Samurai 2

• Česko Samuraj - Musaši Mijamoto: Bitva u Ičidžódži (více)

Takezo už ako samuraj, pod novým menom Miamoto Musashi, putuje po Japonsku, stretáva sa v súbojoch s tými najlepšími samurajmi a stále zostáva neporazený. Všade ho už poznajú ako toho najmocnejšieho samuraja v celom Japonsku. Musashi sa vracia do Kyota, aby vyzval na súboj majstra tamojšej najprestížnejšej samurajskej školy. Takeza si všimne velmi schopný, ambiciózny samuraj Sasaki Kojiro, ktorý v Musashim vidí svoju životnú výzvu a jeho jediným cieľom sa stáva vyzvať a poraziť Musashiho v zájomnom súboji.

Sasaki Kojiro je podobne ako Miamoto musashi, skutočná historická postava a je ústredným motívom vo filme Kojiro (1967, réžia Hiroshi Inagaki ). (kitano)

Torako.chan

Konečně nám po prvním dílu dopřáli akci! :D Plus je to opět pěkně natočené. Tohle už mě do toho dostalo. Což je vlastně typický styl Eiji Yoshijawy. Četla jsem od něj Taiko a i tam je pozvolný začátek a také od druhé třetiny skvělé, napínavé a konec bývá lehce dramatický ale opět už pozvolný. Miyamoto Musashi jsem nečetla, takže jsem opravdu zvědavá jak to bude ukončeno. Zatím se mi zhnusil Matahachi, Ocuu je stále stejně roztomilá, mnich Takuan stále stejně chytrý, Musashi silný a přibyl nám tu můj oblíbenec Kojiro Sasaki :) Super. ()

York

Rekneme o neco akcnejsi nez prvni dil, ale cekal jsem od toho mnohem, mnohem vice. Vetsina (asi dva) souboju se odehrava v takove tme, ze neni nic videt, setkani s Nikkanem, jednou z nejdulezitejsich postav, co Musashi potkal, bylo ubohe a hlavne se film uz nedrzel knizni predlohy, takze sceny byly prehazene a celkove me to prislo dost zmatene. Kdybych zrovna necetl tu knihu, asi bych vubec nevedel, co se deje. ()

warrenur

Plati to, co som uz pisal pri pvom dieli. Kniha, ktorej som hrdym vlastnikom mi pride omnoho vypovednejsia a vernejsia. Predsa len, doba pokrocila a tento sposob spracovania je uz i na mna silna kava. Slabucke. Pozitivne hodnotenie si zasluzi snad len pribeh. A i toho sa z knihy moc nedostalo. ()

Rami

O dost lepší než první část, ale stále platí, že souboje za tmy nejsou díky stáří filmu a všudypřítomné černi vůbec přehledné. Škoda. ()

massdonfel

trochu lepší než první díl.. jde zde dobře vidět vývoj charakteru hlavní postavy. Ovšem znovu je to takové mdlé a místy zdlouhavé.. celkově nic moc zábavné. nechávám 6/10 ()

brumbrum

Na hranici nepozeratelnosti.. Tipek bojuje, aj ked je tazke povedat, ze za co. Proste seka ludi, vsetky zeny po nom tuzia, on je len nasraty a porcuje ludi, namiesto aby si vzal velice milu a sympaticku babenku, ktora za nim beha uz druhy diel. Chce sa proste vraj ucit, takze si vzdy nabrusi mec a dakoho naporcuje. A babenka len place; tej mi bolo fakt hodne luto. No a este budhisticky mnich, celkom po budhisticky sa len chechce a ma ich komplet v trubke; nebyt toho hajzlika, tipek mohol svoju muznost dokazovat celkom inak, v rodinnom kruhu. Takto ho vystrelil na orbital hladania muznosti, kde sa hybe sam, okrem tych posekanych mrtvol. Toho budhistu aj tipka s nenajdenou muznostou aj zalubenu nestastnu zenicku, to vsetko clovek ovsem zial pozna aj v dnesnom supermodernom svete. Modernych samurajov, vypaplanych manazerov, neurologov az po politikov - zanechaju len pust a nestastie a citia sa jak studovani samuraji. 1* z milosti; prva cast bola slubna, totok chcelo zotrvacnost a nervy. ()

messi@h

Bohužel, rozčarování se opakovalo. O maličko lepší než první díl, dvojka jde trošku víc do hloubky. Smutné ale je, že film pojednávající o nejslavnějším šermíři japonské historie neobsahuje skoro žádné souboje! Když se schyluje k souboji, většinou následuje střih a Musaši se vítězně vrací. Dokázal bych to režisérovi snadno odpustit, kdyby šel do větší hloubky po stránce filozofické. Ale na můj vkus až moc často sklouzává do romantické polohy jako z červené knihovny, která filmu vůbec nesluší. Naopak nechápu motivaci všech těch žen, které se do Musašiho neustále zamilovávají, ačkoli on nedělá vlastně nic víc, než že je ignoruje nebo odmítá. Také je až moc prostoru věnováno nejrůznějším vedlejším postavám (Matahači a jeho rodina, Ocú atd.). Upřímně už nevěřím, že by mě třetí díl dokázal něčím zásadním příjemně překvapit :( ()

Inozuka

Výborný samurajský film o cestě meče. Mijamoto Musaši se hledá, kašle na ženský a jediné, co ho zajímá, je ostrost jeho katany. Což se po radě starého mnicha pokouší přehodnotit... Mnohem vážnější a přirozenější než první díl. Celkem dost akcea hustých řečí - nejvíc se mi líbil rozhovor se zbrojířem o broušení meče. Mifune je tu ve své nejryzejší podobě a je prostě boží... ()

Godhaj

„Chodí to stejně v lásce i v boji. Buďte rychlý, nebo vás Musaši porazí.“ Děj je oproti prvnímu dílu přímočařejší a více se soustředí na hlavní linku, a to Musašiho boj na chrámové hoře proti přesile nepřátel. To je velké pozitivum. Ale tento klad zastiňuje vizuální stránka filmu, která trpí množstvím studiových záběrů s papundeklovými kameny a namalovanými horami a nebem. To působí velmi hloupě a lacině. Výsledek je tak u mě stejný jako v případě prvního setkání s Musašim, převažuje mírné zklamání. ()

DJ Kritik

V druhom diely sa Takezo snaží získať spôsoby samuraja a tak putuje Japonskom a stretáva sa s rôznymi šermiarmi. Obe osudové ženy sú mu neustále v pätách a márne sa snažia získať si jeho priazeň. Ale ani Takezo ešte "nedospel"... ...... ... .... Akčnosť: *** Reálnosť: ** Romantika:** Súboje: ** Vtiahnutie do deja: *** ()

jack_scott

Ještě že archaické souboje doprovází místy ta nádherná japonská příroda! Choreograf by měl učinit harakiri, souboje...jsou otřes. Film na tom sice nestaví, ale je to do očí bijící! Mifune to celkem zachraňuje, navíc...člověk se nad to musí povznést. Přeci jen, jde hlavně o životopisný snímek. Celkově dobré, člověka to navnadí na závěr triologie! ()

necrosrandist

Nezapomenutelná scéna "přesilovky" na rýžových polích. Skvělé tempo a správně umístěná akce. Trilogie spěje ke svému vrcholu. ()

Nobunaga

U trilogie Samuraj Mijamoto Musaši musím se zklamáním konstatovat, že filmové zpracování, i když s Toširo Mifunem, rozhodně neodpovídá kultu, jakým Musaši je. Příběh je místy tak nekonzistentní, že nemít právě rozečtenou knižní předlohu, tak ani nevím, která zrovna bije :-0 Je ovšem otázka, jestli to není pokrácené pro západní publikum. Nepíše se mi to snadno, zrovna u Musašiho, ale takhle, jak to vyšlo u nás, bych to snad označil i za nejslabší Mifuneho filmy co jsem zatím viděl (z 17-ti, jestli počítám dobře) ()