Zvrácenost strachu

• Kanada Hunter Hunter
všechny plakáty

Joseph Mersault s manželkou Annou a třináctiletou dcerou Renée žijí po většinu roku v lesní chatě. Živí se prodejem kožešin z ulovených zvířat. Není to snadný život, o kožešiny je stále menší a menší zájem a jejich cena klesá. Rodina má kvůli tomu problém s nákupem základních potravin. Anna by se chtěla přestěhovat do vesnice a najít si práci. Těžký život s manželem si vybrala, na to si nestěžuje, ale jejich dcera Renée si to nevybrala. Měla by chodit do školy a stýkat se s vrstevníky, prožívat první lásky, prostě žít normální život. Tak, jako oni, už dnes nikdo nežije. Joe se o tom teď nechce bavit. Do jejich oblasti se vrátil nebezpečný zlý vlk a je potřeba se ho zbavit. Požádá Annu, aby s Renée zůstaly doma a on sám se vydá na lov vlka. Při hledání narazí na místo, kde najde několik zavražděných lidí, ale těm už pomoct nedokáže. Pustí se tedy zatím po stopě nebezpečného zvířete. Anna čeká několik dní, ale Joe se jí stále neozývá. Nechtěl, aby mu volala vysílačkou a plašila vlka, Anna to přesto párkrát zkusí, ale marně. Joe mlčí. Pak najde kousek od chaty těžce zraněného muže. Domnívá se, že ho napadl vlk. Muž má velké bolesti a blouzní. Anna ho dotáhne do chaty, kde mu poskytne první pomoc. Podle ní by měl vyhledat lékaře a když se muž dá trochu dohromady, chce ho odvézt. Muž však odmítá pro velkou bolest. Tak ho Anna a Renée nechají ještě u sebe, aby se trochu více zotavil. Anna se snaží obstarat nějakou potravu a společně s Renée kladou pasti v lese. Když se tam Anna jde podívat, zda se něco chytilo, najde tělo svého manžela. Je evidentní, že za jeho smrt nemůže vlk, ale člověk... (TV Prima)

Omnibus

Lidožravý vlk, vykroutí si krk. Trappera (ne)chápe, ve scénáři tápe.“ Škoda. A takový to mohl být pěkný survival! Lesy, pasti, manželské slasti, zvěř všeho druhu plus zaškolovaná třináctka v ohrožení. Hlavně však neotřelá (protože double double hunter) lovecká zápletka. Číhání na šelmu na velmi morbidním „posedu“ s opravdu nezvyklou návnadou (kreativní myslivosti zdar) a husí kůže z nejistoty, co se ozve? Bude to vrčení a „ťap, ťap, ťap, ťap“... nebo spíš krkání a „dup, dup?“ Bohužel následuje OKÉNKO LAPSUSŮ: [][] Nad čím vlk nevěřícně kroutil hlavou? 1)Budeme žvýkat hořké listí, aby nás vlk neucítil,“ říká dceři chlap, co nosí jednu košili celé léto, hulí jak fabrika a žváro asi nedá z huby, ani když spí. 2) Už den po zmizení táty nemají máma s dcerou co jíst, takže při návštěvě města somrují o „trochu jídla.“ Trapperova rodina, uprostřed lovecké sezóny a lesů plných zvěře... má ve špajzu vymeteno. To nevymyslíš. 3) Lovcova manželka, která s ním roky žije v divočině, neumí stáhnout a vyvrhnout úlovek! „Nikdy jsem to nedělala.“ Aha. Patnáct let ve srubu jen luxovala, myla okna a ve volných chvílích honila kačenu, asi. 4) Kolik vidláků i policistů (!), narozených uprostřed divočiny, je schopno se zcela vážně zeptat: „Ten vlk sežral prsten? Proč? A kde ho vlastně našel?[][] Korunu všemu dala matka roku a SPOILER! Nechá dcerušku ve srubu samotnou s cizím chlapem, už od pohledu dobrákem od kosti i od kostí. A pak zareaguje naprosto nevěrohodně. Místo šoku a umlácení zmrda první věcí, co jí příjde pod ruku, servíruje divákům sice libový, ale v dané situaci teatrální způsob pomsty, vyžadující pracnou přípravu. Navíc se sluchátky zmrdova walkmana na uších. Fakt věrohodné. Jen dvakrát vztekle zavrčím. ()

dr.horrible

Výborný úvod, poctivo budovaná atmosféra neistoty a sklamanie z tuctového vyústenia. Záverečná scéna super, len mi to po premárnenej poslednej tretine už dojem nevytiahlo. Teda nie úplne. 65% ()

Kudly4

Tak tohle byla dobrá pecka ! Sice jsem to celé prokoukl od třicáté minuty, ale i tak to bylo napínavé jako blázen. Už od začátku výborná atmosféra, strach se řítil se všech stran, luxusní hudba, postavy taky oukey, no a finále, to bylo něco neuvěřitelného. Škoda, že tvůrci nenabídli pohled na zmordovaného psa, či záběr na dceru, ale to stažení z kůže, to byla chuťovka jako prase a úplně jsem se klepal natěšeností, ať aspoň tyhle záběry ukáží, no pohled na jeho obličej, fúú, parádička. Tempo mi vůbec nepřišlo pomalé, vychutnával jsem si každou minutu filmu. Tohle mi vážně sedlo, výborný, Hororový Thriller a za to zmíněný finále, tu pátou prostě napálím. (Můj první Horor 2021) ()

Socrates

Na Kanaďany hodně dobrý. Jakože fakt hodně dobrý! Jen nepochopím, proč lovec nevolal sheriffa. Asi proto, že Nezvratný osud. ()

PetrPan

Povedla se příroda a závěr, jenž měl být zřejmě tím hlavním sdělením, jehož se má divákovi dostat. Cesta k němu však místo skvěle vyšisované silnice I. třídy připomíná spíš typickou českou okresku plnou výmolů i na místech, kde byste je nečekali. Hloupost se tu projevuje zejména v jednání postav a to v takové míře, že se nad tím nedá jen mávnout rukou a říct si, inu debil, ono se tomu prostě zkrátka a jednoduše nedá věřit, což jinak velmi pohlednému snímku docela podráží nohy. Tři vlčí zavytí. ()

Arsenal83

Lesná nuda, kde človeku rýchlo dôjde, že to nebude len o tej šelme. Väčšina času sú len prechádzky po lese ako na postriežku so zbraňou v ruke a v pozadí hrá lesný roh alebo také niečo. A keď protagonistom dôjdu sily, tak sa zavrú v drevenici a odverklíkujú pár povinných dialógov. Film má dobrých len záverečných desať minút. ()

Joker Punx

Tak tohle mě dost bavilo, má to fakt výbornou atmosféru. Miluju filmy kde je krásná příroda. Devon Sawa co hraje fotříka z rodinky, tak jsem vůbec nepoznal že je to on. Jak zestárnul, vypadá jinak. Znám ho hlavně z filmů Ruka zabiják a Nezvratný osud. Camille Sullivan v roli matky Anne byla skvělá a jako žena se mi moc líbila. Tenhle film nedoporučuju veganům, ten by se jim hnusil :D Jo taky jsem myslel že ve filmu půjde o vlka, ale pak co se tam děje jsem vůbec nečekal. Nick Stahl hraje fakt odpornýho zmrda a ten konec je fakt brutální, to mě dost překvapilo a bylo mi docela špatně když jsem viděl toho zmrda staženýho z kůže a jak vypadá :D Šokující a zároveň fakt dobře udělaný. Hlavní hrdinka se pomstila fakt skvěle. Zajímavej filmek. Moc mě to bavilo. ()

Happens

Tohle je hodně solidně rozpracovaný plynule nabírající atmosférický survival filmek, který vtahuje do hlubin lesa diváka na stezku lovce, který loví, nebo jen loven? Poslední část filmu je teda už přehnaně zvrácená řezničina a holomajzna, ale jinak parádní horor. ()

Chrustyn

Indie thriller, který se původně tváří jako dramatický survival o rodině žijící v lese, aby se překlopil v klasičtější horor o neznámém zabijákovi. Ze začátku působivé, plíživé tempo filmu sedí, kamera, hudba i herci fungují na výbornou, ale bohužel se ty veškeré pomalé záběry brzy přejí a závěr film spíše posílá do průměru, než aby ho vyzdvihl. Přesto velice slušný film, kde jsem cítil potenciál na něco většího. ()

korbitch22

Někdo psal nekoukejte na trailer, klidně se na to nekoukejte vůbec. Rodina která žije mimo společnost a papá bobule, loví bobry a lasičky narazí na Vlka. Táta protřelý lovec netrefí vlka z dvaceti metrů puškou, kterou byste na 100 yardů ustřelili ptáka kolibříkovi (lovec jak prase) a pak narazí na doupě jiného vlka. Dál trailery, teda spoilery. Předvídatelnost děje strašlivá, tempo nulové, atmosféra minimální. Manželka manžela nehledá, že je mrtvej vám dojede asi po deseti vteřinách. Že Nick Stáhl (tohle jméno teď dostává úplně nový rozměr 😀😀😀) je vrah by nedošlo jen pulci v mrdce a když se policajt chytí nohou do pasti, řekl jsem "hele! Teď si položí ruku do druhý a cvak" to už sem umíral smíchy. Intenzivní konec tomu zachrání snesitelný 2*. Jděte se vysrat s takovými bláboly.40%. ()

Marze

Emoce jsou uveritelne.Film uderil hrebicek na hlavicku tam, kde chtel uderit. Ale na vypravecskych kostich by to chtelo vice masa. Je to o tom,kdo je monstrum.Jestli zvire, nebo clovek. Vypraveni plyne pomalu a je zneklidnujici. ()

heyda

Fantastickej thriller z divočiny, který od začátku (téměř) do konce drží diváka na skřipci a utahuje a utahuje. Škoda, že to v posledních asi 10 minutách trochu přehnal a zároveň vlastně ztratil tu sílu, kterou si celou dobu drží. V zásadně to ale není nic, co by Vás mělo odradit, až na pár logických nesmyslů. Rozhodně jděte do toho a nejlépe bez toho, abyste si četli o čem to je. Super nízkorozpočťák! 75% ()

TheEvilTwin

Když pominu fakt, že jde o neandrtálskou rodinu žijicí ve 21. století uprostřed lesů, loví mývaly, čichá srnčí hovínka a žere bobule a lovenou zvěř, což je teda extrémní nápad přitažený za vlasy, jde vlastně o zábavnou a místy napínavou hunt žánrovku. Rychle utíká, vizuálně taky neurazí a celkem šikovně mixuje vlky, policii i mordovačky. Konec je možná trochu zbrklý a do kontextu celého zbylého filmu moc nesedí, ale jinak je to takový zlatý průměr. Fandové milující les, lov a podobné věci vyloženě remcat nebudou, no zbylé spektrum diváků může s klidem vynechat a o nic nepřijde. ()

JASON_X

Divák je nejdřív beze spěchu a důkladně seznamován s postavami a učí se všelijaké lesní a lovecké moudrosti, potom začne děj nenápadně a pomalu temnět, divák je pozvolna a sadisticky napínán jako struna... aby pak přišlo naprosto předvídatelné a ryze béčkové exploatační finále a já nemůžu cítit trochu zklamání, protože jsem si celou dobu myslel, že rejža a scénárista v jedné osobě má v rukávu schovaný nějaký rafinovaný twist, kterým mi protočí bulvy a já si budu říkat "páni, tak tohle jsem teda nečekal!", no ale stalo se přesně to co jsem čekal a o čem jsem tak trochu doufal, že se nestane... No snad chápete jak to myslím. Ale hodnoceno objektivně, tak thriller je to parádní. // Po druhém zkouknutí nekompromisní pátá, nevím proč jsem na tomhle špičkovém těžkomyslném thrilleru prve hledal nějaké mouchy. ()

matestlust

Z popisků filmu a místních komentářů jsem tak trochu tušil, že se bude dít něco víc, než nahánění se s vlkem po lese, ale i tak jsem si film užil a ač je vše tak nějak jasné už nemalou část stopáže před koncem a celkové tempo je vážně pomalé ( k dobrotě věci, ale věřím, že ne každý to ocení ), je to rozhodně nadprůměrná chuťovka a příjemné žánrové překvapení. 3,5* ()

luka4615

Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, nedívejte se vůbec na trailery a rovnou si tento snímek přehrajte. Hunter Hunter totiž začíná jako tradiční pojetí o honu na vlka, aby pak díky zcela neočekávané dějové zákrutě skončil úplně jinak. Za zmínku zde rovněž stojí i civilní herecké výkony či přenádherná příroda, díky níž dostává celý snímek velmi neotřelý punc. Tohle se zkrátka moc povedlo, pročež Vám mohu tento nenápadný, ale právě o to zajímavější snímek jen a jen doporučit. Skvělá práce! ()

mm13

Staré úslovie v extrémne intenzívnom podaní. Viac vedieť nechcete (viacerí asi ani vidieť). Skvelý výlet, kde tušenie, kam sa to zvrtne a o čo tu nakoniec pôjde, znásobuje celkový zážitok, pretože sa divák modlí ako nikdy predtým, aby to nakoniec predsa len bolo inak... A teraz už fakt nechcete vedieť viac! (ak to bude fungovať aj pri druhej projekcii, dám plných 5*) ()

Morholt

Zpočátku se zdá, že půjde o klasický lesní survival, kdy rodinu žijící v osamělé lesní chatě terorizuje vlk, ale nakonec to vezme trochu jiný směr, ačkoliv vlčí nebezpečí zůstává. Upřímně řečeno ono se tu toho po většinu času zase tolik naděje, nicméně je tu stále cítí napětí, které se postupně zvyšuje, nasnímané to také není špatně a bavili i pro mě ne příliš známí herci. Nejvíc mě ale dostal vyloženě ukrutný konec podpořený odpovídající muzikou. Ne že by byl závěr to v principu nečekaný, ale jeho ztvárnění mě dostalo. 75% ()

oLí

Semnou si tenhle snímek pěkně vytřel prdel (viděno naslepo a tak to u takových filmů proste má bejt). Strašně mě to bavilo, čekal jsem moc věcí, ale fakt ne nic z toho, co se postupně odehrávalo. Konkrétně spoilerovat nebudu a když tohle čtete, už budete očekávat nějakej twist a tak číst hned přestaňte a film si pusťe. A připravte si něco k pití, protože jestli nejste kurevsky hnusnej úchylák, tak jen tak po pár otočeních neusnete. Já byl vyjevenej, hodně mě to naštvalo, dal bych i 2* ale to bych filmu křivdil. Je to nepříjemná podívaná, ale i nevídaná a rozhodně ne zbytečná nebo prostě ve své netypičnosti rádoby chválená. Bohužel krásné 4/5 ;) ()