Reklama

Reklama

Bílý lotos

(seriál)
  • USA The White Lotus (více)
Trailer

VOD (1)

Série(3) / Epizody(14)

Obsahy(1)

Bílý lotos, šestidílná satirická minisérie HBO z dílny Mikea Whitea, která se odehrává v luxusním havajském letovisku, sleduje pestrou škálu hotelových hostů během jejich týdenní odpočinkové a omlazující dovolené v ráji. (HBO Max)

Videa (3)

Trailer

Recenze (178)

kulyk 

všechny recenze uživatele

Rozvláčné storky zrůdných lidí na krásném místě. Yenkeeů dneška.  Hlupáci s novými, progresivními  myšlenkami, zmítající se mezi starými návyky. Či naopak - běžní lidé, žijící své sebestředné životy pod maskou modernismu a altruismu. Trošku se tu soudí, ovšem moc neodsuzuje, neboť každého čeká zvrat a pohled do zrcadla. Seriál se pokusil rozkročit mezi oběma myšlenkovými břehy současné Ameriky - konzervatismem a progresivismem.  Aby za a. buď nasral všechny, nebo za b. zkusil hodit lano porozumění. Nechal bych na každém, jaký výsledek vypozoruje. Za mě - vše přebíjí vynikající Bartlett. ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Mě ten seriál tedy vůbec nechytil a dokonce jsem od 2.dílu do posledního měla několik týdnů pauzu a vůbec mi to nevadilo... Druhou sérii vidět nepotřebuji. Koho odváží v tom vaku hned na začátku seriálu - to je zajímavé, to ano. Nicméně - když bych to shrnula - tak všechny postavy mi přišli dost zoufalé... ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Moře vyvrhne stádečko lidí i s jejich nákladem v duši do úchvatného místa, kde se během pár dní střetnou s čímsi, co by dalo nazvat příležitostí se vymanit ze svého stereotypu. Bafne na ně šance přehodnotit svůj dosavadní život a své postoje. Přes to, že mají v jednu chvíli všichni našlápnuto k prozření a osvícení, vidíme, že pro ně není tak jednoduchý vystoupit ze svý bezpečný zóny, i kdyby ta byla ve skutečnosti pěknej vopruz. Nakonec má teda koule ke změně jediná postava, která se přitom od začátku jeví jako největší jelito. Mike White u mě opět stoupl, protože je schopen takovou prdu vymyslet a natočit jemně a nenásilně, dokonce se člověk i zasměje, tak jako trpce. A k tomu dechberoucí prostředí a zpěv domorodců, což vše staví ještě do dalšího tesklivého kontextu. ()

Klara 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mě vlastně hodně bavilo! Partička bohatých Američanů si přijede na drahou dovolenou na Havaj s pocitem, že si tam odpočinou a budou si užívat předraženého resortu... a ono ejhle, ve skutečnosti tam vyplynou shodou různých okolností a náhod jejich pravé povahy, dlouho skrytá tajemství a všechno to dává dohromady vlastně napínavý mišmaš lidských osudů. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1.seria: Tak trosku sonda do tuctovych zivotov prachatej rodinky, ktorej clenovia si nesu svoje mindraky do luxusneho letoviska a zamestnancov hotela, ktori maju tie svoje. Mierny nadpriemer, ale nic, z coho by som bol extra nadseny. Ked to binge-watch-nete za den, ako ja dnes, caka vas vsak pomerne prijemmy divacky zazitok, ktory je obcas pritiahnuty za vlasy a dialogy v ktorom nebudete nebudu "bezne". Ujde. 60% 2.seria: Slabsie stvorhviezdie. Viac-menej cela druha seria ponuka tie moznosti, vabi tym pozlatkom, to vyhadzovanie si z kopytka, cez postupne odhalovanie trhlin a vyuzivania pudov, az po samotny zaverecny diel, ktory mi, jediny, ozaj velmi sadol. Aubrey mi vo svojej postave prisla absolutne autenticka, totiz, takto presne posobi takmer v kadzom rozhovore. :) Celu seriu si vsak takmer pre seba neukradli ani ustredne dva prachate pary, ale parik talianskych sexy kociek v ulohach prostitutok....surprise. :) 70% Vyzdvihujem prekvapenie v zavere a totoznost "telicka", ktore tipujeme a ku ktoremu po prvej serii, spejeme celych predoslych sest epizod. (v skutocnosti este dlhsie, ale nechcem spoilovat. :) ) ()

Galerie (280)

Zajímavosti (18)

  • Natočené v hoteli Four Seasons na Maui. Herci a štáb boli prvými ľuďmi, ktorí sa v hoteli ubytovali od prvého uzavretia v marci 2020. (molcan2)
  • Lucia (Simona Tabasco) používa talianske slovo "Allora" dvoma rôznymi spôsobmi. Najprv ho v rozhovore so svojou priateľkou Miou (Beatrice Granno) používa vo význame "hej", aby vyjadrila netrpezlivosť. Neskôr, v rozhovore s Dominikom (Michael Imperioli), ho použije vo význame "a tak..." Toto všestranné talianske slovo môže znamenať veľa vecí. (molcan2)
  • Názov seriálu sa odkazuje na staroveký mýtus o blahobytných požieračoch lotosu - lotofágoch, ktorý je popísaný v Homérovej knihe "Odyssea", spev IX., verš 85: "...s koraby pristal k uzemi Lotofagu, jiz jedi pokrmy z kvetin. Z lodi jsme na sous vysli... jaky zije tam lid, jenz zemskymi plody se zivi... Kdo vsak lotosu kvet jen jedinkrat okusil sladky... lotosu plod tam jisti a navrat vypustiti z mysli." Piata epizóda seriálu je priamo nazvaná The Lotus-Eaters. (smatana.sk)

Související novinky

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Stávka scenáristů oficiálně skončila, v následujících dnech a týdnech se musí ještě vyřešit stávka herců, pomalu ale jistě to už vypadá, že se Hollywood ještě před koncem roku vrátí naplno do práce.… (více)

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (více)

Reklama

Reklama