VOD (1)

Epizody(7)

Biely lotos HBO z dielne vynikajúceho scenáristu, režiséra a showrunnera Mikea Whitea  ponúkla tak prenikavý pohľad pod pozlátko luxusného havajského letoviska, že si nečakane vynútila druhú sériu. Osobití hostia a vskutku zaujímavý personál počas jediného týždňa presvedčil televíznych divákov, že dokonalosť turistov, široký úsmev zamestnancov aj idylickosť prepychového rezortu je úplná ilúzia. Teraz čakajte úplne nové tváre (až na citovú vydieračku Tanyu v podaní vynikajúcej Jennifer Coolidge) a inú destináciu, Sicíliu. Dej sa bude skôr než o dynamiku medzi „pánmi“ a „sluhami“ opierať o mýtus maskulinity a feminity a o motív žiarlivosti. (HBO Max)

Trailer

bearmeedek

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak to zírám. První série byla žalostná a já se zařekl, že do druhé už nepůjdu. Zvědavost zvítězila a já se ocitnul na slunné Sicílii. Která mě byla daleko bližší, než exotická Havaj, kde všichni byli nějak cáknutí, jen ne humorně. V jedničce slibovali nějakou záhadu, možná zločin - a nic. U dvojky bylo vše v pohodě, užívání dovolené v krásném prostředí a všechno bez očekávání do zločinu vyústilo. Bylo to natočené tak, že to mohlo působit i jako reklama na návštěvu Sicílie. Je tu i nějaké ponaučení. Nevěř italské prostitutce, přijdeš o spoustu peněz. Nebo, nevěř italským buzíkům, přijdeš o život. Lesby tady byly taky, ale tam bylo vše v pohodě. ()

Dakken

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po prvej, pre mňa rozpačitej sérii, kde som nebol úplne presvedčený o tom, či sa mi to vlastne páčilo alebo nie nám Mike White servíruje sériu druhú, ktorá predčila moje očakávania a ja som sa nevedel dočkať ďalších dielov. Vo všetkých smeroch sa kvalita seriálu vyšvihla, čo som pri pokračovaní nečakal. White a jeho jemná, citlivá práca s kamerou ma uchvátila a na toľko zaujala, že som hltal každý jeden záber, kochal sa  režisérskym umom a krásami Talianska. White Lotus sa môže pýšiť kvalitnými hercami, ktorý s nadhľadom zvládajú svoje charaktery a veľmi ľahko divákovi prirastú k srdcu. Za kvalitami nezaostáva ani scenár a výborné dialógy, ktoré robia seriál seriálom. Oceňujem gradáciu deja a budovanie napätia, ktoré sa dalo v posledných dieloch krájať a všetko to vyvrcholilo v poslednom, asi v najlepšom diely celého seriálu. Nezostáva mi nič iné, iba poďakovať za pondelkové výlety na Sicíliu a tešiť sa na tretiu sériu. ()

vyfuk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nechápu, jak to White dělá, ale aniž bych věděl, že má být druhá série, říkal jsem si, že to půjde do kopru... ale ne. White dokazuje své mistrovství na poli moderního antického dramatu znovu a opět a nyní i v kulisách právě takové Itálie. Nevěřil bych, že bych to v tomto konceptu řekl, ale ať tohle nikdy neskončí. ()

neoBlast

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O chlup lepší než první série. S upozaděním personálu jde satira možná trochu do ústraní a některé podzápletky byly slabší, ale na druhou stranu jsme dostali spoustu tajemna, skvělých dialogů kde děj mohl jít kudykoliv (pouze v dobrém) a zvolit si jakoukoliv cestičku k, v úvodu nakousnutém, finále. Pokud se dočkáme třetí řady a tvůrci nesleví na fantazii, nebudou nuceni využít stejné charaktery, tak máme zaděláno na líbivou seriálovou klasiku.   80 % ()

Flynn

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po 1. sérii, kterou jsme zhltli během pár večerů jsme hned navázali tou druhou. Ze začátku jsme si museli zvykat na nové postavy (krom korpulentní blondýny - ta tu svoji divnoblbost hraje tak skvěle, až mě místy docela srala, ale to byl záměr). Přijde mi, že druhá série ubrala na humoru a přidala trochu více lidského dramatu a napětí. Postavy mi příidou vykreslené ještě o trochu lépe než v té první. Je to zase skvěle vybudované a pocukrované záběry krásného prostředí Sicílie s vynikající hudbou. Finále opět graduje a poslední 2 díly to ženou celé zase k jistým pěti hvězdičkám. Už teď se těším na třetí serií, ať už ji umístí kamkoli na světě. ()

• Tanyin (Coolidge) manžel Greg (Jon Gries), ktorý pracuje pre Úrad pre správu pozemkov (BLM), je s najväčšou pravdepodobnosťou "mladý kovboj z Wyomingu", do ktorého sa Quentin (Tom Hollander) priznáva, že sa do nej zamiloval v mladosti v epizóde That's Amore (S02E05). (molcan2)
  • Veštkyňa hovorí: "La pazzia ti porterà al suicidio," čo znamená "Šialenstvo ťa dovedie k samovražde." (molcan2)
  • Fotografia, na ktorú sa Tanya (Jennifer Coolidge) pozerá, zobrazuje Grega (Jon Gries), jej manžela, s Quentinom (Tom Hollander), jej homosexuálnym hostiteľom, ako mladých mužov, čo naznačuje, že tieto dve zdanlivo nesúvisiace postavy sú starí priatelia. (molcan2)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)