Mikýřova úžasná pouť internetem

(pořad)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinu. Byl jím Mikýř, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Jeho odvaha změní svět. A nebo taky ne. Martin Mikyska dal vzniknout na místní poměry ojedinělému formátu, ve kterém se týden co týden věnuje tématům, které hýbou českým internetem. (MALL.TV)

easaque

3* před rokem jsem začínal s tímto komentářem: "pro tenhle pořad nejsem ta pravá cílová skupina, protože nejsem zapojen do sociálních sítí, natož abych se zajímal o působení českých "celebrit" na nich. Přesto jsem pár dílů shlédl, abych pochopil proč tu má tak vysoké hodnocení. Věřím, že pro někoho to může být vtipně kritické, ale jestli to má nějaký smysl tak to pochybuju a jen vzniká další "celebrita", která parazituje na působení jiných. Ale odpad si nezaslouží, tak dávám aspoň jednu hvězdičku a baví mě jít proti proudu ;-)." .... Listopad 2021: Za vším tím, co jsem napsal o starších dílech si stojím, ale koukám, že v posledních měsících Mikyska uzrál a vybírá si čím dál zajímavější témata. Zejména předvolební pořady měly hlavu a patu a teď i poslední o investičních šmejdech má šťávu. Jeho styl humoru i používaný slovníček je určitě bližší mladší generaci, ale pro ně je to hlavně určeno. Rozhodně jsem rád, že se objevil pořad, který si nebere servítky a dělá si srandu z lidské hlouposti. Takže hnedle je tu z hvězdičky třikrát tolik.... Jen tak dál ;-) [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Lischai

Nevěřil jsem, že se to na českém internetu může stát, ale tohle je opravdu neironicky vtipné. Držím Mikyskovi palce a doufám, že o něm budu slýchat víc. ()

C0r0ner

Relativně rychle se to okouká a videa s osobním vyřizováním účtů s internetovými "hvězdami" jsou vyloženě o ničem, ale je to prdel jak svině, je to aktuální, je to vizuálně perfektně udělané ve stylu Kung Fury a celkově je to na české scéně jako zjevení. Akorát že vůbec! 85% ()

Lachtaan

Je to sice bizárek na pátou, ale přesto se jedná o jeden z v současnosti nejdůležitějších publicistických pořadů na českém internetu, který velmi zábavnou, byť poučnou formou dokáže skvěle poučit o těch nejsilnějších kauzách, které hýbou nejen tou virtuální, ale bohužel i skutečnou českou společností. ()

JoseBenes

Mikýř je nový Čtvrtníček. Change my mind. Humor občas hapruje, ale povětšinou je každé video velmi dobře odvedená práce. ()

Melios

Na veľa vám môže stačiť aj úplne malý a jednoduchý nápad. "Honimíre, máš naprostou pravdu! Akorát že vůbec.." Pán Mikyska dokázal so svojim produkčným týmom nájsť obrovskú dieru na trhu a priniesť do Československých lesov a hájov politickú satiru spojenú s náučnou tématikou, miestami až silnou investigatívnou novinárčinou, štylizovanú do prostredia YouTube videí a MEMES okolo roku 2009 (s tým sa Kovy už pochváliť nedá, keďže sa z jeho videí postupne vytratilo a zmenilo hlavne zameranie, z podania informácii o téme na prostú stand-up komédiu) . Svojou témou a prevedením si showka nájde mladších divákov, no hlavne aj veľkú časť dospelého osadenstva. Niekomu nemusí vyhovovať drsný a vulgárnejší humor s pojený s chaotickými prestrihmi a energetickými scénami, no pre väčšinu tém mi táto štylistika extrémne sadla. Tým ako sa svet časom stáva viac a viac politicky korektným je úctyhodný výkon prísť s niečim podobne odvážnym. Osobne môžem reláciu len srdečne odporučiť. Mall.tv prekypuje skvelými námetmi od menších tvorcov a je super vidieť, že i cez byrokraciu, ktorá cez takéto projekty logicky prúdi sa stále dá presadiť. A to som videl len zlomok toho, čo sa na tomto tripe dá nájsť. Držím teda tvorcom palce do budúcna a aj keby to boli len ďalšie dve videá, podarilo sa im niečo, čo už dlho niekomu nie - záujem ľudí sa dobre informovať. Well, niekedy vám na vybudovanie komediálneho zlata postačí aj strohý Sukulent. ()

aquiver odpad!

Manipulace a snaha zviditelnit se, víc v tom nevidím. Humor na úrovni strkání okurky do zadku. Nelíbí se mi ani forma, která cíluje na mladého diváka. Mikýř působí jako velmi namyšlený kluk, a přesně tenhle typ lidí mě absolutně nezajímá. ()

dan4815

Bůh internetu? K tomu má ještě hodně daleko. Jsou díly, které jsou na solidních pět hvězd, a jsou díly, kde je mi za lorda velmi trapně. Cením amatérského vzezření editu, ačkoliv to dává snad více práce, než vytvářet černou díru v Interstellaru. Témata jsou také zajímavá, humor skvělý, detaily videa je nutno sledovat k osobnímu pobavení. Ale pořád je zábavnost velmi kolísavá. ()

Doomcourier

Tohle je přesně to, co česká scéna potřebovala. Mikýřova úžasná pouť internetem zprostředkovává důležité informace způsobem povedené komedie, takže se u sledování nudit určitě nebudete. Je až neuvěřitelné, jak kvalitní pořád dokáže vyprodukovat tak málo osob. ()

cyphercz

Kdyby mi bylo 16 let (neboli cílovka), tak tomu dám asi mnohem lepší hodnocení, jenže mně 16 už dávno není a tenhle humor i celkové provedení mi absolutně nic neříká, hoch navíc na můj vkus až příliš tlačí na pilu a snaží se narvat nějakej ten džouk pomalu do každé vteřiny pořadu... ()

Lukin413

Svěží vítr českého jútúbu. Porozuměl jsem i takovým tématům jako jsou NFC, kryptoměny a rovnání čaker pitím sava. Až na to, že vůbec. ()

kilobyte

Youtuber kritizující youtubery? To musí být hrozný odpad. Akorát, že vůbec. Lord Mikynsky si vodí odpad internetu, jak pasáček stádo ovcí. I když jsem o většině youtuberů ani neslyšel, tak mě každý díl pobavil. ()

papaguy

Jistá nadhodnocenost tohoto pořadu přirozeně vyplývá z neutěšené situace v mediálním světě a akutnímu nedostatku satirických pořadů. Na internetu, samozřejmě. V tradičnějších médiích by něco takového neprošlo. "Dělat humor" je zjevně jiná liga, než např. natáčet videa o top 10 čehokoliv, rozbíjet kladivem iPhony, či komentovat něčí faily (ne že by se posledního uvedeného autor MÚPI také neúčastnil). Mikyska je jednookým králem mezi slepými. Z vizuálního hlediska bylo několik prvních epizod grafickými orgiemi na pomezí geniality a trashe. Postupně ale ubrali. Zjevně to byl neudržitelný koncept. Většině vizuálních fórků neporozumíte, pokud vám není méně než 15. Na pořadu mě v zásadě mrzí snad jen určitá toxicita (pracovně tomu říkám "stříkačství"), která připomíná rozsévání mýdlové pěny na rockovém koncertě Rammsteinů. Všichni jsme po shlédnutí tak trochu potřísnění. Nuže, uvidíme, jak dlouho to klukům vydží. Dávám Odběr a Like. _____________ P.S.: POMO, už něco prsimtě udělej z tim vyhldvacim algorythmem. Dyž npiču "Mikýř" (na místo "Mikýřova"), ňic mi to nenájdě. Mi, jazikový degeni a vhledavaci lenochodi ptřebujme vyhledavni 2.0., ne 0.0. ()