Jak ukrást Venuši

• USA How to Steal a Million (více)

Koníčkem Charlese Bonneta je falzifikátorství uměleckých děl. Na poslední aukci se mu podaří úspěšně prodat padělek Cézannova obrazu. Jeho sebevědomí to ještě posílí. Jeho dcera Nicole, která otce neustále zrazuje od jeho počínání, jednou v noci překvapí v domě distinguovaného muže, o němž si myslí, že je to zloděj. Simon Dermott je však specialistou na padělky a přišel odebrat vzorek barvy z domnělého obrazu Vincenta Van Gogha, aby mohl Bonneta usvědčit z podvodu... Bonnet se mezitím rozhodne vystavit v prestižní pařížské galerii falzifikát sošky Venuše od Benvenuta Celliniho. Sošku již před dávnými roky padělal Nicolin dědeček a jako model mu stála Nicolina babička. V galerii je soška z bezpečnostních důvodů umístěna uprostřed kruhu infračervených paprsků, při jehož přerušení se spustí alarm. Nicole Bonnetová se schází s americkým obchodníkem přes počítače Davisem Lelandem, z něhož se vyklube zájemce o sošku Venuše. Nicole zdůrazní, že je soška neprodejná, a když ho políbí, Leland si začne  dělat naděje. Daruje jí zásnubní prsten. Za Bonnetem přichází pojišťovací agent, aby podepsal dokument, podle něhož bude soška Venuše pojištěna na milion dolarů. Svým podpisem však Bonnet dává také svolení k odborné expertíze. Nicole se zděsí a kontaktuje Dermotta. Chce, aby jí pomohl sošku ukrást, než se na podvod přijde… Dermott se Nicole ptá, proč chce ukrást něco, co jí patří. Také jí řekne, že se mu zdá, že soška Venuše je Nicole nápadně podobná. Ale Nicole se mu líbí, a proto souhlasí... Oba navštíví galerii a obhlížejí situaci a bezpečnostní opatření. Dermott je znepokojen, když zjistí, že naproti galerii je přísně hlídané sídlo ministra vnitra. Přesto však vymyslí plán. (TV Prima)

jacksax

Z hlediska historie nejkrásnější a nejelegantnější příběh o jedné krádeži. škoda, že filmy jako tenhle už se netočí. ()

Maryinka

Milý a vtipný snímek s krásnou Audrey a neméně atraktivním Peterem O´Toolem se mi moc líbil, ačkoli jsem jistou důležitou část kvůli výpadku signálu neviděla. Na svou dobu je svěží, rozverný, plný hlášek a poněkud nemorální (což mi zde vůbec nevadilo). Do plného počtu hvězd mu však něco chybělo, možná trocha realističnosti (přece jenom mi celý příběh nepřipadá ani zbla uvěřitelný). Dávám proto "pouze" silné 4*. ()

Pawlisman

Na dobu svého vzniku obstojí film i v současnosti. Film má spád a překvapení. Romantika, roztomilost, střídá napětí a kriminalistika. Možná by film nemusel být tak čitelný a spíše mít nějaký zcela překvapivý závěr. Ale i tak se člověk bez problémů baví. 7,5/10 ()

P-puma-

Audrey Hepburn a Peter O'Toole tvoří velmi příjemnou a komickou dvojici a jejich dialogi jsou nesmírně vtipné. ()

KlárkaD

Nepřekonatelný zločinecký páreček k pohledání. ( ON: Zapomněl jsem si u vás vzít rukavice, a možná jsem nechal otisky, moc prosím, než půjdete do postele, otřete celý ten rám obrazu hadříkem. Ano? ONA: Jistěže, ještě něco? Nepřál byste si padělaný pas nebo falešné peníze? ON: Nee.....ONA: Jste blázen, prostě cvok. Nechcete taky pusu na dobrou noc?).........Ta věta se jí stala osudnou :D Jak já miluji sarkasmus, jak já miluji Audrey ........A chci ten bílý klobouk. ()

ladno

Skutočne vynikajúce! Dlho som na nič príjemnejšie a zábavnejšie než tento film nenatrafil, keď odrazu: "Voilá!" Kým prvá polovica filmu je veľmi zaujímavá a vtipná, v druhej som sa nevedel od filmu odtrhnúť, to sa vždy nestáva. Audrey Hepburn je skutočne neuveriteľná, čím však prirodzene neznehodnocujem ani kvality zvyšných hercov... Veľmi milý a úsmevný film, vrelo odporúčam. 95% (A JOJka sa môže hanbiť za to, že tento film vysiela na Pluske iba v popolnočných reprízach.) ()

Narciska

Krásné, vtipné, s povznášejícími dialogy, svěží, sexy, něžné, láskyplné, zábavné v každé postavě, ani vteřina navíc a zbytečně, neokoukatelné, dechberoucí, naprosto perfektní. ()

zdeny99

První a zároveň velmi zdarilý filmový návod, jak vykrást muzeum. Inspiraci v něm jistě našli DANNYHO PARŤÁCI. Je to velice příjemný a poklidný snímek na nedělní odpoledne a ke kafíčku s oplatky. [5283. hodnocení, 227. komentář, 85%, 412. nejlepší film] ()

hakon

Brilantní romantika by William Wyler. Okouzlující Audrey a samolibý O'Toole si to dávají v situační komedii, která nese nežný humor, nadsázku, ale netypické romantické momenty. 8/10 ()

Angelitos

Tento snímek, ve kterém se snoubí romantika, humor, napínavý děj a spousta dalšího, je jedním z nejlepších, které jsem viděla. Audrey zde zaujala roli šitou na míru. Vynikající herecký výkon nemůžu upřít ani O´Toole/ovi(?). Takováto skvělá dvojice by se v dnešních filmech jen těžko hledala. Opravdu vynikající je humor, který se v tomto krimi filmu objevuje. Nejvíce se mi líbí část, kdy čte Audrey Hitchcocka. Velice vtipně je propracován děj zejména v muzeu. Film je osobitý a vynikající. ()

Ydrosten

Roztomilá lupičská komedie, z krásnou Audry Hepbern. Tady u takových filmů se prostě pozná stará dobrá filmařská škola. ()

lemonova

Absolútna filmová lahôdka a jedna z mojich najobľúbenejších komédií vôbec. Medzi typovo dokonale zvolenou ústrednou dvojicou to iskrí takým spôsobom, že im skrátka musíte fandiť. Nikdy som nepatrila k tomu druhu fanyniek, ktoré by omdlievali pri svojich hereckých idoloch, ale Peter O´Toole by ma asi ako jediný dostal do kolien. :)) ()

Rathalos

Ako ukradnut Venusu je velmi prijemna,pohodova krimi komedia s troskou romantiky s nadhernou Audrey Hepburn,ktora mala uzasne krasne kukadla,take oci sa len tak nevidia a sympatakom Peterom O'Toolem,obaja posobia vo filme sviezim dojmom a chutou do zivota,pacilo sa mi to,spokojnost...:-) ()

MickeyStuma

Dcera padělatele uměleckých děl se spojí s lupičem, aby ukradla jeden z otcových padělků z galerie mající být testován kvůli pravosti a tím ochránila otcovo tajemství, který tak vydělal značné jmění a těší se dobré pověsti. Námět nejen na zajímavý zlodějský film, kterým tento snímek je, ale také hlavně na neskutečnou zábavu, což o to tu jde především. Snímek se v době svého vzniku samozřejmě veze na popularitě zlodějských thrillerů, kterých v šedesátých letech vzniklo poměrně hodně, jen se nato tentokrát skutečně dívá s humorem sobě vlastním. Ano, i zločin může být zábava a v tomto případě to platí dvojnásob. Síla je v argumentech, primitivním plánu a přirozené omylnosti lidského chování. Zpočátku je tak děj příběhu spíše společenský s romantizujícím nádechem, ale jakmile dojde k oné očekávané loupeži, humor, až takřka groteskní, nemá šanci uniknout. Celé je to stavěné na povrchním a zároveň okouzlujícím umění nadsázky s atraktivním párem v krásném prostředí Paříže šedesátých let. Po technické stránce je to typický šedesátkový film mající i dnes své nezaměnitelné kouzlo. Na scénáři pracoval Harry Kurnitz, kterému se povedl tvůrčí majstrštyk. Základem byla povídka, jehož děj roztáhl na dvouhodinovou filmovou stopáž, aniž by to ztrácelo na zajímavosti. Film je samozřejmě v tempu sice pomalejší, ale dějově obsáhlý, tudíž stále ve svém spektru zábavný. A o to jde především. ()

Besyn

Ve svém žánru (zlodějsko-romantická komedie) asi jasná světová jednička.A ten konec je neodolatený. ()

analog

no,moc sa to nepodarilo.vykony/gestá/ o´toolea a hepburnovej mi miestami pekne "převracejí oči v sloup".neda sa porovnat s prazdninami v rime.ale ako dieťa som to žral. ()

Barak

Mezi těma dvěma to jiskří jako snad v žádném jiném filmu. Audrey to tu neskutečně sluší, Peter je neuvěřitelný sympaťák.. ti dva jsou prostě úžasní. Jinak kouzelná, romantická komedie s nádechem humoru a přímo ukázkovou loupeží, která vážně vyrazí dech. Bravo.... 8.5/10 ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole