Evropské kmeny

• Německo Tribes of Europa

Epizody(6)

Tři sourozenci se v roce 2070 rozhodnou změnit osud Evropy, která se po globální katastrofě rozpadla na spoustu malých státečků soupeřících o nadvládu. (Netflix)

Pan.Antonin

Zajímavý "postapo" seriál od našich sousedů, který sice nepatří mezi Netflix-špičku, ale rozhodně se jedná o dobrý projekt a jeho tvůrci se za něj nemusí stydět. Ocenil bych herce Masucciho, který po Darku předvedl další dobrý výkon, byť tentokrát jako docela komická figura. První série teda byla hodně krátká a její konec je hodně otevřený. Předpokládám tedy, že se plánuje další pokračování. Pokud ano, určitě se na něj podívám. ()

Tempest

Zatím recenze k 1. sérii. Nejdříve mě tento seriál moc nezaujal, ale s přibývajícími díly můj zájem stoupal. Děj se odehrává v Evropě po blackoutu, totálním výpadku elektřiny, který kdysi v minulosti, rozložil celou společnost.  Evropa se rozpadla do celé řady miniaturních státečků, do malých kmenů, které spolu válčí. Dějově je to jak Mad Max pro náctileté, vzhledem k cílové skupině je násilí celkem hodně, ale přece jenom je trochu uhlazené. Sledujeme 3 dějové linie, 3 sourozenců, kteří po vyhlazení jejich kmene agresivními Vránami, se rozprchli a prožívají v postapokalyptické Evropě různá dobrodružství. I když 3 dějové linie jsou docela dost, tak to kupodivu funguje, každý z příběhů je zajímavý. Druhou řadu určitě shlédnu, jsem zvědavý, jak se příběhy všech 3 sourozenců budou dále vyvíjet. ()

UncleMorty

Na hodnocení vůbec nekoukejte, je hodně zkreslený lidma, kteří od toho čekali akčňák ve stylu šílenýho maxe a nechápou prostě vypravěčský styl, který se drží produkce Darku. Ovšem onen vypravěčský styl, kdy se natáhne hned několik samostatně běžících linek postav u Darku možná fungoval, nicméně zde působí kostrbatě a trochu i zbytečně. Bohatě by stačila linka jen dvou postav, týkající se onoho velkého nebezpečna a záchrany. Působí to celkem originálně, avšak místy to působí jako recyklace již zaběhlých nápadů (další Katniss Everdeen fakt nechceme). ()

Ja.Malachi

..nebolo to zlé.čo ma prekvapilo..a na druhej strane sa mi to celkom páčilo pripomína mi to Fallout4 ktorú akurát hrám,..len také rýchle a skokovité...na jednej strane to dobre odsýpalo,na druhej rýchlo to skončilo..v príbehu to nejak chýba -predstavenie hlavných postáv..ale možno v dalšej sérii...len tá hlavná postava...to decko tam nepasuje..už len to že má divný xicht..na hrdinu..ale budiš..to sa dá -však nie každý hrdina musí byť krásavec ..:)..ale ten prejav...hned ako sa na začiatku rozreval že -ukradli ste mi moju kocku..pána boha..to malo byť čo...nebyť jeho dám dalšiu*..ale celkovo-koncom ma navnadilo na dalšiu sériu..tak dúfam vymysleli dobrú zápletku.. ()

Orion12

Evropské kmeny pro mě byly nejočekávanější novinkou na Netflixu února. Je to od německých tvůrců, kteří vytvořili už seriály jako Dark nebo moje oblíbené Barbariens ,takže hype byl velký , ve výsledku to nedopadlo až tak špatně , ale mělo to pár chybiček. Zaprvé vím ,že je to u některých seriálů hrozně moderní (třeba u GOT to fungovalo , ale tam to je zase něco jiného , že) a to je to dělit prakticky seriál na několik dějových linek , tady 3, které se navzájem nijak neovlivnují a každá z tří hlavní postav si jde za svým cílem a pravděpodobně se v další sérii setkají ,ale tady to byl pain. Skákat z úžasné dějové linky v Berlíně do naprosto trapné linky s tou holkou , kterou jsem měl chut vždycky přetočit. Taky si myslím , že tvůrci se drželi dost při zemi a název je dost zavádějící , když se něco jmenuje evropské kmeny tak čekám , že to bude prostě souboj několika kmenů o nadvládu atd a ne souboj 3 kmenů , seriál se zmínil , že jich tam je víc tak si asi budeme muset počkat na další řadu. Nechápu proč do toho cpali atlantídu. Mají vybudovaný postapokalyptický svět s několika národy , tradicemi a pak do toho narvou někdě z moře Atlantany, kteří mají OP technologie a moc. Jinak postapo svět a prostředí byl pěkně zpracován , konečně žádná atomová bomba , ale celosvětový výpadek elektřiny. Herci super nemůžu si stěžovat , potěšilo i pár českých herců v vedlejších rolích :). Škoda těch 6 epizod , za tu dobu jsme se tolik s postavama neseznámili a skončilo to hrozně otevřeně , tak snad se další řady dočkáme. Určitě o 100% lepší než lednový Winx Club. Za mě solidní postapo s fajn postavami a světem 6.5/10. ()

yawa

Nenarocny dej, ale dostatocne obstojny na to, aby neurazil a aby to clovek dokazal dopozerat bez nejakeho premahania sa. Nie prilis zlozity slovnik + kombinacia s anglictinou = vhodne na ucenie sa nemciny. V ramci mojho boja s nemeckym jazykom by som vdacne privitala viac takychto serialov z nemeckej produkcie, ale inak by ma to asi velmi nezaujalo. ()

breebee

Příjemně mě to překvapilo. Asi nejlepší na tomhle seriálu je, že prozkoumává tři poměrně odlišný dějový linky, takže je velmi malá pravděpodobnost, že vás nebude bavit ani jedna. Kombinuje to takové příjemné středověké postapo s prvky cyberpunku, je to slušně zahrané a nevypadá to ani extra lacině. Rozhodně se těším na další sérii, protože to má ještě hodně co nabídnout. ()

pokyy

Nechápu lidi, co koukají na seriál a píšou "recenze" po prvních dvaceti minutách. 6 dílů, každý má 40 minut, takže ani ne 10% seriálu a melou tu. Seriál jsem dokoukal a postupně se to rozjíždí, ano, první díl slabší, ale postupem času lepší a lepší, objevují se nové kmeny, určitě zajímavý počin, těším se na druhou sérii. Jediná nevýhoda, německý jazyk, naštěstí se dá na Netflixu přepnout na anglický. Za mě mohu doporučit. Malá Praha potěšila. ()

ohneta

Hodně jsem se těšil a dočkal se. Seriál je dobře zvládnutý, napínavý, tajemný, akční i zábavný. Ja se bavil skvěle a už se těším na další řadu. Škoda jen že není dabing. Posledni dobou mě ty titulky už fakt nebaví číst :/ Ale to neni chyba serialu, takže za mě spokojenost. ()

Socirel

Evropská variace na the 100 s mladými německými pornoherci v hlavních rolích, mezi kterými trochu vyčnívá Oliver Masucci v roli Mandaloriana. Děj je poměrně jednoduchý, sleduje 3 příběhové linie každého ze sourozenců. oceňuji relativně kratší stopáž, není tu moc hluchých míst a nestihl jsem se díky tomu nudit. Konec přinesl víc otázek než odpovědí, tak snad se někdy dočkáme pokračování. ()

peppe

Miluju Sci-Fi, ale tohle teda asi ne. Naprosto nepříjemní herci a vůbec teda fakt nevim o co v jádru šlo. Jedna hvězda za...ani nevím zaco. Howgh. ps. snad nebude pokračování... ()

folwi

Seriál je super, přesně to co jsem od něho čekal. Je to rozjeté dobře a pokračování bude myslím ještě větší pecka.Kritici kteří viděli 20 minut a udělali si jasno,tak to jsou úplní zoufalci.Je to německé,evropské,... prostě atmosféra kterou jsem cítil u jiných německých seriálu jako Dark,Babylon Berlín. Tři dějové linky,kmeny které uvidíme v dalších sériích, je se na co těšit.Natacelo se v Chorvatsku, Berlíně i u nás..... určitě zkouknete. Dávám 4 a půl hvězdy, půl hvězdy bych ubral jen za to ,že mě navnadili jen šesti díly. ()

Hacienda

Tak ano je ty styl the 100 a jiných bla bla, ale zde jsem se nenudila! Na těch postapo amerických seroších je zajímavý jen začátek a pak je to nuuuuda. Pravda, nesnáším němčinu, takže anglický překlad. Seriál má správný drive, dokáže rozesmát a zaplakat. Bavilo mě to, aneb holly fucking Mary :-D. Určtě zkouknu i další řadu se značným nadšením. Je to prostě rychle se vyvjíející děj. S tímto tématem žádáno. ()

SoulAsAGem

Serial neni vubec spatny, ale velke ocekavani si nechavam spise na druhou serii. Me osobne iritovala kamera, ale to je spise vec vkusu. Lokace zajimave, i kdyz vetsinou v lese, postavy prumer. Oliver Masucci, ktereho zname z Darku jako Ulricha, zde hraje prekupnika a jeho postava ma byt smesna a “ma byt” pisi proto, ze se nemuzu rozhodnout, zda-li se to tvurcum povedlo a je smesna nebo v opacnem pripade trapna, ale nechci delat unahlena rozhodnuti jelikoz je pravdou, ze jsem serial neshledla v originalnim zneni, coz muze byt take duvod. No at to shrnu, serial misty nudny, nejmene me bavila linka Liv, ale od druhe poloviny kde se seznamime blize s kmenem Vran, kvalita zacne vyrazne stoupat. Zaverecny dil nas prijemne pozve na dalsi serii, na kterou se tesim. 58% ()

Tafee

Nudaaaaa... Nenapinave a... No... Prostě německé. Ti nackove prostě hrát totálně neumí... Je to zvláštní, ale cokoliv německého je vždycky po pulminute poznat a není to dobré znamení... Škoda, námět zajímavý, ale scénář jak od dětí z mateřské školky... Brf.. ()

ReichelTomas

Docela dobrý nápad, jenže seriál má několik dějových linek a dobrá je vlastně jen jedna: ta o atlantské Kostce a jejím držiteli. Nejhorší je asi celá dějová linka zajatců z kmene Origines v postapokalyptickém Berlíně, tam není zajímavá ani jedna minuta. A oblíbení otroci kněžny Varvary - fuj. Jinak závěr byl ale dobrý - příprava na druhou řadu v podobě vstupu Elji s Mosese do atlantského "výtahu" + parádní střílečka na hranicích crimsonského území a území vran. ()