Epizody(6)

Bílý lotos, šestidílná satirická minisérie HBO z dílny Mikea Whitea (Mé nové Já z produkce HBO), se odehrává v luxusním havajském letovisku. Seriál, jehož protagonisty jsou Murray Bartlett, Connie Brittonová, Jennifer Coolidgeová, Alexandra Daddariová, Fred Hechinger, Jake Lacy, Brittany O‘Gradyová, Natasha Rothwellová, Sydney Sweeneyová a Steve Zahn, sleduje pestrou škálu hotelových hostů během jejich týdenní odpočinkové a omlazující dovolené v ráji. S každým dalším dnem však vychází najevo, že tito zdánlivě dokonalí turisté, usměvaví zaměstnanci hotelu i samotný idylický resort mají i svou temnější stránku. (HBO Europe)

Trailer

Ivoshek

Skvělý pohled na současnou americkou společnost, její náhled na svět a na to, co je správné a spravedlivé. A samozřejmě taky kolem mezilidských vztahů, pocitů a tak. Což všechno samozřejmě o dost víc vybublá, když jsou lidi zavření spolu dlouho na jednom místě (byť je jím luxusní resort za nejmíň 3 tisíce USD za noc, spíš víc). Hodně se to točí kolem vyšších středních vrstev, ale najdou se tu i reprezentanti dalších. Komedie je to tak napůl. Spousta scén každopádně vtipná je, hodně často díky práci s kamerou a/nebo hudbě. Asi nejlepší seriál tohoto roku. ()

Malarkey

To, že je Bílý lotos dobrá filmařina, o tom netřeba sporů. Režisér Mike White se pustil do svého největšího projektu a perfektně zde zkombinoval partu dost divnejch lidí jejichž prapodivné etudy a odporné chování vyšší vrstvy v geniálním spojení s roztodivnou hudbou vytvořilo něco na způsob Twin Peaks. Jen z prostředí hotelu na Havaji. Šest dílů je tak akorát, pravda, že se to pak už začne trošku opakovat. Těch šest dílů, které prochází hotelem napříč dovolené všech zúčastněných, na mě ale místy působilo spíš jak horor, nežli komedie. Satira? Ano. A jelikož mi z těch vyšších vrstev mnohdy bylo na blití, tak seriál dost možná i splnil účel. Herecky nejlepší jednoznačně Alexandra Daddario a Murray Bartlett. Závěr ale zklamání, čekal jsem větší úlet. ()

Enšpígl

Tak ať tohle vemu z leva, z prava, odkud chci vychází mě pořád to samé - seriálová pecka. Fantasticky napsané postavy jejichž příběhy a charaktery dokáží upoutat pozornost se prolínají s výborným zpracováním ať už hudebním nebo vizuálním. Mnoho situací je až bizarních, ale o to víc vše funguje jak celek. Krásné úvodní titulky. ()

JohnnyD

Skvelé postavy, ktoré dýchajú životom, fantastická hudba, tradične skvelá HBO kamera a celý production design, výborný casting, ale scenár občas drhne (najmä tá akože nosná línia s mŕtvolou je zbytočná a osobne by som si prial, keby bol posledný diel viac over-the-top, kde by všetky postavy zošaleli). ()

kleopatra

Moře vyvrhne stádečko lidí i s jejich nákladem v duši do úchvatného místa, kde se během pár dní střetnou s čímsi, co by dalo nazvat příležitostí se vymanit ze svého stereotypu. Bafne na ně šance přehodnotit svůj dosavadní život a své postoje. Přes to, že mají v jednu chvíli všichni našlápnuto k prozření a osvícení, vidíme, že pro ně není tak jednoduchý vystoupit ze svý bezpečný zóny, i kdyby ta byla ve skutečnosti pěknej vopruz. Nakonec má teda koule ke změně jediná postava, která se přitom od začátku jeví jako největší jelito. Mike White u mě opět stoupl, protože je schopen takovou prdu vymyslet a natočit jemně a nenásilně, dokonce se člověk i zasměje, tak jako trpce. A k tomu dechberoucí prostředí a zpěv domorodců, což vše staví ještě do dalšího tesklivého kontextu. ()

• Pineapple suite, do ktorého sa snaží po celú dobu dostať Shane Patton (Jake Lacy) s jeho novomanželkou, je v skutočnosti Lokelani Presidential Suite s tromi spálňami a rozlohou 669 m2. Žiadny apartmán v rezorte nemá súkromný bazé,n a preto nebol ani nikdy v zábere. (Apollyon09)
  • Rodina Mossbacherových v skutočnosti obýva jeden z najväčších a najluxusnejších trojspálňových rezidenčných prezidentských apartmánov s rozlohou 372 m2, ktoré sú v rezorte k dispozícii. (Apollyon09)
  • Seriál sa natáčal v luxusnom hoteli Four Seasons Resort Maui at Wailea na Havajských ostrovoch. (Apollyon09)