Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

Vyrida

Upíři jsou mou starou filmovou láskou a ta jak se říká jen tak nerezaví. Řekl jsem si, a i kdyby to byl propadák, tak mě bude hřát u srdéčka fakt, že se to celé převážně natáčelo u nás v ČR. Naštěstí brak to rozhodně není a já si film po většinu času náramně užíval. Atmosféra parádní a nebýt toho až moc akčního závěru, tak to bude snad i za více hvězdiček :) ()

raimi odpad!

Neskutečnej odpad. Fakt jsem se dost nasmál. Že to bude na hovno, bylo jasný od okamžiku, kdy jsem to zapl a zjistil, že to má přes dvě hodiny. Hadi (teda upíři, no) v letadle 2, a taková stopáž? Ajtakrajta! Ještě tak do hodiny a čtvrt jsem chtěl dát dvě hvězdy. Po asi padesátý melodramatický vsuvce, už jen jednu, ale poté, co ultrasobečtí hlavní "hrdinové", odmítli pustit do kokpitu lidi, aby je zachránili před masakrem, a v klidu se tam bavili o pi*ovinách, zatímco za dveřma probíhaly jatka, šlo to do odpadu. Melodramatický scény k smíchu, to už byla snad parodie. Samozřejmě hodnej muslim vs zlí fake muslimové. Protože pravej muslim nemůže být terorista, že áno. Jo, a bohatí lidé jsou zlí a peníze je nezachrání. A taky geniální a všeřešící dítě, kterému dospělí brání v rozletu a tak musí brát zodpovědnost do svých drobných ruček a mačkat velký čudlíky.  A geniální záporáci se svým ďábelským plánem, obsahující jednoho absolutně nestabilního, nezvladatelnýho psychopata, kterej nevydrží nedělat neřešitelný problémy ani tři vteřiny. Jak důmyslné! Bože, je tak snadný psát recenze na ty nový SJW bullshity, inspirace přilétá v hejnech! ()

Kaluž

Překvapivě slušná záležitost, dýchlo to na mě atmosférou epizody z komiksové série 30 Days of Night. A to je u mě velmi ceněný oddíl krvesajské produkce. Fakt z toho mám radost. ()

Trevor

Vcelku vydarený upírsky príbeh, ktorý má pochopiteľne mnoho Netflixáckych neonacistických liberálnych stereotypov. Zlí bieli muži teroristi chcú uniesť lietadlo a na palubu pozvú hneď niekoľko nevinných moslimov, aby vina padla na nich. Všetkých upírov vo flashbacku porazí mladá sebavedomá feministická žena. Dnešné deti sú fakt strašne šikovné, odpáliť výbušninu vedia ešte skôr ako povedia slovo mama. Random mini letisko ma tesne po vyslaní núdzového signálu po ruke zásahovú jednotku neschopných bielych policajtov pod velením neschopného bieleho muža. Prestrelené okienko počas letu spôsobí podtlak a takmer pád lietadla, dieťaťom odpálené dvere už podtlak spôsobiť zabudnú. Predstavivosť tvorcov je tak obrovská, že chlapcovi dajú meno Elias. Krstných mien je tak málo že sa museli inšpirovať knihou Nech vojde ten pravý. A presne preto že toto celé má takmer nekonečných 120 minút, aj keď po mnohých stránkach je to veľmi dobrý film s hodnotením vyššie skrátka nepôjdem. ()

dyfur

.......úvod -rozjazd fajn,ale potom to bolo už len klišé s predvidateľným záverom....nebolo zlé,ale po čase nuda,že nič nové...pohrýznutie - premena-šírenie....dve malé poznámky:asi by som bol radšej premenený ako bez ruky...a ozaj ctený manžel prečo sa neráčil premeniť?....ok - logika v týchto filmoch nemusí byť extra veľká,ale trocha by jej nezaškodilo....poznamka pre seba:asi nebude treba ešte raz pozerať. ()

M.i.k.e

nebylo to nejhorší.Rozjezd má Blood red sky sice slabší,ale když v půlce lehce kopne do vrtule a dostane se až do akčnější poslední třetiny,funguje jako béčková jednohubka dobře.Z omezeného prostoru letadla se tu ždímá celkem dost...60% ()

Langy10

Libovej film do odpadkovýho koše. Jedna hvězda za 5 minut začátku filmu, zbytek smích a být rakvi, tak se obracim 10% ()

bourec

Dobrejch filmů o upírech je jako šafránu, a to hlavně z konce minulýho století. Poslední dva byli z doby kolem roku 2010, jinak skoro nic. Ani tenhle není nic úchvatnýho. Film prakticky odsouzenej  v uzavřeným prostoru k jedinýmu možnýmu konci, akce je jalová, humor žádnej. Herecky nelze hodnotit, chrčet umí asi každej. Nebavilo, ale bejt režisér normální, mohla to bejt na uzavřeným prostoru docela slušná mazanice. Takhle za dvě. Víc ani hovno.30%. ()

moviefreak

Tak toto som po všetkých tých Twilight ligotavých sračkách potreboval a upírsky žáner dvojnásobne!!! Od hororu 30 Days of Night (2007) som takýchto skvelých, drsných a animálnych upírov nevidel! Áno film je Bčko so všetkým čo k tomu patrí, ale Nemci sa s minimálnym rozpočtom snažili ako mohli. Určite by som si pokračovanie, alebo hoc čo z tohto sveta pozrel. ()

C0r0ner

Tak zase pro jednou velmi "příjemné" osvěžení upírského žánru, které celkem dlouho klame tělem a nakonec se rozjede do solidní řežby. Za mě tedy velká spokojenost, protože koukat po čase na něco originálního je vážně super. 85% ()

dubinak

Jedna z těch divočejších upířin, která mě zaujala už v podstatě okamžitě, co se na Netflixu objevil trailer. Kdybych to měla přirovnat, dost to ve mně už jen kvůli zevnějšku upírů evokovalo 30 dní dlouhou noc. A dokonce i kvalitativně tenhle kousek sahá celkem uspokojivě k poměrům své americké sestřenice z roku 2007. Stopáž je sice jen tak tak snesitelná, ale vyvažuje to svižná, divoká akční stránka. Scénáristicky sice hůře zapamatovatelné, než třeba ona zmíněná 30 dní dlouhá noc, ale pro hltače akčňáren ve stylu Liam Neeson meets vampires, si myslím, že chutě budou řádně ukojeny. ()

Juto

Dobrá zápletka, ale asi v polovici filmu to začalo byť trochu nudné a niektoré postavy boli veľmi nepríjemné so sýtymi linkami. Mohlo to byť o niečo strašidelnejšie! 6/10 ()

fugazi

Ten let, kdy vaše letadlo unesou teroristi, ale naštěstí jsou na palubě i upíři, tak pohoda. Nejlepší vampire inferno od 30 days of night ... 7/10 ()

Martrix

Upír jakožto součást nějaké mytologie, oběť choroby, tvor z vesmíru, živočišný druh ukrytý ve stínech...je vcelku jedno jak se pokusíte vysvětlit, proč má jiné stravovací návyky než většina lidí. Pokud nedodáte působivý příběh a prostředí, nevybudujete atmosféru a nedodáte postavy na kterých záleží, bude to jen béčkový blábol. Krvavě rudé nebe má fajn prostředí, jeden silný moment a pak už jen bezva masky. Vzpomínka ve vzpomínce, flashbacky...to mi zase tak moc nevadilo, potíž představuje dle mého nežádoucí gradace z relativně komorního příběhu do plně předvidatelné akční zběsilosti. Plíživý strach, upír potulující se útrobami letadla...zapomeňte. Vše je vidět a je toho víc než dost. Klidně by se to mohlo odehrávat v trolejbusu, nebo na fotbalovém hřišti. Je mi líto, ale je to jen další tuctová netflixárna, která sice neurazí, ale ani nenadchne. Pokud chcete promyšlený koncept upír/nákaza, tak sáhněte spíš sem. ()

PavelVanekArt

3* s odřenýma ušima. Myšlenka dobrá, provedení budiž, masky od Zombieho hodně top, ale to chování postav a díry v logice mi prostě nedají a víc jak 3* dát nemůžu. Ale viděl jsem horší a z upířin celkově je to to lepší a to upířiny nemusím (až na 30 Days of night a From dusk till Dawn). 3* a.k.a 55% ()

PROCESOR

Jako komedie výborný, takhle dlouho od srdce, jsem se vážně dlouho nezasmál. Tohodle se má vážně někdo bát a i když to bere samozřejmě, jako béčko. Nevím sem už asi starej a unavenej... ()

Wormboy

Originalny namet uplne zabity nudnym spracovanim a obsadenim, ktoremu sa ani na chvilu nepodarilo ziskat moje sympatie...Toto si vyslovne ziada oldschoolovy ackovy hollywoodsky remake BEZ Dominica Purcella :) ()