Krkonoše před první světovou válkou byl chudý kraj, kde se střetával český živel s německým. Bohumil Hanč byl nejslavnější český lyžař své doby, vyhrával závody doma i v zahraničí. Všestranný sportovec Emerich Rath se jako jediný Němec zúčastňoval českých závodů, ostatní Němci z Krkonoš je z nacionálních důvodů bojkotovali. Hanč a Rath se proto dobře znali a setkali se i na startu významného závodu v březnu roku 1913. Po prvním kole se počasí na hřebenech prudce zhoršilo, vypukla sněhová vánice a všichni postupně vzdali. Hanč zůstal na trati sám, závod o první místo se ovšem změnil v závod o holý život. Vrbata stojí na trati jako jediný divák, Rath se vydává Hančovi na pomoc a všichni tři začínají v nelidském mraze a neproniknutelné vichřici psát příběh o hrdinství, odvaze, vůli a přátelství. (Bontonfilm)

hdraf

55% max. Bohužel. Bohužel je to moc krátké a i díky tomu trošku odbyté. Škoda. Žádné velké napětí při závodu. Kostýmy super. ()

Clowie

Dodívala jsem se na ten film do poloviny a nevidím důvod, proč se dívat dál. Je mi líto, možná někdy jindy. ()

BigJohn02

Další z řady českých filmů natočených stylem "Vzpomínky starého zbrojnoše" - pomalu se z toho stává klišé. Každý skládá útržky, ale nikdo asi už neumí natočit souvislý příběh. Obsazení je docela v pohodě, akorát mám pocit, že je v poslední době docela dost "Přejuditováno". ()

hovnocuc

Jeden z nejlepších českejch filmů posledních let. A přitom stačilo nic moc nevymýšlet a prostě jen bez příkras natočit příběh, co se opravdu stal. O týhle události jsem spoustu slyšel, viděl a četl už jako kluk, takže je to pro mě srdcovka, zároveň ale o ní vim tolik, že jsem se bál, kolik tam najdu chyb. A světe div se, nebylo tomu tak...někdo se ve filmu dokázal naprosto plně držet reálií a nadto přidat i něco, co neni profláknutý. Nešikovně a trochu násilně tam mohly někdy působit ty scény ze "současnosti", toporně zahraná postava vedoucího chaty, skutečnost, že Kaiser (ač výtečnej) hrál postavu chlapa jako hory... Ale to všechno smázla smázla autetičnost, věrný a zároveň chytlavý zpracování, exteriéry a efekty (včetně původní Labský boudy), minimálně částečný smazání dluhu k osobě Ratha, herecký výkony a parádní závěr beze slov. ()

Dan_K.

Na jeden film je to příliš rozsáhlé téma. Ale přesto se mi to líbilo. Postava Emericha Ratha si zasloužila dostat více místa v historii a tady se částečně ten dluh podařilo splatit. Rád se podívám znovu a zase se zamýšlím, co se mi líbilo více a co mi tam bude zase chybět. ()

prokop04

Nechybělo mi na tom vůbec nic. Dlouho jsem neviděl tak reálný životopisný film. Výborné obsazení. Rozhodně si nemyslím, že by druhá dějová linka s Kaiserem nějak rušila. Právě naopak, dokonale to vystihovalo tu tíhu, kterou s sebou musel Rath celý život nosit. Velmi dojemné drama, u kterého vám buší srdce s hlavní postavou (Hanče). Bylo zajímavé vidět tu rivalitu mezi Němci a Čechy, která si myslím že tam mohla být tedy více okatá... Lepší hudbu jsem u českého filmu v životě nezažil. Velice netradiční, moderní, mrazivá, neskutečně mě bavila od začátku do konce. Vystihovala ten závod, rychlost, sníh, zimu..... okamžitě stahuji playlist. ()

Mejtak

U snímku cením tvůrce, kteří se rozhodli natočit závod na přesných místech, kde se opravdu odehrál. Krkonoše jsou moje srdcovka, takže všechny široké záběry na hřebeny jsem si velice užíval. Ta zima, co musela být postavám a vlastně i hercům, je naprosto uvěřitelná. Poslední půl hodina je dechberoucí a patří k tomu nejlepšímu, co se v Čechách v tomto žánru urodilo. Škoda, že tvůrci několik dalších témat (tehdejší vztahy s Němci, příběh E. Ratha) jen nakousli a nezabývali se jimi více. ()

marklar

Původně jsem si film na ČTčku pustil jen jako podkres k práci, ale nakonec jsem si ho s chutí užil celý. Moc dobře zpracovaný i zahraný film, který po všech stránkách mile překvapil. Hodnocení 78 %. ()

Kandapanda

Na celovečerní debut -  famózní. Nějaké chyby by šťoural našel, ale proč je hledat, když celkový dojem funguje výborně. Obdiv k hercům, protože ta zima nehrála, ta byla reálná..Specielní poklona Oldřichu Kaiserovi. ()

Vosnik

Kaiser a Hádek s přehledem táhnou film, kde scénář příjemně plyne do tragického finále a celkem přirozeně děj  proplouvá oběma časovými linkami. Bílá tma člověka i na dálku mrazí a přes komorní rozměr celého snímku velice umně předává vibrace ozvěn dávné tragédie. Jen trochu škoda hudebního podkresu, který je trochu zbytečně  "moderní" a dobovou atmosféru spíše mírně narušuje. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací