Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Zazie

Zklamání. Námět je to sice zajímavý a oba protagonisté skvělí, ale proč to muselo být tak zdlouhavé a ublafané? Škoda. ()

Dr.film

Opravdu hezké, až na tu přetaženou stopáž. Citové kotrmelce v poslední fázi filmu, měli nekompromisně zkrotit střihačovi nůžky. Díky neúnosné délce pak zcela zbytečně vzniká spousta hluchých míst a vytrácejí se kvality filmu. ()

sharky

Jelikož jde o zfilmovanou divadelní hru, je film neúměrně dlouhý a málo akční, v závěru potom nadlisky sentimentální, ale jinak se skvělými hereckými výkony. Brad Pitt hraje svou roli dobře, ze začátku je jasné, že hraje smrt schválně toporně a není to tím, že by neuměl hrát, ale jeho i Hopkinse strčí hravě do kapsy Claire Forlani, která obzvlášť v závěru hraje opravdu znamenitě. ()

HellFire

Uchvatne herecke trio Hopkins, Pitt a Forlani predvedli velice suverenni vykony. Naprosto sem uveril tomu, ze se Pitt a Forlani do sebe zamilovali na prvni pohled a navic ten napad obsadit do hlavni role samu smrt.... ()

Xeelee

Brad Pitt zahrál mimoně, kterej se rozkoukává na tomhle světě, opravdu nádherně :-) Dost jsem se obával závěru, ve kterém se ale Brest bravurně vyhnul všem klišé, po kterým by asi většina režisérů dychtivě šáhla a ani by se při tom nezastyděli. ()

eraserhead666

Existenciální romantické drama? Největším kladem a obrovskou devizou filmu je, že se na to dá v pohodě dívat celé ty tři hodiny (trochu kýčovité to začně být AŽ na samotném konci) byť by to vůbec nemuselo být tak dlouhé (např ona romantická linie mohla být zcela vypuštěna a vůbec nic by se nestalo - ale to by na to nikdo nešel, že jo) a vlastně je to celé na hony předvídatelné. Pitt prostě umí hrát. Forlani se sice mnohdy dost ksichtí, ale je velmi zvláštní, v tom dobrém slova smyslu a v závěru filmu jí to v těch šatech moc sluší. Hopkins je prostě Hopkins, on ani jinak snad hrát neumí. Jsem rá, že jsem to viděl. Asi už to znovu nedám, ale tvlrci moc dobře věděli, do čeho vráží peníze. ()

SOLOM.

Hodně zvláštní film, u kterého se v mém nitru doslova mlátily emoce a dojmy. Není to vyloženě špatný, ale ani skvělý film, prostě taková (ne)klasická střední cesta. Místy zbytečně zdlouhavé až uspávající, místy dost znepokojující a dramatické. Anthony Hopkins naprosto geniální (ostatně jako vždy), Claire Forlani okouzlující – no vlastně se ani moc nedivím, že se do ní SMRT zabouchla…Akorát ta stopáž mohla být krapek kratší, protože ne všechny pasáže jsou zrovna dvakrát záživné… ()

Necrotongue

Co si budeme povídat, byla to převeliká slaďárna a citová ždímačka, ale příběh jako takový mě bavil, herecké obsazení bylo až nešetrně kvalitní a k romantice od Rosamundy Pilcher to mělo naštěstí na míle daleko. Námořní míle. Takže když si mé cynické já dalo pauzu a mé racionální já odfiltrovalo ty potoky slz a romantické oční souboje, zůstal mi snímek, na který se mi dost dobře dívalo, a navíc jsem si tam našel trochu utopenou vztahovou záležitost, která se mi zdála být fakt kvalitní. No, a když jsem dal dohromady všechna pro i proti, navýšil jsem své původní hodnocení. Mírně. ()

Bauer

Vynikající režisér Martin Brest má asi nadání na filmy se žánrem drama, protože jeho remake Vůně ženy byl pro mně skvělým zážitkem. Po šesti letech je zde s dalším filmem a mé pocity jsou tak nějak stejné jako u Vůně ženy. Tento filmy je krásný, krásný a krásný! Proč to píšu to slovo tolikrát? Protože tento film je takový a určitě si to zaslouží a nejradši bych sem vypsal jen samé superlativy, jelikož není nic negativního, co bych na tomto filmu našel. A ani tu délu ne! Když film skončil, tak jsem jen přemýšlel, jestli to opravdu šlo cca 3 hodiny. Vůbec mi to tak dlouhé nepřišlo. Asi to bude tím, že jsem se opravdu skvěle bavil. Jde především o ten silný příběh lásky a romantiky. Navíc ten nápad se Smrtí mně velmi zaujal! Takže scénář filmu je prvotřídní. Hudba od Thomase Newmana mi vháněla slzy do očí. Jedná se o opravdu nádhernou hudbu, která když hrála, tak se všechno zastavilo kolem mně a měl jsem téměř slzy na krajíčku. Největší láhůdkou pro mně osobně bylo ale herecké obsazení. Výborný Anthony Hopkns, krásná Claire Forlani a Brad Pitt, jehož výkon mně neuvěřitelně potěšil. Hrál opravdu skvěle. Vybrat takovéhoto sympaťáka na to, aby hrál smrt, byl výborný nápad! Jeden z těch filmů, kterému bych dal více, než 5*, protože opravdu stojí za to!!! ()

duklak2

Je to svým způsobem vyjímečný film, ale jeho velmi vysokou kvalitu ubírá nezvykle dlouhá stopáž. Bezmála tři hodiny. Nenajdete zde žádné efekty a to se mi líbilo, protože to působilo reálněji. Hopkins samozřejmě svoji roli zvládl na jedničku a to samé mohu říci, pro mě trochu překvapivě o Pittovi, který zde hraje „smrt“. (mimochodem, jeho oblíbenou pochoutkou je arašídové máslo :-). I když ta scéna hned na začátku filmu jak je přejet autem na mě působila trochu komicky. Prvních asi 100 min. budete napjati, jak asi film nakonec dopadne. Pak následuje 40 min. trochu nuda. No a poslednich 20 min uteče velmi rychle. Vše se vysvětluje za doprovodu nádherné hudby s velmi pěkným ohňostrojem. Film hodnotím slabšími 4 hvězdičkami. ()

prome

Zase mě po čase nějaký snímek totálně dostal. Jsem úplně emocionálně vyčerpán. Dokonce teprve až těď při psaní komentáře jsem si všiml, že film má 178 minut. Vůbec jsem si to během sledování nevšiml a také až teď si uvědomuju, že venku už není světlo ale tma. Kompletně mě tenhle film pohltil, vtahl do sebe a nepustil, a já si jen vychutnával jeho atmosféru, příběh, hudbu a také herecké výkony (Brad Pitt s Anthony Hopkinsem jsou naprosto dokonalí a Claire Forlani je naprosto okouzlující). A na konci mi dokonce ukápla i slza a dlouho budu vzpomínat na tenhle zážitek . ()

Kimon

Před smrtí si obvyle člověk dělá pořádek ve svých vztazích ke svým blízkým. Ale je dobré dávat najevo lásku svému okolí podstatně dříve než až těsně před smrtí. Nejlépe stále. Ale dá se to zvládnout i v okamžicích těsně před odchodem na věčnost Boží tak, jak to dokázal mistrovsky Antony Hopkins v roli Wiliama Parrishe a Brad Pitt jehož zde komentovaná topornost byla dle scénáře jistě žádána a vynikající hra výrazů obličeje skvěle znázorněna v roli .... ?? ... víc neprozradím, koukněte se na tento příjemný a dojemný fantasy příběh sami. Věřím, že vás potěší a nezklame. ()

Sawy

A já mám tenhle film rád! Jistě,je to slaďák,jsou tam tuny klišé,je to šíleně přetažené.Ale zároveň je to úžasně emotivní film o smíření se s umíráním,o objevování citů a hlavně o lásce.A když se jedná o taková témata,tak proč by to nemohlo být sladké a kýčovité?Topornost Brada Pitta rozhodně nepovažuju za zápor,jak jinak by se měla chovat smrt v našem světě,než takhle rozpačitě?Anthony Hopkins je velký herec,sice ho nezbožňuju,ale je.S tímhle filmem jsem strávil krásné tři hodiny,které vůbec nenudily a za to si čtyři hvězdičky rozhodně zaslouží.75 % ()

seale

..Hoří svíčka. Je 9 večer a já píšu sms svému tátovi. Píšu, že ho mám ráda a myslím na něj. Sms píšu naprázdno, táta leží v komatu a už si ji stejně nepřečte. Je v nemocnici 300km vzdálené a já mám natočený budík, abych ho hned ráno vyrazila navštívit. Pouštím si náhodou (zcela akauzálně) tento film, zaháním napětí. Svíčka pořád hoří. Sleduju, jak se dcera loučí se svým otcem, kterého si bere smrt. Ráno mi sdělují v nemocnici, že si v noci vzala smrt toho mého (dva roky zpět). Tento film bude mít pro mě už vždycky emocionální nadpřirozenou hodnotu. ()

ScarPoul

Poviem to asi takto: Brad Pitt je tu strašne sladký veď viete ako tý elegáni, ktorý majú veľa peňazí a veľa žien, ale práve v tomto prípade patrí to staré známe pravidlo nesúď knihu podľa obalu. Toto je jeden z tých filmov, ktoré majú originálny nápad a som štastný, že to napíšem ale dokonca ho aj vyuívajú. No a čo že to má tri hodiny naposledy mi takto film utekal keď som pozeral siedmich samurajov. Neskutočné krásna newmanová hudba a fantastické výkoni na čele s hopkinsom a pittom tu predvádzajú skvostné dielo a rozhodne jeden z najkrajších romantických filmov aké som videl koniec ma stašne dojal. Forlani mám rád a určite nehrala zle ale stále som mal u nej pocit, že toto není jej šálka čaju. Vzhľadom na to a tu to tvorcovia vymysleli, že keď je to romantický film môže si dovoliť určitú dávku klišé ale vy nemôžeťe namietať nič lebo o tom sú romantické filmy nie? Rozhodne pozoruhodný snímok ku ktorému sa rád vrátim už mi smrť nepripadá taká zlá ()

PROROK14

Dosť dobrý film s nádhernou Claire Forlani. Napriek jeho dĺžke sa tu nedá hovoriť o nude. Film je proste veľmi zaujímavý s dobrým príbehom a hercami. 80% ()

BoPo

Pri boji o holý život ide o každú minútu. Tak asi preto tá vražedná minutáž. Pitt a jeho Smrť boli zaujímaví, ale že by som si túto cestu za poznaním chcel niekedy zopakovať? Tak to teda určite nie. ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster