Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(13)

Videa (3)

Trailer

Recenze (145)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Moře vyvrhne stádečko lidí i s jejich nákladem v duši do úchvatného místa, kde se během pár dní střetnou s čímsi, co by dalo nazvat příležitostí se vymanit ze svého stereotypu. Bafne na ně šance přehodnotit svůj dosavadní život a své postoje. Přes to, že mají v jednu chvíli všichni našlápnuto k prozření a osvícení, vidíme, že pro ně není tak jednoduchý vystoupit ze svý bezpečný zóny, i kdyby ta byla ve skutečnosti pěknej vopruz. Nakonec má teda koule ke změně jediná postava, která se přitom od začátku jeví jako největší jelito. Mike White u mě opět stoupl, protože je schopen takovou prdu vymyslet a natočit jemně a nenásilně, dokonce se člověk i zasměje, tak jako trpce. A k tomu dechberoucí prostředí a zpěv domorodců, což vše staví ještě do dalšího tesklivého kontextu. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem vtipnou a chytlavou satiru, ale nenapadlo mě, že zrovna Mike White může přijít s tímhle existenciálním hororem. Skvěle nastavené postavy, které zastávají roli konkrétního archetypu, ale zůstává jim lidský rozměr (možná to trpí syndromem toho, že vyprávění moc prozrazuje, že tenhle světe neexistoval před prvním dílem a není vždy úplně jasné, jak se některé postavy mohly dostat do situace, ve které jsou, popřípadě proč se události dávají do pohybu právě teď a ne kdykoliv jindy - ale to mi tolik nevadilo a dává to celému resortu nádech jakéhosi nadreálného očistce, což se nakonec celkem cool). A je vážně výjimečné, jak i postava rozmazleného fracka Shanea má nějaký potenciál k empatii a pochopení, odkud jeho nesnesitelnost přichází. Seriál není utopený v odtažité ironii, ale naopak je otevřený zničující zranitelnosti a křehkosti a vší silou se upíná ke snahe nalézt něco banálně pozitivního ve světě, který všechno semele. Mohl to být prostě výsměch bohatým bílým Američanům, ale k mému překvapení to je hluboce lidské dílo, které se urputně snaží vyváznout z vlastní pasti cynismu a sarkasmu. Jinak čistě technicky se hodně osvědčilo věnovat přísně jednu epizodu jednomu dni - umožňuje to hodně zhmotnit časoprostor. Ukotvuje to celý svět a umožňuje ještě líp napojit se na postavy. V důsledku toho sice nepůsobí úplně přesvědčivě Quinnova proměna, která by měla být srdcem a duší Lotusu a v důsledku prostě není přesvědčivá - možná neměl být na začátku nastaven až tak moc jednoznačně - tohle je jediná chvíle, kdy je postava karikovanější, než by děj potřeboval, a je to bohužel zrovna ta jedna, kde to vadí nejvíc. Ale stejně to shledávám jen malým problémem, který nakonec na nějaké meta rovině vlastně souzní s motivy samotného seriálu. Celkově, v rámci mainstreamové zábavy, je to hodně zajímavá věc. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

To, že je Bílý lotos dobrá filmařina, o tom netřeba sporů. Režisér Mike White se pustil do svého největšího projektu a perfektně zde zkombinoval partu dost divnejch lidí jejichž prapodivné etudy a odporné chování vyšší vrstvy v geniálním spojení s roztodivnou hudbou vytvořilo něco na způsob Twin Peaks. Jen z prostředí hotelu na Havaji. Šest dílů je tak akorát, pravda, že se to pak už začne trošku opakovat. Těch šest dílů, které prochází hotelem napříč dovolené všech zúčastněných, na mě ale místy působilo spíš jak horor, nežli komedie. Satira? Ano. A jelikož mi z těch vyšších vrstev mnohdy bylo na blití, tak seriál dost možná i splnil účel. Herecky nejlepší jednoznačně Alexandra Daddario a Murray Bartlett. Závěr ale zklamání, čekal jsem větší úlet. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

S01: Bavilo mě překvapivě velice. Super exotica atmosféra (soundtrack!) havajskýho resortu, černý humor a plno přetvářky, krásně afektovaných, ublížených a namyšlených postav. Dělám v turismu, dobře znám tyhle typy amíků i pocity na straně služeb a dost jsem si tu obě strany užíval. Krom toho obsahuje jedovatý přestřelky na téma aktuálních kulturních válek, moralizování rozmazlený mladý generace a white guilt nálad - chytře a neotravným stylem. Herecky paráda, vůbec nejvíc mě oslovil Bartlett jako přeslazený hotelový manažer, finální sraní hahahah. Ale narušená stará buchta v podání Jennifer Coolidge taky zaslouží pár cen... 85% S02: Sicilská dovolená subjektivně o chlup slabší, je to ale stejně zábavná porce lidských slabostí a pokřivených vztahů. Renesanční titulková sekvence je dokonalá. 80% ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak ať tohle vemu z leva, z prava, odkud chci vychází mě pořád to samé - seriálová pecka. Fantasticky napsané postavy jejichž příběhy a charaktery dokáží upoutat pozornost se prolínají s výborným zpracováním ať už hudebním nebo vizuálním. Mnoho situací je až bizarních, ale o to víc vše funguje jak celek. Krásné úvodní titulky. ()

Galerie (280)

Zajímavosti (8)

  • Členové štábu a herci si po dobu natáčení stěžovali na opakující se noční můry. Zdálo se jim o holohlavém muži, který je pozoruje zpoza jejich postelí při spaní. (raininface)
  • Názov seriálu sa odkazuje na staroveký mýtus o blahobytných požieračoch lotosu - lotofágoch, ktorý je popísaný v Homérovej knihe "Odyssea", spev IX., verš 85: "...s koraby pristal k uzemi Lotofagu, jiz jedi pokrmy z kvetin. Z lodi jsme na sous vysli... jaky zije tam lid, jenz zemskymi plody se zivi... Kdo vsak lotosu kvet jen jedinkrat okusil sladky... lotosu plod tam jisti a navrat vypustiti z mysli." Piata epizóda seriálu je priamo nazvaná The Lotus-Eaters. (smatana.sk)
  • Pineapple suite, do ktorého sa snaží po celú dobu dostať Shane Patton (Jake Lacy) s jeho novomanželkou, je v skutočnosti Lokelani Presidential Suite s tromi spálňami a rozlohou 669 m2. Žiadny apartmán v rezorte nemá súkromný bazé,n a preto nebol ani nikdy v zábere. (Apollyon09)

Související novinky

Zlaté glóby ovládly Víly z Inisherinu i Fabelmanovi

Zlaté glóby ovládly Víly z Inisherinu i Fabelmanovi

11.01.2023

V noci z 10. na 11. ledna byla udělena ocenění Zlatý glóbus, jimiž byly vyzdviženy výrazné snímky a tvůrčí výkony uplynulého roku 2022. Jubilejní 80. ročník předávání těchto cen se uskutečnil v…

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta…

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není…

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní…

Reklama

Reklama