice pan herec a jouda mu jde výtečně, ale mnohem víc by se mi sem hodil nějaký zhruba dvacetiletý hošík místo vrásčitýho čtyřicátníka. Zvlášť, když doggie vypadá starší než jeho páníček. ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky