Night Stalker: Hon na sériového vraha

• USA Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer
USA, 2021, 3 h 9 min (Minutáž: 46–48 min)

Epizody(4)

V roce 1985 číhá ve stinných zákoutích sluncem zalitého Los Angeles krutý sériový vrah. A dva neúnavní detektivové mu jdou bez ustání po krku. (Netflix)

Jaro.Krafcik

Netflix tieto seriálové dokumenty vie. Night stalker zaujal od samého začiatku až po dobrý koniec. Naozaj zaujimavý dokument ktorý pôsobí miestami fakt ako nejaký horor. Ale to čo sa udeje vo svete je hrozné. Ešte si musím pozrieť The Ripper, ten tiež vyzerá celkom zaujímavo. 4* ()

zigíš

Kam se celá nabídka Netflixu hrabe na tento dokument. To se nedá srovnat! Filmová nabídka. Když si vezmu takového Killera. Fincherův dlouho očekávaný návrat k hutným, dusným thrillerům. A nic, bída s nouzí. Šeď, nuda a prázdno. A vleklo se to. Night Stalker uteče jak voda (při tří hodinový stopáži)! Má tempo, drama (na konci každého dílu cliffhanger) a šílenou tenzi. Sympatické hrdiny, napřesdržku vedlejší charaktery (novináři, politici) a démonického záporáka. Nejen skvěle podaná investigativní část, taky sociopolitická reflexe osumdesátek v Americe. A jen tak to s člověka nevyprchá, ten zážitek. I když hodně nepříjemný. ()

manonfire

Spousta typicky amerického patosu, gest a vzhledem k obecně známé neschopnosti amerických kriminalistů potírat činnost sériových vrahů i přehnané heroizování jejich "schopností". Na druhé straně pak démonizování jednoho vychrtlého ultrazbabělého zmrdečka, který si beze zbraně netroufl ani na patnáctiletýho kluka, takže to svoje pentagramové peklo ordinoval hrdinskou střelbou do spících mužů,  rozespalých žen či alfasamecky dominantní sexualitou vůči dosluhujícím seniorkám. Škoda, že namísto těch nevinných obětí neskončily dobodané všechny ty Ramirezovy nadržené groupies, zasypávající jeho vězeňskou celu svými uměleckými akty a návrhy k sňatku. To by se myslím k logice věci slušelo mnohem víc. 60% ()

Maynard.

Omylem sem to vzal od 2.dílu...Ale ani ten 1.si nenechám ujít. Dokument je zajímavě naservírován. Je vidět, že si s tím někdo dal práci, páč to nejsou jen rozhovory a starý záběry, ale taky nový takový ty napínavý záběry se strašidelnou hudbou :o). Než sem viděl tenhle seroš, tak sem vůbec netušil, že někdo podobnej kdy žil. Takovejhle brutální vrah, kterej prostě jen dělal čistokrevný zlo. Tady je vidět, jak se policajti marně snažili tohodle maniaka odhalit. Ale jak říkal jeden opravdickej prezident - Pravda a lásky vždy zvítězí nad lží a nenávistí. ()

Silwer

Tyhle dokumenty Netflix umi a radim je mezi to nejlepsi co nabizi.. Tahle zruda je mimo vsechny policejni poucky a tabulky o seriovych vrazich,Takze jeho dopadeni jako v mnoha jinych pripadech je dilem nahody.. Mozna bych bral pak vice informaci o zrude,ale i to malo co se dozvime nas ujisti v tom,ze se divame do oci ciremu zlu.. ()

Tjaden

Pokud existuje žánr, při kterém na Netflixu nemůžete z 90 % šlápnout vedle, je to "true crime" dokument. Přesvědčil mě o tom i tento jeho nejčerstvější čtyřdílný počin, mapující řádění Richarda Ramireze, který vstoupil do historie coby "Night Stalker". Nabízí se srovnání s jen o něco málo dříve vydaným britským Rozparovačem (The Ripper), jehož tvůrci zvolili rovněž čtyřdílný formát. "Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer" z tohoto souboje vychází jako jasný vítěz, už jen díky tomu, že se plně věnuje pouze vývoji napínavého případu, aniž by zbytečně odbočoval ke kritice dobových genderových poměrů a snažil se divákovi vštípit nějaká politicky korektní ponaučení. Nadto dokument skvěle pracuje s tísnivou atmosférou a provází ho výborně zvolená hudba. ()

Jespe-film

Dokument výborný, o tom netřeba dlouze polemizovat. Ostatně stejně tak, jako u většiny podobných Netflix sérií. Jediným zklamáním byl poslední díl, v němž jsem čekal mnohem více informací o profilu vraha. Malinko mi chyběly výslechy s vrahem, pokud jsou k dispozici. Zkrátka na 5* bych se chtěl o tak šíleném člověku dozvědět více. ()

klukluka

Mexickej policajt Gil měl mimořádnou schopnost vyvolat svým vyprávěním silné emoce, ale jinak jsem opět sledoval dokument o tragické práci policie. A kdyby se Ramirez nechlubil svým vražděním bezdomovcům, tak by ho chytali ještě dnes. Míra anonymity a nevšímavosti musí být v L.A. neskutečná, když si ho za 5 měsíců nikdo pořádně nevšiml. Pokud by takhle vraždil na vesnicích jižní Moravy, měli by jeho identikit ještě ten den. I s typem auta a poznávací značkou. Pokud by tedy ty uřezané hlavy policajti neoznačili za přirozená úmrtí. Že, paní Stodolová... ()

tenebrae86

Uvítal bych, kdyby to bylo více o samotném Ramirezovi. Ten formát ve stylu moderního, dramatického detektivního seriálu, kde se až moc do hloubky seznamujeme s životy detektivů, jejich rodinnými vztahy a problémy mi úplně nevyhovoval. Ale i tak je to od Netflixu další zajímavý a kvalitní dokument na mé oblíbené téma sériových vrahů. ()

ProgLaney

Kvalitní, brutální, detailní. Trademark současnejch Netflix dokumentů, umí to, těžko něco vytýkat. Pravdou je, že v případě Night Stalkera byl znázorněním, opakovaným zobrazením fotek z míst činu a rekonstrukcemi možná chvílema až trochu moc konkrétní, ale...takhle drsný to prostě je. ()

TheSpearCZ

Po průměrnějším prvním díle, kde se setkáváme s hlavními představiteli se to celé zvedá společně s každým případem o úroveň výše a v posledním díle, kde se dostává na řadu samotný Night Stalker to až překvapivě intenzivně vrcholí. Mohu jedině doporučit a hlavně si předem nic nezjišťujte. /85%/ ()

Warhorr

Hail Satan ! Tak tohle je absolutní nářez, totální masakr a snad jeden z nejlepších krimi dokumentů, který kdy vůbec vznikl. Netflix tohle prostě umí. Na světě běhalo,běhá a ještě běhat bude spousta seriových vrahů a tento Night Stalker byl jeden z nich. Když si budete chtít postěžovat na město, v kterém žijete, že tam žije nějaký ten človíček co má rád bílý prášek anebo sem tam nějaký ten loupežník, asi to pořád bude lepší než L.A. kdy Vám tahle špinavá mrdka co ji páchne z držky vtrhne do baráku, znásilní, okrade a nakonec brutálně zabije. Ono to město andělů až tak andělský zase nebude. Perfektní a detailní popis bývalých detektivů co na případu pracovali, svědectví pozůstalých, reálné záběry i fota z míst činu, cenzura je tak tak na hraně, nechybí tady prostě nic. I když si velice libuji v hororech, tak po zkouknutí této minisérie mi bylo na konci sakra úzko a nepříjemně. ()

Ben Nevis

Opravdu temné. Zajímavé hlavně v tom, že dvacítku případů měl na svědomí jeden člověk. Jinak se vypravěči přiznávají, že řešili 350-400 vražd ročně jenom v LA. Takže ten vrah byl kapka v moři. Nicméně mě překvapilo, jak bylo reálné pátrání podobné vymyšleným kriminálkám. Čeká se, až vrah udělá chybu (těšíme se na další vraždu), do toho hází vidle rozpočet, novináři, politici... ()

fr3ak

Určitě dost dobrej a zajímavej dokument. Bohužel dost ztrácí tím, že jsou záběry obětí zcela prosté nějakých detailů. Vždy jde jen o záběr na kus těla, takže si zranění, následky střelnejch ran a podobný srandy vůbec neužijete. Stejně tak bych si v závěru rád poslechl nějakou souvislejší část rozhovoru s Ramirezem. Pár vytržených vět mi o něn nic moc neřeklo. Na celým dokumentu mi přišlo nejzajímavější, že důvod proč policajtům Richard tak dlouho unikal byli policajti... Byla by to ideální látka pro Finchera. ()

chrispe

Obsahuje spoilery. Dokument divácky velmi vděčný. Pustíte si první díl a s největší pravděpodobností to vypnete až u titulků toho posledního. Vždycky když se dívám na podobný věci, tak mám jakýsi morální dilema, nebo nevím jak to nazvat. Protože je opravdu dobře dávat těmto ... prostor? Ale fascinace zlem je občas zkrátka silnější. Dokument jsme pustili bez toho, aby jsme věděli o co a koho jde, takže první dva díly mi vrtalo hlavou, zda ho najdou, nebo to bude někdo jako Zodiac. A musím se přiznat, že tak koncentrovaný zlo jsem teda nečekala, někoho, kdo se neštítí absolutně, ale absolutně ničeho. Šílený. Líbilo se mi, že to bylo postavený na dvou vyprávějících detektivech, člověk se dostal do minulosti s nimi a prožíval jejich pocity zmaru i malá vítězství. Nervy mi drala převážná část novinářů (zdravím blonďatá čůzo), kteří se veřejně chlubí vydíráním policie, aneb já budu mít svůj článek a vy si ho chyťte jak chcete, blbouni. A závěr? Proboha co to s těmi lidmi je? Všechny ty narušený ženský, který touží po vrahovi, znásilňovači dětí, stařenek a obdivovatelé neváhající si dát na ruku stejný symbol jako vrah. Já nemám slov, nechápu to. Každopádně nedělejte tu chybu jako já a nepouštějte si to večer před spaním, nebo se budete po zbytek noci budit, protože honíte sériový vrahy (díky bohu, že ne naopak). ()

Vabr

Strašná nuda, musel jsem to po dvou dílech vypnout. Je to jen jedno a to samé pořád dokola. Stane se nějaká vražda, detektivové k tomu mají pár slov a takhle pořád dokola. Artové záběry jen prodlužovaly stopáž, která je už tak dost dlouhá. Napětí a atmosféra na mě absolutně nefungovaly, ale nemám to seriálu za zlé, měli to kvalitně vybudované, ale ne pro mě. Asi jsem měl hned napoprvé kliku a trefil se do Don't Fuck With Cats, které bylo excelentní, a tak se mi vytvořila falešná představa, že ostatní Neflix dokumenty budou také tak skvělé. Ach jo. VYHODNOCENÍ: L.A. VYPADALO NÁDHERNĚ! ()

helraiser

Ať si říká kdo chce co chce tak Netflix co se týče dokumentárních seriálu tak je naprostá špička a v tomhle případě to není jinak. Temné,autentické a děsivé pátrání po notorickém sériovém vrahovi, který se s tím opravdu nemazlil. V každém případě parádní i když hodně depresivní a mrazivá podívaná. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD