Saturnin je sluha, který se stane pánem svého pána. Mladý muž dobrého společenského postavení a vychování, trochu konzervativní, získá, ne vlastní vinou, sluhu Saturnina. Ten se de facto stane pánem svého zaměstnavatele a způsobí v jeho dosud poklidném životě řadu překvapivých zvratů a situací. Ty by se bez Saturnina daly těžko zvládnout. Už proto ne, že by bez něj pravděpodobně nikdy nenastaly. Saturnin je v Čechách pojmem již několik generací. V roce 1942 napsal spisovatel a novinář Zdeněk Jirotka (1911 až 2003) knížku s tímto názvem a od té doby byla vydána dvanáctkrát. Čtenáři ji milují pro její suchý humor, ne nepodobný "anglickému", množství parodií a nadsázky a zejména pro absurdní situace, do kterých uvádí svérázný sluha Saturnin celé své okolí. (oficiální text distributora)

tranquill

Poetická komedie mi v lecčem připomíná Menzelovo Rozmarné léto. Hlavní perlou je ale Jana Synková se svými citáty a pořekadly :-) ()

KafuR

Skvělý Vízner v hlavní roli, který si Saturnina střihl s grácií a ironickým nadhledem. Příběh občas bizarní, jindy komický s neobvyklými postavami v často absurdních situacích. Nic pro milovníky akce, přímočarých komedií ani napínavých filmů, jelikož přestože snímek spojuje jednotící linie, jedná se spíš o slepenec vzájemných interakcí postav s častými společenskými narážkami. Ne úplně obvyklý film neobvyklé knihy, který ale bude nejspíš hodně lidí míjet. ()

Ozzy2

Kouzelná knížka, ale jako film to na mně vůbec nefunguje.Když se divák nudí, tak je to asi špatný film. ()

kluzo

Tento film je pohlazením po duši podobně jako například Postřižiny. Málo kdy se povede filmu téměř dosáhnout ducha psané předlohy, ale tento toho dosáhl skvěle. Výborná režie, vynikající herecké výkony vcelku dobrá kamera dělá z tohoto filmu špičku české kinematografie. Na celkovém pozitivním hodnocení se u mně podílí i vynikající obsazení postav. Trošku jsem zpočátku měl problém s se.Vlachem a Miloušem i sl. Kateřinu bych si dovedl představit jinak obsazenou, ale ostatní postavy byly obsazeny výborně a nakonec jsem si zvykl i na výše uvedené. ()

AloeB

Na jednu stranu opravdu skvělá komedie s ironií, nadhledem a velmi suchým humorem, ve srovnání s ukázkami z knihy které se mi dostali pod oči je to však slabý odvar. Čestné uznání Víznerovi, Havelkovi a představiteli doktora Vlacha, nejlépe zahranou postavou je však stále teta Kateřina, natolik otravná že bych ji bez výčitek vzal do náruče a hodil do kašny. ()

Solly

Knížka je super a její atmosféru se povedlo do filmu velice dobře převést. Samozřejmě to asi nikdy nejde 100%ně, ale i tak se jedná o velmi vydařený film ()

SFalconJ

Hezká komedie s pravým suchým anglickým humorem. rozhodně za čtyři hvězdičky MILOUŠI! A slez z toho stožáru. :-) ()

Sosak

Hehe, český film s anglickým humorem. Saturnin je velmi zábavný počin a nenásilným, suchý a inteligentním humorem provede diváka skrz celý děj, obsahující řádku zajímavých postaviček. Většina hlášek je fakt bombózní a Milouš se Vackovi povedl výtečně. Knížku jsem sice nečetl, ale viděl jsem divadelní zpracování, který tomuhle nesahá ani po kotníky...po dolní okraj kotníků. ()

Bobšule

Knihu jsem četla, a to několikrát, takže snad nemohu být podezřívána z toho, že bych ji neznala. Znám. Do detailů. Je má oblíbená. Přesto musím, na rozdíl od místních "znalců" kosntatovat, že v mých očích je film neobyčejně zdařilým přenesením ducha, humoru a dobových indicií předlohy na plátno. Když si přečtu místní komentáře k filmu, mám pocit, že je píší duševně ne zcela konzistentní jedinci. Prakticky všichni se shodují v tom, že jednotlivé role byly v zásadě velice trefně obsazeny. (Souhlasím.) Že herci podali velmi dobrý výkona někteří dokonce velmi mile překvapili. (Souhlasím.) Dále panuje všeobecná shoda v tom, že se na plátno dostalo značné množství humoru z knihy. (SOuhlasím.) Načež všichni místní odoborníci zakončí své elaboráty osvíceným zvoláním "Ale kniha to prostě není!" Ještě klika, že to neopomenou zdůraznit! Já jsem si totiž celou dobu myslela, že koukám na knihu!!!! A on to byl film!!! K neuvěření, co člověku na to DVD dneska podstrčej!!!! Jinými slovy, o Saturninovi platí v českých podmínkách lautr totéž, co ve světovém měřítku o LOTRovi, Potterovi, Šifře mistra Leonarda a pár dalších nešťastnících: Každý ucho to četlo, a tak se každý ucho cítí oprávněno kritizovat, protože pouze ono ví nejlépe, jak se to mělo dělat. ()

prasklinka

dlouho jsem se k tomuhle filmu neměla, protože prvorepublikové a jím podobné děje nemusím, ale vůbec to nebylo špatné, fakt příjemný překvapení :-) ()

closed.eye

Zbožňuju knižní předlohu, klasika, kult, je mojí oblíbenou prázdninovou četbou, i sranda může být inteligentní, mám moc ráda suchej anglickej humor :-). Havelku pro jeho až chorobnou zabředlost ve dvacátých letech minulýho století nemusím, lehce mě z jeho ulíznuté osoby mrazí, nicméně, role v tomto seriálu mu sedla výborně. Ovšem Vízner a Synková jsou nepřekonatelní, "host-do-do-mu... Bůůůh do-do-mu!" :-D Zkrátka se povedlo knížečku zpracovat velmi na úrovni. ()

marek86

Vynikající Oldřich Vízner a ještě lepší Ondřej Havelka v roli prvorepublikového gentlemana a jeho sluhy, který umí vyřešit jakoukoliv situaci. Oba okouzlí a rozesmějou stejně, jako samotný film. Milý a vtipný příběh plný absurdních situací. Moje hodnocení 7/10. ()

jaki96

Nezapomenutelný film podle knižní předlohy Zdeňka Jirotky. Tímto se může chlubit snímek Saturnin. Velká dávka humoru, scénky a hlášky vrývající se do paměti každého diváka. Tak na mne působila komedie Saturnin. A na dokonalosti má zásluhu i obsazení, které bylo zvoleno výborně. Všichni se svých rolí ujali na 100%. Na režisérské místo byl dobře obsazen Jiří Věrčák. A co se týče seriálové podoby, velký rozdíl zde není. U této komedie vůbec neváhám a dávám 100% a samozřejmě 5*. ()

sisimiut

Nemohu souhlasit s tím,že film je horší než kniha. Naopak televizní podoba byla obohacena o plno nových vtipných scén. A tehdejší gentlemenské prostředí pan Verčák vystihl naprosto dokonale.Nesmím také zapomenout na vynikající výkon Jany Synkové v roli tety Kateřiny,která je dle mého názoru skutečně nedoceněná herečka. A Oldřich Vízner je zase dokonalý v tom,že nechá ostatní herce kolem sebe vyniknout a přitom jeho postava neztrácí na důležitosti. A herce,který by se více hodil na roli Jiřího než Ondřej Havelka byste rozhodně nenašli. 95% ()

Pathrose

Saturnin v podání Oldřicha Víznera je výborný. Ale nejlépe zahraná je teta Kateřina v podání Jany Synkové. To je absolutní bomba. Snímek jako takový nemá takový spád jako kniha, ale kdy je také film lepší než knižní předloha, že? Já jsem se u filmu báječně bavil, ale knihu si přeci jen přečtu raději. Jeden z těch lepších českých filmů! ()

Zemřel Milan Lasica

Zemřel Milan Lasica